October 19, 2013

10/19/2013  Swim Competition — Irvine
Total Participants Checked-In : 88
Event #1  Girls  6&U  100yd  Individual Medley
Place Name Age Final Time Prev Best Time +/- best
1st Hastings, Faith (5.04) 2:46.90 2:48.96 -0:02.06
2nd Cook, Bella (5.07) 3:03.22 2:44.20 +0:19.02
================================================================================
Event #2  Boys  6&U  100yd  Individual Medley
Place Name Age Final Time Prev Best Time +/- best
1st Abourjeily, Mateo (6.09) 1:59.96 2:07.31 -0:07.35
================================================================================
Event #3  Girls  07-08  100yd  Individual Medley
Place Name Age Final Time Prev Best Time +/- best
1st Abourjeily, Mia (8.88) 1:37.46 1:35.25 +0:02.21
2nd Cummings, Camryn (7.95) 2:12.19 2:09.50 +0:02.69
================================================================================
Event #4  Boys  07-08  100yd  Individual Medley
Place Name Age Final Time Prev Best Time +/- best
1st Carlson, John (7.54) 2:00.71 1:54.91 +0:05.80
2nd Fritz, Robbie (8.41) 2:24.15
================================================================================
Event #7  Girls  11-16  100yd  Individual Medley
Place Name Age Final Time Prev Best Time +/- best
1st Bui, Sammie (12.95) 1:24.10 1:24.16 -0:00.06
================================================================================
Event #9  Girls  4&U  25yd  Butterfly
Place Name Age Final Time Prev Best Time +/- best
1st Walker, MacKenzi (4.35) 0:44.16 0:44.71 -0:00.55
2nd Soni, Aahana (4.52) 0:48.27 0:40.58 +0:07.69
================================================================================
Event #11  Girls  05-06  25yd  Butterfly
Place Name Age Final Time Prev Best Time +/- best
1st Kailiponi, Ayla (6.93) 0:23.91 0:26.00 -0:02.09
2nd Rodriguez, Isabel (5.06) 0:31.32 0:40.97 -0:09.65
3rd Keyworth, Dakota (5.68) 0:32.38 0:25.50 +0:06.88
4th Marar, Nidhii (6.62) 0:32.44 0:31.32 +0:01.12
5th Hastings, Faith (5.04) 0:38.69 0:34.03 +0:04.66
6th Cook, Bella (5.07) 0:44.26 0:38.64 +0:05.62
7th Bailey, Samantha (6.06) 0:47.69 0:51.45 -0:03.76
8th Mandel, Lexi (5.19) 0:48.51 0:45.95 +0:02.56
9th Kumar, Bhavya (5.93) 0:57.58 0:49.76 +0:07.82
10th Gundapaneni, Hasini (5.67) 1:02.02 0:57.78 +0:04.24
================================================================================
Event #12  Boys  05-06  25yd  Butterfly
Place Name Age Final Time Prev Best Time +/- best
1st Abourjeily, Mateo (6.09) 0:22.63 0:23.25 -0:00.62
2nd Nguyen, Tayvin (5.47) 0:32.75 0:31.44 +0:01.31
3rd Shipp, Chase (6.5) 0:47.03
4th Daffronte, Justin (5.58) 0:51.35
================================================================================
Event #13  Girls  07-08  25yd  Butterfly
Place Name Age Final Time Prev Best Time +/- best
1st Abourjeily, Mia (8.88) 0:18.32 0:19.34 -0:01.02
2nd Sanson, Emma (8.26) 0:22.56 0:17.64 +0:04.92
3rd Cummings, Camryn (7.95) 0:25.06 0:26.22 -0:01.16
4th Suresh, Shalika (7.93) 0:37.85 0:41.25 -0:03.40
================================================================================
Event #14  Boys  07-08  25yd  Butterfly
Place Name Age Final Time Prev Best Time +/- best
1st Carlson, John (7.54) 0:24.14 0:21.76 +0:02.38
2nd Eich, Owen (8.23) 0:25.87 0:28.00 -0:02.13
3rd Soong, Dylan (7.86) 0:28.28 0:25.25 +0:03.03
4th Fritz, Robbie (8.41) 0:35.40 0:30.44 +0:04.96
5th Cruz, Jackson (7.09) 0:36.39 0:30.83 +0:05.56
6th Bouyer, John-Lawrence (8.44) 0:38.38 0:40.16 -0:01.78
