November 19th, 2011

11/19/2011  Swim Competition
Total Participants Checked-In : 90
Event #1  Girls  Open  100yd  Individual Medley
Place Name Age Final Time Prev Best Time +/- best
1st Dill, Emma (9.65) 1:53.47 2:15.31 -0:21.84
2nd Gresham, Bailey (7.61) 2:07.50 2:14.22 -0:06.72
================================================================================
Event #2  Boys  Open  100yd  Individual Medley
Place Name Age Final Time Prev Best Time +/- best
1st Becker, Matt (8.99) 1:25.37 1:26.75 -0:01.38
2nd Diedricks, Ethan (7.86) 1:27.19 1:26.78 +0:00.41
3rd Cheong, Ethan (12.17) 1:31.25
4th Andersen, Christopher (8.72) 1:38.94
================================================================================
Event #3  Girls  4&U  25yd  Butterfly
Place Name Age Final Time Prev Best Time +/- best
1st Ewing, Halle (4.96) 0:50.97
================================================================================
Event #5  Girls  05-06  25yd  Butterfly
Place Name Age Final Time Prev Best Time +/- best
1st Lee, Annaka (6.96) 0:30.00 0:36.12 -0:06.12
2nd Thrall, Madison (6.46) 0:34.50
3rd Sadiq, Yana (6.29) 0:38.44
4th Jarrett, Makena (5.87) 0:39.22
5th Chalupnik, Ryan (5.54) 0:39.81 0:52.97 -0:13.16
6th Chow, Makayla (5.18) 0:40.38
7th McMillan, Nicole (6.12) 0:42.82 0:40.72 +0:02.10
8th De los santos, Jade (6.25) 0:50.36 0:53.56 -0:03.20
9th Kailiponi, Ayla (5.01) 0:53.85 0:57.03 -0:03.18
10th Qiao, Angelina (5.88) 1:00.71
11th Narenthiran, Aarani (5.11) 1:07.59 0:59.50 +0:08.09
================================================================================
Event #6  Boys  05-06  25yd  Butterfly
Place Name Age Final Time Prev Best Time +/- best
1st Horvath, Henry (5.78) 0:21.56 0:22.13 -0:00.57
2nd Thrall, Johann (6.46) 0:27.09
3rd Hammond-St. laurent, Anthony (6.77) 0:28.53 0:34.90 -0:06.37
4th Kamel, Jamie (5.83) 0:34.40
5th Puertas, Finnegan (6.71) 0:37.47
6th Dunne, Jimmy (5.29) 0:38.40 0:49.03 -0:10.63
================================================================================
Event #7  Girls  07-08  25yd  Butterfly
Place Name Age Final Time Prev Best Time +/- best
1st Lin, Sydney (7.59) 0:24.22 0:26.49 -0:02.27
2nd Xu, Angeline (8.71) 0:24.87 0:24.41 +0:00.46
3rd Horvath, Annie (8.42) 0:26.38 0:29.47 -0:03.09
4th Andersen, Sophie (7.31) 0:28.94
5th Gresham, Bailey (7.61) 0:31.06 0:28.12 +0:02.94
6th Berg, Cassidy (7.35) 0:39.60
================================================================================
Event #8  Boys  07-08  25yd  Butterfly
Place Name Age Final Time Prev Best Time +/- best
1st Becker, Matt (8.99) 0:17.34 0:16.92 +0:00.42
2nd Diedricks, Ethan (7.86) 0:18.59 0:16.82 +0:01.77
3rd Chen, Ethan (7.35) 0:36.31 0:34.72 +0:01.59
================================================================================
Event #9  Girls  09-10  25yd  Butterfly
Place Name Age Final Time Prev Best Time +/- best
1st Russell, Hayley (10.92) 0:22.58 0:22.59 -0:00.01
2nd Foulkes, Rebecca (10.75) 0:27.94 0:28.26 -0:00.32
================================================================================
