October 29th, 2011

10/29/2011  Swim Competition
Total Participants Checked-In : 87
Event #1  Girls  Open  100yd  Individual Medley
Place Name Age Final Time Prev Best Time +/- best
1st Harita, Elizabeth (7.5) 1:40.50 1:40.91 -0:00.41
2nd Cruz, Savanna (9.24) 1:40.72
3rd Foulkes, Rebecca (10.7) 2:09.94
4th Gresham, Bailey (7.56) 2:14.22
================================================================================
Event #2  Boys  Open  100yd  Individual Medley
Place Name Age Final Time Prev Best Time +/- best
1st Diedricks, Ethan (7.8) 1:26.78 1:29.00 -0:02.22
2nd Becker, Matt (8.93) 1:27.19 1:26.75 +0:00.44
3rd Fitt, Thomas (9.38) 1:35.62 1:53.95 -0:18.33
4th Hitchens, Grant (8.04) 1:39.81 1:42.53 -0:02.72
5th Horvath, Henry (5.72) 1:41.69 1:43.00 -0:01.31
6th Rogers, Michael (9.22) 2:21.45
7th Bradford, Joshua (9.44) 2:55.78
================================================================================
Event #3  Girls  4&U  25yd  Butterfly
Place Name Age Final Time Prev Best Time +/- best
1st Chava, Siya (4.91) 0:49.72
2nd Kailiponi, Ayla (4.96) 0:57.03
================================================================================
Event #5  Girls  05-06  25yd  Butterfly
Place Name Age Final Time Prev Best Time +/- best
1st Abourjeily, Mia (6.91) 0:29.03 0:27.67 +0:01.36
2nd Harkins, Ruthie (5.78) 0:33.31 0:29.09 +0:04.22
3rd Scalzo, Ellie (6.13) 0:35.84 0:29.31 +0:06.53
4th Giventer, Mia (5.65) 0:42.47 0:37.85 +0:04.62
5th McMillan, Nicole (6.06) 0:52.44 0:40.72 +0:11.72
6th Narenthiran, Aarani (5.06) 0:59.50
================================================================================
Event #6  Boys  05-06  25yd  Butterfly
Place Name Age Final Time Prev Best Time +/- best
1st Ringhofer, Tyler (6.58) 0:20.65 0:20.34 +0:00.31
2nd Horvath, Henry (5.72) 0:22.16 0:22.13 +0:00.03
3rd Wang, Evan (6.39) 0:35.50 1:03.28 -0:27.78
4th Hitchens, Derek (5.14) 0:36.10 0:40.60 -0:04.50
5th Ensley, Liam (5.08) 0:43.62
6th Fritz, Robbie (6.43) 0:51.94 0:39.75 +0:12.19
================================================================================
Event #7  Girls  07-08  25yd  Butterfly
Place Name Age Final Time Prev Best Time +/- best
1st Horvath, Annie (8.37) 0:30.45 0:29.47 +0:00.98
2nd Gresham, Bailey (7.56) 0:31.54 0:28.12 +0:03.42
================================================================================
Event #8  Boys  07-08  25yd  Butterfly
Place Name Age Final Time Prev Best Time +/- best
1st Becker, Matt (8.93) 0:17.16 0:16.92 +0:00.24
2nd Diedricks, Ethan (7.8) 0:18.50 0:16.82 +0:01.68
3rd Leach, Bryce (8.17) 0:19.15 0:21.31 -0:02.16
4th Hitchens, Grant (8.04) 0:19.59 0:20.03 -0:00.44
================================================================================
Event #9  Girls  09-10  25yd  Butterfly
Place Name Age Final Time Prev Best Time +/- best
1st Russell, Hayley (10.86) 0:24.06 0:22.59 +0:01.47
2nd Wu, Tiffany (9.23) 0:26.25
3rd Foulkes, Rebecca (10.7) 0:28.26