================================================================================
Event #15  Girls  09-10  25yd  Butterfly
Place Name Age Final Time Prev Best Time +/- best
1st Sanson, Isabel (9.85) 0:24.22 0:22.96 +0:01.26
2nd Cornwall, Hana (10.74) 0:24.25
================================================================================
Event #16  Boys  09-10  25yd  Butterfly
Place Name Age Final Time Prev Best Time +/- best
1st Digrado, Jared (9.11) 0:27.40 0:29.53 -0:02.13
2nd Tran, Carden (9.42) 0:32.94 0:32.09 +0:00.85
================================================================================
Event #17  Girls  7&U  50yd  Butterfly
Place Name Age Final Time Prev Best Time +/- best
1st Cummings, Camryn (7.95) 1:00.68 1:00.02 +0:00.66
2nd Marar, Nidhii (6.62) 1:14.82 1:15.94 -0:01.12
3rd Rodriguez, Isabel (5.06) 1:17.72 1:40.19 -0:22.47
4th Kumar, Bhavya (5.93) 2:09.93
================================================================================
Event #18  Boys  7&U  50yd  Butterfly
Place Name Age Final Time Prev Best Time +/- best
1st Abourjeily, Mateo (6.09) 0:56.69 0:56.57 +0:00.12
2nd Carlson, John (7.54) 0:58.44 0:55.58 +0:02.86
3rd Chen, Will (6.32) 1:07.64
================================================================================
Event #19  Girls  08-09  50yd  Butterfly
Place Name Age Final Time Prev Best Time +/- best
1st Abourjeily, Mia (8.88) 0:45.69 0:47.38 -0:01.69
2nd Marquez, Charlotte (9.06) 1:27.75 1:26.06 +0:01.69
================================================================================
Event #20  Boys  08-09  50yd  Butterfly
Place Name Age Final Time Prev Best Time +/- best
1st Eich, Owen (8.23) 1:09.28
================================================================================
Event #21  Girls  10-16  50yd  Butterfly
Place Name Age Final Time Prev Best Time +/- best
1st Bui, Sammie (12.95) 0:35.88 0:36.93 -0:01.05
2nd Cruz, Savanna (11.21) 0:36.65 0:39.96 -0:03.31
================================================================================
Event #22  Boys  10-16  50yd  Butterfly
Place Name Age Final Time Prev Best Time +/- best
1st Taylor, Ethan (14.52) 0:55.27 0:50.66 +0:04.61
================================================================================
Event #24  Boys  Open  100yd  Butterfly
Place Name Age Final Time Prev Best Time +/- best
1st Taylor, Ethan (14.52) 2:46.89 2:20.60 +0:26.29
================================================================================
Event #25  Girls  4&U  25yd  Back Stroke
Place Name Age Final Time Prev Best Time +/- best
1st Soni, Aahana (4.52) 0:38.01 0:36.50 +0:01.51
2nd Tibackx, Sydney (4.48) 0:41.13 0:44.85 -0:03.72
3rd Walker, MacKenzi (4.35) 0:43.08 0:39.63 +0:03.45
4th Alpert, Sadie (4.58) 0:46.71 0:47.93 -0:01.22
5th Dickinson, Phoenix (3.96) 0:49.63
6th Patel, Sariya (3.84) 0:56.41 1:01.27 -0:04.86
7th Latch, Zoe (3.89) 0:57.45 0:53.07 +0:04.38
================================================================================
Event #26  Boys  4&U  25yd  Back Stroke
Place Name Age Final Time Prev Best Time +/- best
1st Forman, Chase (3.76) 0:58.83 0:55.82 +0:03.01
2nd Forman, Zachary (4.99) 1:12.47 0:58.25 +0:14.22
3rd Nguyen, Tanner (2.83) 1:31.45
================================================================================
Event #27  Girls  05-06  25yd  Back Stroke
Place Name Age Final Time Prev Best Time +/- best
1st Kailiponi, Ayla (6.93) 0:25.03 0:25.40 -0:00.37