Event #10  Boys  09-10  25yd  Butterfly
Place Name Age Final Time Prev Best Time +/- best
1st Fitt, Thomas (9.44) 0:18.81 0:19.27 -0:00.46
2nd Sadiq, Shayan (9.63) 0:24.78 0:35.58 -0:10.80
================================================================================
Event #11  Girls  7&U  50yd  Butterfly
Place Name Age Final Time Prev Best Time +/- best
1st Lin, Sydney (7.59) 0:54.38
================================================================================
Event #12  Boys  7&U  50yd  Butterfly
Place Name Age Final Time Prev Best Time +/- best
1st Diedricks, Ethan (7.86) 0:46.69 0:42.09 +0:04.60
2nd Horvath, Henry (5.78) 0:53.50 0:49.00 +0:04.50
================================================================================
Event #14  Boys  08-10  50yd  Butterfly
Place Name Age Final Time Prev Best Time +/- best
1st Becker, Matt (8.99) 0:39.15 0:39.50 -0:00.35
================================================================================
Event #15  Girls  11-16  50yd  Butterfly
Place Name Age Final Time Prev Best Time +/- best
1st Cheong, Megan (11.11) 0:50.22
2nd Hume, Emily (11.41) 0:54.63
================================================================================
Event #19  Girls  4&U  25yd  Back Stroke
Place Name Age Final Time Prev Best Time +/- best
1st Knisely, Brooke (3.4) 0:35.16
2nd Ewing, Halle (4.96) 0:38.00 0:42.50 -0:04.50
3rd Hagmann, Sophia (4.21) 0:45.75
4th Ra, Amelia (4.56) 0:48.37 0:59.65 -0:11.28
5th Hewitt, Jane (4.25) 0:50.45 0:50.47 -0:00.02
6th Callahan, Maeve (3.78) 0:55.29 1:10.18 -0:14.89
7th Bisset, Alyson (3.93) 1:00.03 1:00.22 -0:00.19
8th Scalzo, Ruby (4.18) 1:09.09 1:10.03 -0:00.94
9th Chen, Erin (4.93) 1:14.03 1:06.00 +0:08.03
10th Bouzid, Louisa (4.16) 1:24.06 1:31.91 -0:07.85
11th Henderson, Chloe (3.88) 1:27.06 2:03.94 -0:36.88
12th Walker, MacKenzi (2.43) 1:29.06
13th Cook, Isabella (3.15) 1:33.78 1:28.06 +0:05.72
================================================================================
Event #20  Boys  4&U  25yd  Back Stroke
Place Name Age Final Time Prev Best Time +/- best
1st Sumino, Brandon (4.23) 1:14.26 0:51.32 +0:22.94
2nd Diwanji, Aayan (4.62) 1:18.53 1:36.65 -0:18.12
3rd Diwanji, Aahan (4.62) 1:47.82 1:35.35 +0:12.47
================================================================================
Event #21  Girls  05-06  25yd  Back Stroke
Place Name Age Final Time Prev Best Time +/- best
1st Reid, Julia (6.44) 0:32.72 0:40.12 -0:07.40
2nd Chalupnik, Ryan (5.54) 0:33.16 0:36.31 -0:03.15
3rd Lee, Annaka (6.96) 0:34.12 0:33.41 +0:00.71
4th Thrall, Madison (6.46) 0:34.69
5th Sadiq, Yana (6.29) 0:35.03 0:35.12 -0:00.09
6th De los santos, Jade (6.25) 0:38.10 0:37.04 +0:01.06
7th Narenthiran, Aarani (5.11) 0:38.62 0:40.16 -0:01.54
8th De los santos, Hyli (5.16) 0:38.94 0:39.50 -0:00.56
9th Kao, Cassidy (6.07) 0:40.41 0:38.56 +0:01.85
10th Kailiponi, Ayla (5.01) 0:40.69 0:37.25 +0:03.44
11th McMillan, Nicole (6.12) 0:41.44 0:40.31 +0:01.13
12th Jarrett, Makena (5.87) 0:41.47 0:37.60 +0:03.87