================================================================================
Event #10  Boys  09-10  25yd  Butterfly
Place Name Age Final Time Prev Best Time +/- best
1st Fitt, Thomas (9.38) 0:20.72 0:19.27 +0:01.45
2nd Rogers, Michael (9.22) 0:23.82
================================================================================
Event #11  Girls  7&U  50yd  Butterfly
Place Name Age Final Time Prev Best Time +/- best
1st Harita, Elizabeth (7.5) 0:52.50 0:55.75 -0:03.25
================================================================================
Event #12  Boys  7&U  50yd  Butterfly
Place Name Age Final Time Prev Best Time +/- best
1st Diedricks, Ethan (7.8) 0:46.69 0:42.09 +0:04.60
2nd Horvath, Henry (5.72) 0:52.09 0:49.00 +0:03.09
3rd Ringhofer, Tyler (6.58) 0:52.94 0:46.85 +0:06.09
================================================================================
Event #13  Girls  08-10  50yd  Butterfly
Place Name Age Final Time Prev Best Time +/- best
1st Foulkes, Rebecca (10.7) 1:07.44 1:04.85 +0:02.59
================================================================================
Event #14  Boys  08-10  50yd  Butterfly
Place Name Age Final Time Prev Best Time +/- best
1st Hitchens, Grant (8.04) 0:48.25 0:46.84 +0:01.41
2nd Leach, Bryce (8.17) 0:53.71 0:56.19 -0:02.48
================================================================================
Event #17  Girls  Open  100yd  Butterfly
Place Name Age Final Time Prev Best Time +/- best
1st Lee, Juwon (11.93) 1:48.31
================================================================================
Event #18  Boys  Open  100yd  Butterfly
Place Name Age Final Time Prev Best Time +/- best
1st Becker, Matt (8.93) 1:33.90
2nd Lee, Jaeho (9.45) 2:17.38
================================================================================
Event #19  Girls  4&U  25yd  Back Stroke
Place Name Age Final Time Prev Best Time +/- best
1st Marcos, Angelina (4.97) 0:38.60
2nd Ewing, Halle (4.91) 0:42.50 0:49.56 -0:07.06
3rd Kailiponi, Ayla (4.96) 0:46.53 0:37.25 +0:09.28
4th Chava, Siya (4.91) 0:48.44 0:45.90 +0:02.54
5th Hewitt, Jane (4.19) 0:56.62 0:50.47 +0:06.15
6th Bisset, Alyson (3.87) 1:01.53 1:00.22 +0:01.31
7th Ra, Amelia (4.5) 1:04.00 0:59.65 +0:04.35
8th Cruz, Carson (3.18) 1:05.19
9th Scalzo, Ruby (4.12) 1:10.03 1:26.34 -0:16.31
10th Tran, Ashley (4.91) 1:10.53
================================================================================
Event #20  Boys  4&U  25yd  Back Stroke
Place Name Age Final Time Prev Best Time +/- best
1st Sumino, Brandon (4.17) 0:51.32
2nd Kang, Nathan Kalani (4.71) 0:58.60 1:09.31 -0:10.71
3rd Abourjeily, Mateo (4.12) 0:59.03 1:12.25 -0:13.22
4th Diwanji, Aahan (4.56) 1:35.35
5th Diwanji, Aayan (4.56) 1:36.65
================================================================================
Event #21  Girls  05-06  25yd  Back Stroke
Place Name Age Final Time Prev Best Time +/- best
1st Harkins, Ruthie (5.78) 0:28.81 0:29.63 -0:00.82