2nd Hastings, Faith (5.04) 0:26.28 0:31.16 -0:04.88
3rd Keyworth, Dakota (5.68) 0:27.28 0:26.44 +0:00.84
4th Shi, Cloris (6.86) 0:31.57
5th Marar, Nidhii (6.62) 0:31.76 0:33.47 -0:01.71
6th Bouzid, Louisa (6.08) 0:32.84 0:34.38 -0:01.54
7th Bailey, Samantha (6.06) 0:33.61 0:41.40 -0:07.79
8th Cruz, Carson (5.15) 0:34.01 0:34.09 -0:00.08
9th Cook, Bella (5.07) 0:36.44 0:34.75 +0:01.69
10th Rodriguez, Isabel (5.06) 0:36.69 0:33.53 +0:03.16
11th Alpert, Maya (6.58) 0:37.03 0:35.44 +0:01.59
12th Cornwall, Sophie (5.71) 0:37.53 0:54.60 -0:17.07
13th Nguyen, Sydney (6.11) 0:39.21 0:32.71 +0:06.50
14th Gundapaneni, Hasini (5.67) 0:40.94 0:41.94 -0:01.00
15th Kumar, Bhavya (5.93) 0:43.21 0:33.71 +0:09.50
16th Park, Olivia Yeha (5.61) 0:44.34
17th Mandel, Lexi (5.19) 0:46.69 0:36.75 +0:09.94
18th Pancharapula, Sharani (6.73) 0:49.09 0:38.72 +0:10.37
19th Bilgrammi, Aisha (6.78) 0:51.58
20th Byk, Caitlin (5.32) 0:53.94 0:54.44 -0:00.50
21st Boyle, Ginger (5.72) 0:59.06 0:49.44 +0:09.62
22nd Gandotra, Deea (5.1) 1:03.97 1:03.22 +0:00.75
================================================================================
Event #28  Boys  05-06  25yd  Back Stroke
Place Name Age Final Time Prev Best Time +/- best
1st Abourjeily, Mateo (6.09) 0:24.38 0:23.38 +0:01.00
2nd Shipp, Chase (6.5) 0:28.95 0:39.22 -0:10.27
3rd Nguyen, Tayvin (5.47) 0:30.27 0:28.00 +0:02.27
4th Conway, Gianlorenzo (6.27) 0:36.16 0:36.21 -0:00.05
5th Wahi, Neil (5.57) 0:41.78 0:37.82 +0:03.96
6th Daffronte, Justin (5.58) 1:15.18 0:56.50 +0:18.68
7th Xagorarakis, Avrum (5.64) 1:17.01 0:44.85 +0:32.16
================================================================================
Event #29  Girls  07-08  25yd  Back Stroke
Place Name Age Final Time Prev Best Time +/- best
1st Sanson, Emma (8.26) 0:24.94 0:22.78 +0:02.16
2nd Cummings, Camryn (7.95) 0:28.33 0:27.32 +0:01.01
3rd Suresh, Shalika (7.93) 0:36.65 0:40.33 -0:03.68
4th Nguyen, Francine (8.7) 0:42.00 0:33.08 +0:08.92
================================================================================
Event #30  Boys  07-08  25yd  Back Stroke
Place Name Age Final Time Prev Best Time +/- best
1st Carlson, John (7.54) 0:25.45 0:25.39 +0:00.06
2nd Soong, Dylan (7.86) 0:26.50 0:25.84 +0:00.66
3rd Couig, Sebastian (7.07) 0:27.19
4th Kincade, Callaway (7.61) 0:31.13 0:32.81 -0:01.68
5th Eich, Owen (8.23) 0:32.03 0:31.02 +0:01.01
6th Cruz, Jackson (7.09) 0:32.93 0:33.69 -0:00.76
7th Halili, Seth (7.24) 0:34.04 0:33.00 +0:01.04
8th Digrado, Hudson (7.96) 0:35.03 0:41.75 -0:06.72
9th Fritz, Robbie (8.41) 0:36.65 0:29.08 +0:07.57
10th Bouyer, John-Lawrence (8.44) 0:38.30 0:39.52 -0:01.22
================================================================================
Event #32  Boys  09-10  25yd  Back Stroke
Place Name Age Final Time Prev Best Time +/- best
1st Digrado, Jared (9.11) 0:31.40 0:29.19 +0:02.21
2nd Halili, Caden (10.38) 0:32.90 0:31.47 +0:01.43
3rd Tran, Carden (9.42) 0:34.00 0:28.22 +0:05.78
================================================================================
Event #33  Girls  5&U  50yd  Back Stroke
Place Name Age Final Time Prev Best Time +/- best
1st Hastings, Faith (5.04) 1:11.50 1:13.91 -0:02.41
2nd Rodriguez, Isabel (5.06) 1:12.77 1:23.52 -0:10.75
3rd Cook, Bella (5.07) 1:19.71 1:19.01 +0:00.70
4th Mandel, Lexi (5.19) 1:24.81 1:24.18 +0:00.63
5th Kumar, Bhavya (5.93) 1:29.28 1:17.20 +0:12.08
6th Walker, MacKenzi (4.35) 1:31.63 0:59.04 +0:32.59