13th Chow, Makayla (5.18) 0:43.00 0:53.32 -0:10.32
14th Riley, Alexia (6.39) 0:46.03 0:48.41 -0:02.38
15th Yeh, Brooke (5.33) 0:47.07 0:53.19 -0:06.12
16th Berg, Sydney (5.51) 0:49.41 0:45.00 +0:04.41
================================================================================
Event #22  Boys  05-06  25yd  Back Stroke
Place Name Age Final Time Prev Best Time +/- best
1st Horvath, Henry (5.78) 0:22.15 0:23.19 -0:01.04
2nd Fitt, Joseph (6.6) 0:29.62 0:39.78 -0:10.16
3rd Hammond-St. laurent, Anthony (6.77) 0:29.91 0:35.65 -0:05.74
4th Sumino, Cole (6.69) 0:31.38 0:30.56 +0:00.82
5th Puertas, Finnegan (6.71) 0:31.75 0:32.19 -0:00.44
6th Leach, Troy (5.55) 0:34.47 0:29.47 +0:05.00
7th Dunne, Jimmy (5.29) 0:36.28 0:34.50 +0:01.78
8th Knisely, Ethan (5.1) 0:43.46 0:46.47 -0:03.01
9th Lin, Tyler (6.05) 0:45.56 0:35.18 +0:10.38
10th Proctor, Arthur (5.55) 0:47.88
11th Kamat, Om (5.76) 0:51.72 1:16.78 -0:25.06
12th Ensley, Liam (5.14) 0:51.75 0:49.75 +0:02.00
13th Narenthiran, Nilan (5.11) 1:19.00 1:10.56 +0:08.44
================================================================================
Event #23  Girls  07-08  25yd  Back Stroke
Place Name Age Final Time Prev Best Time +/- best
1st Xu, Angeline (8.71) 0:23.00 0:25.58 -0:02.58
2nd Lin, Sydney (7.59) 0:24.66 0:23.56 +0:01.10
3rd Gresham, Bailey (7.61) 0:25.63 0:29.58 -0:03.95
4th Kim, Donna (8.65) 0:25.71 0:25.25 +0:00.46
5th Wink, Madeline (7.58) 0:25.72 0:27.16 -0:01.44
6th Andersen, Sophie (7.31) 0:29.12 0:30.60 -0:01.48
7th Horvath, Annie (8.42) 0:31.25 0:28.60 +0:02.65
8th Berg, Cassidy (7.35) 0:31.31 0:32.09 -0:00.78
9th Forti, Julia (8.89) 1:29.19 0:31.72 +0:57.47
================================================================================
Event #24  Boys  07-08  25yd  Back Stroke
Place Name Age Final Time Prev Best Time +/- best
1st Diedricks, Ethan (7.86) 0:20.76 0:19.97 +0:00.79
2nd Becker, Matt (8.99) 0:20.94 0:18.93 +0:02.01
3rd Andersen, Christopher (8.72) 0:22.62 0:25.90 -0:03.28
4th Cheong, Ian (7.21) 0:28.59
5th Cousins, Liam (8.45) 0:30.12 0:27.09 +0:03.03
6th Chen, Ethan (7.35) 0:34.62 0:29.82 +0:04.80
7th Tran, Carden (7.51) 0:37.94
8th Denk, Jacob (7.28) 0:45.94 0:40.47 +0:05.47
9th Halili, Caden (8.47) 0:50.41
10th Kunin, Adam (7.11) 1:00.53
================================================================================
Event #25  Girls  09-10  25yd  Back Stroke
Place Name Age Final Time Prev Best Time +/- best
1st Russell, Hayley (10.92) 0:24.85 0:23.73 +0:01.12
2nd Denk, Lydia (9.23) 0:40.75 0:42.60 -0:01.85
================================================================================
Event #26  Boys  09-10  25yd  Back Stroke
Place Name Age Final Time Prev Best Time +/- best
1st Fitt, Thomas (9.44) 0:19.85 0:20.71 -0:00.86
2nd Sadiq, Shayan (9.63) 0:30.00 0:31.18 -0:01.18
================================================================================
Event #27  Girls  7&U  50yd  Back Stroke
Place Name Age Final Time Prev Best Time +/- best
1st Gresham, Bailey (7.61) 0:56.10 1:14.28 -0:18.18
2nd Lin, Sydney (7.59) 0:56.59