2nd Giventer, Mia (5.65) 0:32.91 0:30.66 +0:02.25
3rd Abourjeily, Mia (6.91) 0:33.50 0:24.89 +0:08.61
4th Scalzo, Ellie (6.13) 0:35.12 0:32.96 +0:02.16
5th Kao, Cassidy (6.02) 0:38.56 0:39.31 -0:00.75
6th Narenthiran, Aarani (5.06) 0:40.16 0:43.60 -0:03.44
7th McMillan, Nicole (6.06) 0:43.53 0:40.31 +0:03.22
8th Feng, Serena (6.84) 0:43.82 0:37.40 +0:06.42
9th Jaramillo-Robles, Marissa (5.87) 0:46.22
10th Keller, Lara (5.45) 0:49.40 0:38.09 +0:11.31
11th Berg, Sydney (5.45) 0:53.25 0:45.00 +0:08.25
================================================================================
Event #22  Boys  05-06  25yd  Back Stroke
Place Name Age Final Time Prev Best Time +/- best
1st Horvath, Henry (5.72) 0:23.35 0:23.19 +0:00.16
2nd Ringhofer, Tyler (6.58) 0:27.28 0:22.88 +0:04.40
3rd Chin, Noah (6.52) 0:29.15 0:30.16 -0:01.01
4th Leach, Troy (5.49) 0:29.47 0:30.45 -0:00.98
5th Sumino, Cole (6.63) 0:30.56 0:36.06 -0:05.50
6th Wang, Evan (6.39) 0:34.47 0:34.95 -0:00.48
7th Fritz, Robbie (6.43) 0:35.62 0:34.87 +0:00.75
8th Hitchens, Derek (5.14) 0:36.12 0:34.40 +0:01.72
9th Gat, Tomer (6.96) 0:48.53 0:46.31 +0:02.22
10th Cruz, Jackson (5.12) 0:51.44
11th Ensley, Liam (5.08) 0:52.78 0:49.75 +0:03.03
12th Narenthiran, Nilan (5.06) 1:10.56
13th Mogi, Cole (5.68) 1:13.12
================================================================================
Event #23  Girls  07-08  25yd  Back Stroke
Place Name Age Final Time Prev Best Time +/- best
1st Harita, Elizabeth (7.5) 0:24.87 0:22.00 +0:02.87
2nd Kim, Donna (8.59) 0:27.03 0:25.25 +0:01.78
3rd Horvath, Annie (8.37) 0:28.60 0:28.75 -0:00.15
4th Gresham, Bailey (7.56) 0:29.58 0:29.62 -0:00.04
5th Sirimanne, Kaitlyn (8.52) 0:32.12 0:27.70 +0:04.42
6th King, Klien (8.86) 0:32.47 0:39.90 -0:07.43
7th Shingre, Isha (8.33) 0:35.85
8th Berg, Cassidy (7.29) 0:36.16 0:32.09 +0:04.07
================================================================================
Event #24  Boys  07-08  25yd  Back Stroke
Place Name Age Final Time Prev Best Time +/- best
1st Becker, Matt (8.93) 0:20.97 0:18.93 +0:02.04
2nd Hitchens, Grant (8.04) 0:21.22 0:20.75 +0:00.47
3rd Leach, Bryce (8.17) 0:24.17 0:23.09 +0:01.08
4th Keller, Nicolas (7.22) 0:32.31 0:26.97 +0:05.34
5th Denk, Jacob (7.22) 0:47.31 0:40.47 +0:06.84
================================================================================
Event #25  Girls  09-10  25yd  Back Stroke
Place Name Age Final Time Prev Best Time +/- best
1st Russell, Hayley (10.86) 0:26.78 0:23.73 +0:03.05
2nd Feibush, Madeline (9.03) 0:35.81
================================================================================
Event #26  Boys  09-10  25yd  Back Stroke
Place Name Age Final Time Prev Best Time +/- best
1st Fitt, Thomas (9.38) 0:20.71 0:21.63 -0:00.92
================================================================================
Event #27  Girls  7&U  50yd  Back Stroke
Place Name Age Final Time Prev Best Time +/- best
1st Harita, Elizabeth (7.5) 0:51.44 0:49.00 +0:02.44