7th Gundapaneni, Hasini (5.67) 1:32.00 1:28.72 +0:03.28
8th Tibackx, Sydney (4.48) 1:35.09 1:40.46 -0:05.37
================================================================================
Event #34  Boys  5&U  50yd  Back Stroke
Place Name Age Final Time Prev Best Time +/- best
1st Nguyen, Tayvin (5.47) 1:10.76 1:17.27 -0:06.51
2nd Wahi, Neil (5.57) 1:32.94 1:21.33 +0:11.61
================================================================================
Event #35  Girls  06-07  50yd  Back Stroke
Place Name Age Final Time Prev Best Time +/- best
1st Cummings, Camryn (7.95) 1:05.62 0:58.89 +0:06.73
2nd Bouzid, Louisa (6.08) 1:08.57 1:15.33 -0:06.76
3rd Marar, Nidhii (6.62) 1:08.69 1:10.78 -0:02.09
================================================================================
Event #36  Boys  06-07  50yd  Back Stroke
Place Name Age Final Time Prev Best Time +/- best
1st Abourjeily, Mateo (6.09) 0:54.70 0:53.27 +0:01.43
2nd Carlson, John (7.54) 0:55.58 0:54.68 +0:00.90
3rd Chen, Will (6.32) 1:05.22
================================================================================
Event #37  Girls  08-09  50yd  Back Stroke
Place Name Age Final Time Prev Best Time +/- best
1st Abourjeily, Mia (8.88) 0:47.10 0:47.78 -0:00.68
================================================================================
Event #38  Boys  08-09  50yd  Back Stroke
Place Name Age Final Time Prev Best Time +/- best
1st Eich, Owen (8.23) 1:10.37 1:00.12 +0:10.25
================================================================================
Event #39  Girls  10-16  50yd  Back Stroke
Place Name Age Final Time Prev Best Time +/- best
1st Cruz, Savanna (11.21) 0:38.69 0:42.62 -0:03.93
2nd Bui, Sammie (12.95) 0:40.51 0:41.03 -0:00.52
3rd Tran, Candace (11.76) 1:13.44 1:02.62 +0:10.82
================================================================================
Event #40  Boys  10-16  50yd  Back Stroke
Place Name Age Final Time Prev Best Time +/- best
1st Taylor, Ethan (14.52) 1:10.97 0:58.50 +0:12.47
================================================================================
Event #42  Boys  Open  100yd  Back Stroke
Place Name Age Final Time Prev Best Time +/- best
1st Taylor, Ethan (14.52) 2:32.94 2:27.60 +0:05.34
================================================================================
Event #43  Girls  4&U  25yd  Breast Stroke
Place Name Age Final Time Prev Best Time +/- best
1st Soni, Aahana (4.52) 0:52.35 0:48.01 +0:04.34
2nd Alpert, Sadie (4.58) 0:54.88 1:03.97 -0:09.09
3rd Walker, MacKenzi (4.35) 1:00.62 1:02.75 -0:02.13
4th Tibackx, Sydney (4.48) 1:09.59
================================================================================
Event #44  Boys  4&U  25yd  Breast Stroke
Place Name Age Final Time Prev Best Time +/- best
1st Daffronte, John (3.31) 1:12.35 1:35.52 -0:23.17
================================================================================
Event #45  Girls  05-06  25yd  Breast Stroke
Place Name Age Final Time Prev Best Time +/- best
1st Kailiponi, Ayla (6.93) 0:32.91 0:34.57 -0:01.66
2nd Keyworth, Dakota (5.68) 0:35.93 0:33.13 +0:02.80
3rd Marar, Nidhii (6.62) 0:36.90 0:39.97 -0:03.07
4th Hastings, Faith (5.04) 0:37.26 0:35.40 +0:01.86
5th Alpert, Maya (6.58) 0:38.63 0:37.12 +0:01.51
6th Cook, Bella (5.07) 0:42.02 0:42.44 -0:00.42
7th Kumar, Bhavya (5.93) 0:42.20 0:42.88 -0:00.68
8th Rodriguez, Isabel (5.06) 0:43.53 0:51.39 -0:07.86
9th Mandel, Lexi (5.19) 0:45.82 0:49.91 -0:04.09