3rd Berg, Cassidy (7.35) 1:03.22 1:08.72 -0:05.50
4th Jarrett, Makena (5.87) 1:15.40
5th Chalupnik, Ryan (5.54) 1:15.91 1:31.36 -0:15.45
6th Narenthiran, Aarani (5.11) 1:27.84
7th Berg, Sydney (5.51) 1:40.53 1:34.60 +0:05.93
================================================================================
Event #28  Boys  7&U  50yd  Back Stroke
Place Name Age Final Time Prev Best Time +/- best
1st Diedricks, Ethan (7.86) 0:41.72 0:42.22 -0:00.50
2nd Horvath, Henry (5.78) 0:46.55 0:47.34 -0:00.79
3rd Hammond-St. laurent, Anthony (6.77) 1:08.25
================================================================================
Event #29  Girls  08-10  50yd  Back Stroke
Place Name Age Final Time Prev Best Time +/- best
1st Kim, Donna (8.65) 0:49.93 0:55.75 -0:05.82
2nd Dill, Emma (9.65) 0:52.69
3rd Foulkes, Rebecca (10.75) 0:55.78 1:05.34 -0:09.56
4th Motahari, Neeka (10.82) 0:56.22 0:56.03 +0:00.19
================================================================================
Event #30  Boys  08-10  50yd  Back Stroke
Place Name Age Final Time Prev Best Time +/- best
1st Fitt, Thomas (9.44) 0:41.10 0:43.69 -0:02.59
2nd Becker, Matt (8.99) 0:42.47 0:41.09 +0:01.38
3rd Cousins, Liam (8.45) 1:04.13 1:02.12 +0:02.01
================================================================================
Event #31  Girls  11-16  50yd  Back Stroke
Place Name Age Final Time Prev Best Time +/- best
1st Hume, Emily (11.41) 0:47.64
================================================================================
Event #32  Boys  11-16  50yd  Back Stroke
Place Name Age Final Time Prev Best Time +/- best
1st Barank, Tomer (12.16) 1:28.41
================================================================================
Event #34  Boys  Open  100yd  Back Stroke
Place Name Age Final Time Prev Best Time +/- best
1st Diedricks, Ethan (7.86) 1:28.41 1:27.19 +0:01.22
================================================================================
Event #35  Girls  4&U  25yd  Breast Stroke
Place Name Age Final Time Prev Best Time +/- best
1st Ewing, Halle (4.96) 1:04.94 0:59.37 +0:05.57
2nd Hewitt, Jane (4.25) 1:13.78 1:03.03 +0:10.75
3rd Bisset, Alyson (3.93) 1:37.42 1:08.22 +0:29.20
================================================================================
Event #37  Girls  05-06  25yd  Breast Stroke
Place Name Age Final Time Prev Best Time +/- best
1st Lee, Annaka (6.96) 0:34.59 0:35.22 -0:00.63
2nd Toggenburger, Riley (6.38) 0:40.00
3rd Thrall, Madison (6.46) 0:42.93
4th Chalupnik, Ryan (5.54) 0:45.60 0:54.53 -0:08.93
5th Jarrett, Makena (5.87) 0:46.75 0:48.15 -0:01.40
6th Sadiq, Yana (6.29) 0:47.94 0:54.97 -0:07.03
7th Reid, Julia (6.44) 0:48.09
8th De los santos, Jade (6.25) 0:49.40 0:58.43 -0:09.03
9th Chow, Makayla (5.18) 0:52.16 1:14.28 -0:22.12
10th De los santos, Hyli (5.16) 0:58.00 1:05.35 -0:07.35
11th McMillan, Nicole (6.12) 0:58.53 0:43.50 +0:15.03
12th Kailiponi, Ayla (5.01) 0:59.66 0:53.66 +0:06.00
13th Riley, Alexia (6.39) 1:04.15 0:59.85 +0:04.30
14th Qiao, Angelina (5.88) 1:06.42 0:53.25 +0:13.17