2nd Harkins, Ruthie (5.78) 0:59.32 1:03.37 -0:04.05
3rd Giventer, Mia (5.65) 1:08.28 1:03.19 +0:05.09
4th Berg, Cassidy (7.29) 1:08.72 1:09.60 -0:00.88
5th Abourjeily, Mia (6.91) 1:09.25 1:03.12 +0:06.13
6th Berg, Sydney (5.45) 1:34.60
================================================================================
Event #28  Boys  7&U  50yd  Back Stroke
Place Name Age Final Time Prev Best Time +/- best
1st Diedricks, Ethan (7.8) 0:43.22 0:42.22 +0:01.00
2nd Horvath, Henry (5.72) 0:49.22 0:47.34 +0:01.88
3rd Ringhofer, Tyler (6.58) 0:52.25 0:50.34 +0:01.91
4th Chin, Noah (6.52) 1:11.54 1:09.04 +0:02.50
5th Hitchens, Derek (5.14) 1:14.50 1:19.03 -0:04.53
6th Keller, Nicolas (7.22) 1:16.78 1:12.47 +0:04.31
================================================================================
Event #29  Girls  08-10  50yd  Back Stroke
Place Name Age Final Time Prev Best Time +/- best
1st Cruz, Savanna (9.24) 0:50.47
2nd Kim, Donna (8.59) 0:55.75 0:57.39 -0:01.64
3rd Mohatari, Neeka (10.76) 0:56.03 1:02.03 -0:06.00
4th Foulkes, Rebecca (10.7) 1:05.34
================================================================================
Event #30  Boys  08-10  50yd  Back Stroke
Place Name Age Final Time Prev Best Time +/- best
1st Becker, Matt (8.93) 0:42.78 0:41.09 +0:01.69
2nd Fitt, Thomas (9.38) 0:43.69 0:46.66 -0:02.97
3rd Hitchens, Grant (8.04) 0:45.63 0:45.25 +0:00.38
4th Leach, Bryce (8.17) 0:55.84 0:50.53 +0:05.31
5th Rogers, Michael (9.22) 1:06.59
6th Bradford, Joshua (9.44) 1:21.59 1:15.53 +0:06.06
================================================================================
Event #32  Boys  11-16  50yd  Back Stroke
Place Name Age Final Time Prev Best Time +/- best
1st Rubio, Thomas (11.21) 1:08.18
================================================================================
Event #34  Boys  Open  100yd  Back Stroke
Place Name Age Final Time Prev Best Time +/- best
1st Diedricks, Ethan (7.8) 1:27.19 1:38.91 -0:11.72
2nd Leach, Bryce (8.17) 2:11.56 2:04.83 +0:06.73
================================================================================
Event #35  Girls  4&U  25yd  Breast Stroke
Place Name Age Final Time Prev Best Time +/- best
1st Chava, Siya (4.91) 0:52.19 0:46.17 +0:06.02
2nd Kailiponi, Ayla (4.96) 0:59.25 0:53.66 +0:05.59
3rd Ewing, Halle (4.91) 0:59.37
4th Hewitt, Jane (4.19) 1:03.03
5th Bisset, Alyson (3.87) 1:20.22 1:08.22 +0:12.00
================================================================================
Event #37  Girls  05-06  25yd  Breast Stroke
Place Name Age Final Time Prev Best Time +/- best
1st Abourjeily, Mia (6.91) 0:31.75 0:29.34 +0:02.41
2nd Scalzo, Ellie (6.13) 0:33.03 0:36.16 -0:03.13
3rd Feng, Serena (6.84) 0:36.35 0:48.28 -0:11.93
4th Harkins, Ruthie (5.78) 0:36.66 0:38.19 -0:01.53
5th Giventer, Mia (5.65) 0:47.22 0:44.90 +0:02.32
6th Berg, Sydney (5.45) 0:47.85
7th Qiao, Angelina (5.82) 0:53.25
8th Keller, Lara (5.45) 0:53.56 0:56.05 -0:02.49
9th McMillan, Nicole (6.06) 1:09.28 0:43.50 +0:25.78