10th Cruz, Carson (5.15) 0:47.25 0:48.09 -0:00.84
11th Bouzid, Louisa (6.08) 0:50.02 0:47.64 +0:02.38
12th Boyle, Ginger (5.72) 0:53.23 0:48.56 +0:04.67
13th Gundapaneni, Hasini (5.67) 0:56.59 1:04.46 -0:07.87
14th Bailey, Samantha (6.06) 0:57.45 0:48.51 +0:08.94
15th O’neill, Maile (5.84) 1:00.59 1:08.03 -0:07.44
16th Pancharapula, Sharani (6.73) 1:16.75 1:08.59 +0:08.16
17th Gandotra, Deea (5.1) 1:28.57 2:11.03 -0:42.46
================================================================================
Event #46  Boys  05-06  25yd  Breast Stroke
Place Name Age Final Time Prev Best Time +/- best
1st Abourjeily, Mateo (6.09) 0:27.27 0:30.96 -0:03.69
2nd Nguyen, Tayvin (5.47) 0:35.65 0:35.51 +0:00.14
3rd Conway, Gianlorenzo (6.27) 0:38.50 0:45.14 -0:06.64
4th Danielson, Cole (5.66) 0:38.78 0:42.94 -0:04.16
5th Wahi, Neil (5.57) 0:45.14 0:41.53 +0:03.61
================================================================================
Event #47  Girls  07-08  25yd  Breast Stroke
Place Name Age Final Time Prev Best Time +/- best
1st Sanson, Emma (8.26) 0:27.13 0:25.20 +0:01.93
2nd Dubrovsky, Masha (7.12) 0:31.39 0:44.85 -0:13.46
3rd Suresh, Shalika (7.93) 0:41.05 0:42.40 -0:01.35
4th Nguyen, Francine (8.7) 0:54.06 0:50.09 +0:03.97
================================================================================
Event #48  Boys  07-08  25yd  Breast Stroke
Place Name Age Final Time Prev Best Time +/- best
1st Soong, Dylan (7.86) 0:26.26 0:26.66 -0:00.40
2nd Carlson, John (7.54) 0:26.77 0:26.15 +0:00.62
3rd Halili, Seth (7.24) 0:32.44 0:32.16 +0:00.28
4th Bouyer, John-Lawrence (8.44) 0:37.57 0:37.31 +0:00.26
5th Eich, Owen (8.23) 0:38.03 0:34.59 +0:03.44
6th Kincade, Callaway (7.61) 0:45.82 0:44.72 +0:01.10
7th Cruz, Jackson (7.09) 0:47.07 0:40.43 +0:06.64
8th Digrado, Hudson (7.96) 0:51.35 0:44.00 +0:07.35
================================================================================
Event #49  Girls  09-10  25yd  Breast Stroke
Place Name Age Final Time Prev Best Time +/- best
1st Marquez, Charlotte (9.06) 0:39.00
================================================================================
Event #50  Boys  09-10  25yd  Breast Stroke
Place Name Age Final Time Prev Best Time +/- best
1st Digrado, Jared (9.11) 0:31.65 0:32.72 -0:01.07
2nd Tran, Carden (9.42) 0:36.21 0:34.28 +0:01.93
================================================================================
Event #51  Girls  5&U  50yd  Breast Stroke
Place Name Age Final Time Prev Best Time +/- best
1st Keyworth, Dakota (5.68) 1:16.01 1:11.85 +0:04.16
2nd Hastings, Faith (5.04) 1:18.34 1:22.01 -0:03.67
3rd Kumar, Bhavya (5.93) 1:28.52 1:29.91 -0:01.39
4th Cook, Bella (5.07) 1:30.59 1:38.45 -0:07.86
5th Mandel, Lexi (5.19) 1:37.34 1:57.75 -0:20.41
6th Soni, Aahana (4.52) 1:44.89
7th Rodriguez, Isabel (5.06) 1:45.01 2:01.01 -0:16.00
8th Boyle, Ginger (5.72) 2:01.46 1:49.96 +0:11.50
9th Gundapaneni, Hasini (5.67) 2:10.32
10th Walker, MacKenzi (4.35) 2:26.71 2:14.94 +0:11.77
================================================================================
Event #52  Boys  5&U  50yd  Breast Stroke
Place Name Age Final Time Prev Best Time +/- best
1st Nguyen, Tayvin (5.47) 1:14.16 1:21.39 -0:07.23
2nd Wahi, Neil (5.57) 1:36.38 1:36.46 -0:00.08
3rd Daffronte, Justin (5.58) 1:48.32
================================================================================
Event #53  Girls  06-07  50yd  Breast Stroke
Place Name Age Final Time Prev Best Time +/- best