15th Berg, Sydney (5.51) 1:08.25 0:47.85 +0:20.40
16th Narenthiran, Aarani (5.11) 1:12.19 1:11.66 +0:00.53
17th Yeh, Brooke (5.33) 1:17.90
================================================================================
Event #38  Boys  05-06  25yd  Breast Stroke
Place Name Age Final Time Prev Best Time +/- best
1st Horvath, Henry (5.78) 0:25.47 0:25.81 -0:00.34
2nd Fitt, Joseph (6.6) 0:26.81 0:32.78 -0:05.97
3rd Thrall, Johann (6.46) 0:28.09
4th Hammond-St. laurent, Anthony (6.77) 0:39.12 0:38.65 +0:00.47
5th Puertas, Finnegan (6.71) 0:43.19 0:42.90 +0:00.29
6th Ensley, Liam (5.14) 0:47.56 0:47.97 -0:00.41
7th Dunne, Jimmy (5.29) 0:49.41 0:55.12 -0:05.71
8th Kamel, Jamie (5.83) 0:59.60
9th Leach, Troy (5.55) 1:05.28
10th Narenthiran, Nilan (5.11) 1:49.50 1:32.81 +0:16.69
================================================================================
Event #39  Girls  07-08  25yd  Breast Stroke
Place Name Age Final Time Prev Best Time +/- best
1st Kim, Donna (8.65) 0:23.34 0:22.91 +0:00.43
2nd Gresham, Bailey (7.61) 0:29.97 0:30.06 -0:00.09
3rd Xu, Angeline (8.71) 0:31.16 0:27.34 +0:03.82
4th Lin, Sydney (7.59) 0:31.78 0:31.94 -0:00.16
5th Horvath, Annie (8.42) 0:32.77 0:28.18 +0:04.59
6th Berg, Cassidy (7.35) 0:37.66 0:38.53 -0:00.87
7th Andersen, Sophie (7.31) 0:37.81 0:39.81 -0:02.00
8th Sullivan, Elise (7.29) 0:42.94
================================================================================
Event #40  Boys  07-08  25yd  Breast Stroke
Place Name Age Final Time Prev Best Time +/- best
1st Diedricks, Ethan (7.86) 0:23.38 0:21.44 +0:01.94
2nd Andersen, Christopher (8.72) 0:23.69 0:26.78 -0:03.09
3rd Elston, Tyler (7.69) 0:31.52
4th Cousins, Liam (8.45) 0:31.84 0:29.82 +0:02.02
5th Cheong, Ian (7.21) 0:32.55
6th Chen, Ethan (7.35) 0:35.74 0:33.72 +0:02.02
7th Elston, Sean (7.69) 0:40.03
8th Denk, Jacob (7.28) 0:45.00 0:45.75 -0:00.75
================================================================================
Event #41  Girls  09-10  25yd  Breast Stroke
Place Name Age Final Time Prev Best Time +/- best
1st Russell, Hayley (10.92) 0:24.03 0:23.62 +0:00.41
================================================================================
Event #42  Boys  09-10  25yd  Breast Stroke
Place Name Age Final Time Prev Best Time +/- best
1st Fitt, Thomas (9.44) 0:24.35 0:25.00 -0:00.65
2nd Sadiq, Shayan (9.63) 0:27.25
================================================================================
Event #43  Girls  7&U  50yd  Breast Stroke
Place Name Age Final Time Prev Best Time +/- best
1st Gresham, Bailey (7.61) 1:05.47 1:11.19 -0:05.72
2nd Lee, Annaka (6.96) 1:11.41 1:29.59 -0:18.18
3rd Berg, Cassidy (7.35) 1:22.60 1:34.65 -0:12.05
4th Berg, Sydney (5.51) 2:10.84
================================================================================
Event #44  Boys  7&U  50yd  Breast Stroke
Place Name Age Final Time Prev Best Time +/- best
1st Diedricks, Ethan (7.86) 0:51.16 0:47.78 +0:03.38
2nd Hammond-St. laurent, Anthony (6.77) 1:30.78
3rd Sumino, Cole (6.69) 1:39.22
================================================================================
Event #45  Girls  08-10  50yd  Breast Stroke
Place Name Age Final Time Prev Best Time +/- best
1st Kim, Donna (8.65) 0:50.37 0:49.65 +0:00.72
2nd Russell, Hayley (10.92) 0:54.62 0:51.53 +0:03.09
3rd Motahari, Neeka (10.82) 0:58.25 1:03.32 -0:05.07
4th Dill, Emma (9.65) 1:08.30
5th Foulkes, Rebecca (10.75) 1:17.40 1:12.34 +0:05.06
6th Horvath, Annie (8.42) 1:17.75 1:13.13 +0:04.62
================================================================================
Event #46  Boys  08-10  50yd  Breast Stroke
Place Name Age Final Time Prev Best Time +/- best
1st Andersen, Christopher (8.72) 0:52.91 0:56.53 -0:03.62
2nd Cousins, Liam (8.45) 1:14.63 1:09.78 +0:04.85
================================================================================
Event #47  Girls  11-16  50yd  Breast Stroke
Place Name Age Final Time Prev Best Time +/- best
1st Cheong, Megan (11.11) 0:52.56
2nd Bui, Sammie (11.04) 0:59.53 1:03.27 -0:03.74
================================================================================
Event #48  Boys  11-16  50yd  Breast Stroke
Place Name Age Final Time Prev Best Time +/- best
1st Cheong, Ethan (12.17) 0:42.43
================================================================================
Event #50  Boys  Open  100yd  Breast Stroke
Place Name Age Final Time Prev Best Time +/- best
1st Diedricks, Ethan (7.86) 1:41.08 1:43.06 -0:01.98
2nd Horvath, Henry (5.78) 1:59.78
================================================================================
Event #51  Girls  Open  100yd  Freestyle
Place Name Age Final Time Prev Best Time +/- best
1st Motahari, Neeka (10.82) 1:52.43 1:58.62 -0:06.19
================================================================================
Event #52  Boys  Open  100yd  Freestyle
Place Name Age Final Time Prev Best Time +/- best
1st Becker, Matt (8.99) 1:16.29 1:18.40 -0:02.11
2nd Diedricks, Ethan (7.86) 1:39.66 1:26.22 +0:13.44
================================================================================
Event #53  Girls  4&U  25yd  Freestyle
Place Name Age Final Time Prev Best Time +/- best
1st Ewing, Halle (4.96) 0:45.37 0:39.53 +0:05.84
2nd Hewitt, Jane (4.25) 0:45.68 0:42.44 +0:03.24
3rd Marar, Nidhii (4.7) 0:47.97
4th Hagmann, Sophia (4.21) 0:53.18
5th Cook, Isabella (3.15) 1:07.51 1:07.53 -0:00.02
6th Callahan, Maeve (3.78) 1:08.69 1:26.00 -0:17.31
7th Ra, Amelia (4.56) 1:10.22 1:00.78 +0:09.44
8th Knisely, Brooke (3.4) 1:12.53 0:45.68 +0:26.85
9th Chen, Erin (4.93) 1:12.94 0:52.62 +0:20.32
10th Bisset, Alyson (3.93) 1:18.72 0:53.69 +0:25.03
11th Scalzo, Ruby (4.18) 1:19.91 1:03.25 +0:16.66
12th Bouzid, Louisa (4.16) 1:32.00 1:10.22 +0:21.78
13th Walker, MacKenzi (2.43) 1:57.91 1:04.91 +0:53.00
================================================================================
Event #54  Boys  4&U  25yd  Freestyle
Place Name Age Final Time Prev Best Time +/- best
1st Sumino, Brandon (4.23) 0:54.40 0:41.87 +0:12.53
2nd Seablom, Marek (4.95) 1:05.66
3rd Diwanji, Aahan (4.62) 1:12.16