1st Kailiponi, Ayla (6.93) 1:11.03 1:19.19 -0:08.16
2nd Qiao, Angelina (7.8) 1:21.06 1:15.01 +0:06.05
3rd Marar, Nidhii (6.62) 1:22.32 1:26.14 -0:03.82
4th Bouzid, Louisa (6.08) 1:55.65 1:46.31 +0:09.34
================================================================================
Event #54  Boys  06-07  50yd  Breast Stroke
Place Name Age Final Time Prev Best Time +/- best
1st Soong, Dylan (7.86) 0:57.83 0:57.64 +0:00.19
2nd Carlson, John (7.54) 1:02.13 0:58.18 +0:03.95
3rd Abourjeily, Mateo (6.09) 1:07.53 1:04.58 +0:02.95
4th Chen, Will (6.32) 1:13.14
================================================================================
Event #55  Girls  08-09  50yd  Breast Stroke
Place Name Age Final Time Prev Best Time +/- best
1st Abourjeily, Mia (8.88) 0:53.33 0:54.40 -0:01.07
================================================================================
Event #56  Boys  08-09  50yd  Breast Stroke
Place Name Age Final Time Prev Best Time +/- best
1st Eich, Owen (8.23) 1:24.56 1:22.94 +0:01.62
2nd Bouyer, John-Lawrence (8.44) 1:29.15 1:30.81 -0:01.66
================================================================================
Event #57  Girls  10-16  50yd  Breast Stroke
Place Name Age Final Time Prev Best Time +/- best
1st Cruz, Savanna (11.21) 0:44.39 0:45.96 -0:01.57
2nd Cornwall, Hana (10.74) 0:53.44 1:10.38 -0:16.94
3rd Tran, Candace (11.76) 1:19.35 1:23.41 -0:04.06
================================================================================
Event #58  Boys  10-16  50yd  Breast Stroke
Place Name Age Final Time Prev Best Time +/- best
1st Taylor, Ethan (14.52) 1:11.12 1:00.09 +0:11.03
================================================================================
Event #59  Girls  Open  100yd  Breast Stroke
Place Name Age Final Time Prev Best Time +/- best
1st Bui, Sammie (12.95) 1:39.07 1:39.03 +0:00.04
================================================================================
Event #60  Boys  Open  100yd  Breast Stroke
Place Name Age Final Time Prev Best Time +/- best
1st Fritz, Robbie (8.41) 2:29.91 2:25.24 +0:04.67
2nd Taylor, Ethan (14.52) 2:47.75 2:32.22 +0:15.53
================================================================================
Event #61  Girls  Open  100yd  Freestyle
Place Name Age Final Time Prev Best Time +/- best
1st Bui, Sammie (12.95) 1:17.64 1:21.09 -0:03.45
2nd Abourjeily, Mia (8.88) 1:30.44 1:30.09 +0:00.35
3rd Tran, Candace (11.76) 2:13.97 2:24.46 -0:10.49
================================================================================
Event #62  Boys  Open  100yd  Freestyle
Place Name Age Final Time Prev Best Time +/- best
1st Carlson, John (7.54) 1:53.19 1:46.70 +0:06.49
2nd Taylor, Ethan (14.52) 2:09.00 1:50.69 +0:18.31
================================================================================
Event #63  Girls  4&U  25yd  Freestyle
Place Name Age Final Time Prev Best Time +/- best
1st Soni, Aahana (4.52) 0:35.88 0:36.38 -0:00.50
2nd Walker, MacKenzi (4.35) 0:41.53 0:39.47 +0:02.06
3rd Tibackx, Sydney (4.48) 0:51.83 0:46.89 +0:04.94
4th Alpert, Sadie (4.58) 0:54.70 0:48.07 +0:06.63
5th Latch, Zoe (3.89) 0:58.39 1:01.21 -0:02.82
6th Dickinson, Phoenix (3.96) 1:00.38
7th Graff, Regan (4.03) 1:00.59
8th Lee, Chloe (3.52) 1:03.20 1:08.20 -0:05.00
9th Patel, Sariya (3.84) 1:17.63 0:59.89 +0:17.74
================================================================================
Event #64  Boys  4&U  25yd  Freestyle
Place Name Age Final Time Prev Best Time +/- best