4th Diwanji, Aayan (4.62) 1:24.91
================================================================================
Event #55  Girls  05-06  25yd  Freestyle
Place Name Age Final Time Prev Best Time +/- best
1st Lee, Annaka (6.96) 0:27.18 0:28.25 -0:01.07
2nd Sadiq, Yana (6.29) 0:31.90 0:33.04 -0:01.14
3rd Jarrett, Makena (5.87) 0:32.85 0:35.38 -0:02.53
4th Reid, Julia (6.44) 0:33.13 0:31.75 +0:01.38
5th De los santos, Jade (6.25) 0:33.63 0:36.00 -0:02.37
6th Toggenburger, Riley (6.38) 0:34.22
7th Chow, Makayla (5.18) 0:34.32 0:54.19 -0:19.87
8th Thrall, Madison (6.46) 0:35.91
9th Chalupnik, Ryan (5.54) 0:37.56 0:44.06 -0:06.50
10th McMillan, Nicole (6.12) 0:39.00 0:32.78 +0:06.22
11th Kailiponi, Ayla (5.01) 0:39.82 0:39.66 +0:00.16
12th De los santos, Hyli (5.16) 0:40.90 0:38.38 +0:02.52
13th Narenthiran, Aarani (5.11) 0:47.31 0:52.56 -0:05.25
14th Riley, Alexia (6.39) 0:54.62 0:50.28 +0:04.34
15th Narsina, Manasi (5.4) 0:56.25
16th Yeh, Brooke (5.33) 0:58.37 0:44.91 +0:13.46
17th Berg, Sydney (5.51) 1:00.88 0:48.60 +0:12.28
18th Ayromlou, Nour (5.36) 1:15.28
================================================================================
Event #56  Boys  05-06  25yd  Freestyle
Place Name Age Final Time Prev Best Time +/- best
1st Horvath, Henry (5.78) 0:19.84 0:19.10 +0:00.74
2nd Fitt, Joseph (6.6) 0:22.71 0:32.13 -0:09.42
3rd Thrall, Johann (6.46) 0:23.41
4th Kamel, Jamie (5.83) 0:26.69 0:47.97 -0:21.28
5th Hammond-St. laurent, Anthony (6.77) 0:26.85 0:26.88 -0:00.03
6th Sumino, Cole (6.69) 0:30.25 0:30.34 -0:00.09
7th Lin, Tyler (6.05) 0:34.47 0:38.87 -0:04.40
8th Leach, Troy (5.55) 0:35.50 0:30.59 +0:04.91
9th Knisely, Ethan (5.1) 0:38.56 0:36.21 +0:02.35
10th Dunne, Jimmy (5.29) 0:44.91 0:35.72 +0:09.19
11th Ensley, Liam (5.14) 0:47.46 0:39.44 +0:08.02
12th Proctor, Arthur (5.55) 0:59.15
13th Kamat, Om (5.76) 0:59.47 1:24.63 -0:25.16
14th Narenthiran, Nilan (5.11) 2:04.97
================================================================================
Event #57  Girls  07-08  25yd  Freestyle
Place Name Age Final Time Prev Best Time +/- best
1st Kim, Donna (8.65) 0:20.43 0:19.31 +0:01.12
2nd Xu, Angeline (8.71) 0:20.56 0:22.03 -0:01.47
3rd Lin, Sydney (7.59) 0:20.72 0:19.85 +0:00.87
4th Gresham, Bailey (7.61) 0:22.90 0:23.37 -0:00.47
5th Horvath, Annie (8.42) 0:24.19 0:20.38 +0:03.81
6th Wink, Madeline (7.58) 0:24.47 0:22.91 +0:01.56
7th Forti, Julia (8.89) 0:27.13 0:27.56 -0:00.43
8th Andersen, Sophie (7.31) 0:27.86 0:31.41 -0:03.55
9th Berg, Cassidy (7.35) 0:30.88 0:32.41 -0:01.53
10th Sullivan, Elise (7.29) 0:33.65
================================================================================
Event #58  Boys  07-08  25yd  Freestyle
Place Name Age Final Time Prev Best Time +/- best
1st Becker, Matt (8.99) 0:16.12 0:15.53 +0:00.59
2nd Diedricks, Ethan (7.86) 0:17.63 0:15.87 +0:01.76
3rd Andersen, Christopher (8.72) 0:18.00 0:19.28 -0:01.28
4th Stelzer, Ainsley (8.72) 0:24.71 0:24.72 -0:00.01
5th Cheong, Ian (7.21) 0:25.44
6th Chen, Ethan (7.35) 0:27.40 0:32.12 -0:04.72