1st Forman, Zachary (4.99) 0:52.27 0:45.47 +0:06.80
2nd Hoang, Benjamin (4.2) 1:01.09
3rd Forman, Chase (3.76) 1:23.39 0:50.46 +0:32.93
4th Digrado, Cash (4.51) 1:33.66 1:39.57 -0:05.91
5th Nguyen, Tanner (2.83) 1:35.51 2:05.19 -0:29.68
6th Obyrne, Arlan (4.32) 1:36.02 1:17.38 +0:18.64
7th Taylor, AJ (2.99) 2:16.53
================================================================================
Event #65  Girls  05-06  25yd  Freestyle
Place Name Age Final Time Prev Best Time +/- best
1st Kailiponi, Ayla (6.93) 0:20.94 0:21.75 -0:00.81
2nd Keyworth, Dakota (5.68) 0:24.95 0:22.90 +0:02.05
3rd Hastings, Faith (5.04) 0:30.35 0:31.56 -0:01.21
4th Alpert, Maya (6.58) 0:30.85 0:31.58 -0:00.73
5th Rodriguez, Isabel (5.06) 0:31.83 0:30.45 +0:01.38
6th Bailey, Samantha (6.06) 0:32.14 0:34.15 -0:02.01
7th Marar, Nidhii (6.62) 0:32.21 0:34.29 -0:02.08
8th Cook, Bella (5.07) 0:33.65 0:31.93 +0:01.72
9th Patel, Sabina (6.86) 0:34.15 0:35.16 -0:01.01
10th Cornwall, Sophie (5.71) 0:35.78 0:42.69 -0:06.91
11th Bouzid, Louisa (6.08) 0:36.08 0:34.81 +0:01.27
12th Cruz, Carson (5.15) 0:39.45 0:37.81 +0:01.64
13th Mandel, Lexi (5.19) 0:42.58 0:43.45 -0:00.87
14th Boyle, Ginger (5.72) 0:44.28 0:42.35 +0:01.93
15th Pancharapula, Sharani (6.73) 0:44.82 0:41.59 +0:03.23
16th Gundapaneni, Hasini (5.67) 0:45.03 0:46.56 -0:01.53
16th O’neill, Maile (5.84) 0:45.03 0:45.22 -0:00.19
18th Byk, Caitlin (5.32) 0:48.13 1:05.82 -0:17.69
19th Gandotra, Deea (5.1) 0:57.37 1:08.10 -0:10.73
20th Park, Olivia Yeha (5.61) 0:57.99 0:49.14 +0:08.85
================================================================================
Event #66  Boys  05-06  25yd  Freestyle
Place Name Age Final Time Prev Best Time +/- best
1st Abourjeily, Mateo (6.09) 0:20.44 0:20.35 +0:00.09
2nd Nguyen, Tayvin (5.47) 0:26.78 0:26.71 +0:00.07
3rd Conway, Gianlorenzo (6.27) 0:29.78 0:29.45 +0:00.33
4th Shipp, Chase (6.5) 0:33.40 0:46.72 -0:13.32
5th Shah, Rhyan (6.81) 0:36.50 0:39.85 -0:03.35
6th Wahi, Neil (5.57) 0:38.90 0:41.44 -0:02.54
7th Obyrne, Aidan (6.07) 0:40.16 0:40.46 -0:00.30
8th Danielson, Cole (5.66) 0:40.62 0:24.44 +0:16.18
9th Lee, Tyler (6.27) 0:41.07
10th La barge, Jake (6.05) 0:50.37 0:46.34 +0:04.03
11th Xagorarakis, Avrum (5.64) 1:10.82 0:45.65 +0:25.17
================================================================================
Event #67  Girls  07-08  25yd  Freestyle
Place Name Age Final Time Prev Best Time +/- best
1st Abourjeily, Mia (8.88) 0:16.63 0:16.95 -0:00.32
2nd Cummings, Camryn (7.95) 0:21.45 0:20.22 +0:01.23
3rd Dubrovsky, Masha (7.12) 0:24.46 0:31.38 -0:06.92
4th LeBlanc, Sophie (7.23) 0:32.19 0:35.07 -0:02.88
5th Suresh, Shalika (7.93) 0:36.44 0:34.84 +0:01.60
================================================================================
Event #68  Boys  07-08  25yd  Freestyle
Place Name Age Final Time Prev Best Time +/- best
1st Carlson, John (7.54) 0:21.52 0:20.50 +0:01.02
2nd Soong, Dylan (7.86) 0:22.75 0:23.97 -0:01.22
3rd Eich, Owen (8.23) 0:24.65 0:23.45 +0:01.20
4th Digrado, Hudson (7.96) 0:28.50 0:36.40 -0:07.90
5th Cruz, Jackson (7.09) 0:28.78 0:26.97 +0:01.81
6th Kincade, Callaway (7.61) 0:29.28 0:33.56 -0:04.28
7th Pamireddy, Sricharan (8.8) 0:29.37 1:30.28 -1:00.91
8th Bouyer, John-Lawrence (8.44) 0:34.81 0:29.16 +0:05.65
================================================================================
Event #69  Girls  09-10  25yd  Freestyle
Place Name Age Final Time Prev Best Time +/- best