7th Cousins, Liam (8.45) 0:27.53 0:20.28 +0:07.25
8th Elston, Tyler (7.69) 0:30.69
9th Tran, Carden (7.51) 0:33.34
10th Elston, Sean (7.69) 0:33.81
11th Denk, Jacob (7.28) 0:41.12 0:40.56 +0:00.56
12th Halili, Caden (8.47) 0:43.90
13th Kunin, Adam (7.11) 0:53.00
================================================================================
Event #59  Girls  09-10  25yd  Freestyle
Place Name Age Final Time Prev Best Time +/- best
1st Russell, Hayley (10.92) 0:18.88 0:18.37 +0:00.51
2nd Foulkes, Rebecca (10.75) 0:21.62 0:22.91 -0:01.29
3rd Denk, Lydia (9.23) 0:38.88
================================================================================
Event #60  Boys  09-10  25yd  Freestyle
Place Name Age Final Time Prev Best Time +/- best
1st Fitt, Thomas (9.44) 0:15.50 0:16.25 -0:00.75
2nd Sadiq, Shayan (9.63) 0:20.78 0:21.19 -0:00.41
================================================================================
Event #61  Girls  7&U  50yd  Freestyle
Place Name Age Final Time Prev Best Time +/- best
1st Lin, Sydney (7.59) 0:47.66
2nd Gresham, Bailey (7.61) 0:50.86 0:50.90 -0:00.04
3rd Lee, Annaka (6.96) 1:09.31 1:11.68 -0:02.37
4th Berg, Cassidy (7.35) 1:13.37 1:14.09 -0:00.72
5th Jarrett, Makena (5.87) 1:13.53 1:57.81 -0:44.28
6th McMillan, Nicole (6.12) 1:26.94 1:19.72 +0:07.22
7th Berg, Sydney (5.51) 2:11.15 2:01.51 +0:09.64
================================================================================
Event #62  Boys  7&U  50yd  Freestyle
Place Name Age Final Time Prev Best Time +/- best
1st Diedricks, Ethan (7.86) 0:39.63 0:35.75 +0:03.88
2nd Horvath, Henry (5.78) 0:42.41 0:41.81 +0:00.60
3rd Thrall, Johann (6.46) 0:49.08
4th Dunne, Jimmy (5.29) 1:27.94 1:19.35 +0:08.59
================================================================================
Event #63  Girls  08-10  50yd  Freestyle
Place Name Age Final Time Prev Best Time +/- best
1st Kim, Donna (8.65) 0:42.06 0:44.85 -0:02.79
2nd Dill, Emma (9.65) 0:42.22 0:51.67 -0:09.45
3rd Russell, Hayley (10.92) 0:43.06 0:41.13 +0:01.93
4th Foulkes, Rebecca (10.75) 0:51.47 0:54.37 -0:02.90
5th Motahari, Neeka (10.82) 0:52.25 0:51.54 +0:00.71
6th Horvath, Annie (8.42) 0:55.57 1:01.04 -0:05.47
================================================================================
Event #64  Boys  08-10  50yd  Freestyle
Place Name Age Final Time Prev Best Time +/- best
1st Fitt, Thomas (9.44) 0:33.56 0:36.03 -0:02.47
2nd Becker, Matt (8.99) 0:33.68 0:36.16 -0:02.48
3rd Andersen, Christopher (8.72) 0:41.56 0:42.69 -0:01.13
4th Cousins, Liam (8.45) 1:09.94 0:57.63 +0:12.31
================================================================================
Event #65  Girls  11-16  50yd  Freestyle
Place Name Age Final Time Prev Best Time +/- best
1st Cheong, Megan (11.11) 0:38.68
2nd Hume, Emily (11.41) 0:40.57
3rd Bui, Sammie (11.04) 0:50.09 0:45.13 +0:04.96
================================================================================
Event #66  Boys  11-16  50yd  Freestyle
Place Name Age Final Time Prev Best Time +/- best
1st Cheong, Ethan (12.17) 0:37.06