1st Cornwall, Hana (10.74) 0:19.83 0:20.85 -0:01.02
================================================================================
Event #70  Boys  09-10  25yd  Freestyle
Place Name Age Final Time Prev Best Time +/- best
1st Digrado, Jared (9.11) 0:21.65 0:17.44 +0:04.21
2nd Tran, Carden (9.42) 0:25.26 0:23.26 +0:02.00
3rd Halili, Caden (10.38) 0:26.82 0:28.84 -0:02.02
4th Mach, Christopher (9.67) 0:28.21
================================================================================
Event #71  Girls  5&U  50yd  Freestyle
Place Name Age Final Time Prev Best Time +/- best
1st Keyworth, Dakota (5.68) 0:59.02 0:54.09 +0:04.93
2nd Rodriguez, Isabel (5.06) 1:06.15 1:16.33 -0:10.18
3rd Hastings, Faith (5.04) 1:10.39 1:10.35 +0:00.04
4th Cook, Bella (5.07) 1:15.81 1:12.69 +0:03.12
5th Soni, Aahana (4.52) 1:20.13
6th Walker, MacKenzi (4.35) 1:28.03 1:30.62 -0:02.59
7th Mandel, Lexi (5.19) 1:38.00 1:40.47 -0:02.47
8th Gundapaneni, Hasini (5.67) 1:42.71 1:38.58 +0:04.13
9th Tibackx, Sydney (4.48) 1:48.25 1:47.93 +0:00.32
10th Boyle, Ginger (5.72) 1:53.01 1:45.78 +0:07.23
================================================================================
Event #72  Boys  5&U  50yd  Freestyle
Place Name Age Final Time Prev Best Time +/- best
1st Nguyen, Tayvin (5.47) 0:59.52 1:03.82 -0:04.30
2nd Xagorarakis, Avrum (5.64) 2:00.78 1:36.09 +0:24.69
================================================================================
Event #73  Girls  06-07  50yd  Freestyle
Place Name Age Final Time Prev Best Time +/- best
1st Kailiponi, Ayla (6.93) 0:46.78 0:48.08 -0:01.30
2nd Cummings, Camryn (7.95) 0:50.03 0:48.01 +0:02.02
3rd Marar, Nidhii (6.62) 1:07.13 1:20.13 -0:13.00
4th Bailey, Samantha (6.06) 1:18.03
5th Bouzid, Louisa (6.08) 1:27.21 1:16.33 +0:10.88
================================================================================
Event #74  Boys  06-07  50yd  Freestyle
Place Name Age Final Time Prev Best Time +/- best
1st Abourjeily, Mateo (6.09) 0:46.06 0:49.37 -0:03.31
2nd Chen, Will (6.32) 1:07.01
3rd Shah, Rhyan (6.81) 1:25.59
================================================================================
Event #75  Girls  08-09  50yd  Freestyle
Place Name Age Final Time Prev Best Time +/- best
1st Abourjeily, Mia (8.88) 0:38.50 0:38.83 -0:00.33
2nd Sanson, Emma (8.26) 0:42.38 0:40.78 +0:01.60
3rd Portillo, Ashley (8.59) 0:47.52 0:48.81 -0:01.29
4th Sanson, Isabel (9.85) 0:48.21
5th Marquez, Charlotte (9.06) 1:08.75 1:07.88 +0:00.87
================================================================================
Event #76  Boys  08-09  50yd  Freestyle
Place Name Age Final Time Prev Best Time +/- best
1st Eich, Owen (8.23) 0:56.93 0:52.00 +0:04.93
2nd Pamireddy, Sricharan (8.8) 1:06.69
3rd Bouyer, John-Lawrence (8.44) 1:17.08 1:01.08 +0:16.00
================================================================================
Event #77  Girls  10-16  50yd  Freestyle
Place Name Age Final Time Prev Best Time +/- best
1st Cruz, Savanna (11.21) 0:31.50 0:40.87 -0:09.37
2nd Bui, Sammie (12.95) 0:35.03 0:34.46 +0:00.57
3rd Cornwall, Hana (10.74) 0:47.03
4th Sanson, Jasmine (11.08) 0:50.89
5th Tran, Candace (11.76) 0:57.65 1:00.19 -0:02.54
6th Qiao, Annie (11.4) 1:33.01
================================================================================
Event #78  Boys  10-16  50yd  Freestyle
Place Name Age Final Time Prev Best Time +/- best
1st Taylor, Ethan (14.52) 0:52.59 0:45.04 +0:07.55