10th Narenthiran, Aarani (5.06) 1:11.66 1:17.28 -0:05.62
================================================================================
Event #38  Boys  05-06  25yd  Breast Stroke
Place Name Age Final Time Prev Best Time +/- best
1st Ringhofer, Tyler (6.58) 0:24.63 0:24.78 -0:00.15
2nd Horvath, Henry (5.72) 0:27.06 0:25.81 +0:01.25
3rd Chin, Noah (6.52) 0:39.17 0:40.06 -0:00.89
4th Wang, Evan (6.39) 0:40.59 0:47.00 -0:06.41
5th Hitchens, Derek (5.14) 0:40.87 0:36.62 +0:04.25
6th Fritz, Robbie (6.43) 0:43.31 0:32.81 +0:10.50
7th Ensley, Liam (5.08) 0:47.97 0:51.29 -0:03.32
8th Narenthiran, Nilan (5.06) 1:49.28 1:32.81 +0:16.47
================================================================================
Event #39  Girls  07-08  25yd  Breast Stroke
Place Name Age Final Time Prev Best Time +/- best
1st Kim, Donna (8.59) 0:22.91 0:24.00 -0:01.09
2nd Harita, Elizabeth (7.5) 0:27.41 0:24.85 +0:02.56
3rd Horvath, Annie (8.37) 0:29.91 0:28.18 +0:01.73
4th Gresham, Bailey (7.56) 0:33.90 0:30.06 +0:03.84
5th Sirimanne, Kaitlyn (8.52) 0:35.32 0:42.88 -0:07.56
6th Forti, Julia (8.84) 0:38.22 0:44.91 -0:06.69
7th Berg, Cassidy (7.29) 0:48.57 0:38.53 +0:10.04
================================================================================
Event #40  Boys  07-08  25yd  Breast Stroke
Place Name Age Final Time Prev Best Time +/- best
1st Diedricks, Ethan (7.8) 0:21.44 0:21.78 -0:00.34
2nd Becker, Matt (8.93) 0:25.09 0:23.15 +0:01.94
3rd Leach, Bryce (8.17) 0:27.71 0:24.13 +0:03.58
4th Keller, Nicolas (7.22) 0:32.19 0:32.47 -0:00.28
5th Denk, Jacob (7.22) 0:45.75 0:56.19 -0:10.44
================================================================================
Event #41  Girls  09-10  25yd  Breast Stroke
Place Name Age Final Time Prev Best Time +/- best
1st Russell, Hayley (10.86) 0:24.37 0:23.62 +0:00.75
2nd Bui, Sammie (10.98) 0:27.59 0:27.65 -0:00.06
3rd Foulkes, Rebecca (10.7) 0:32.56 0:31.34 +0:01.22
4th Feibush, Madeline (9.03) 0:54.22
================================================================================
Event #42  Boys  09-10  25yd  Breast Stroke
Place Name Age Final Time Prev Best Time +/- best
1st Fitt, Thomas (9.38) 0:25.00 0:26.77 -0:01.77
2nd Heck-Horst, Zachary (9.96) 0:31.28
================================================================================
Event #43  Girls  7&U  50yd  Breast Stroke
Place Name Age Final Time Prev Best Time +/- best
1st Harita, Elizabeth (7.5) 0:57.12 0:53.97 +0:03.15
2nd Gresham, Bailey (7.56) 1:11.19
3rd Abourjeily, Mia (6.91) 1:17.16 1:09.97 +0:07.19
4th Harkins, Ruthie (5.78) 1:17.88 1:23.06 -0:05.18
5th Berg, Cassidy (7.29) 1:34.65
6th Giventer, Mia (5.65) 1:34.71 1:31.40 +0:03.31
================================================================================
Event #44  Boys  7&U  50yd  Breast Stroke
Place Name Age Final Time Prev Best Time +/- best
1st Diedricks, Ethan (7.8) 0:47.78 0:48.57 -0:00.79
2nd Horvath, Henry (5.72) 0:55.34 0:53.66 +0:01.68
3rd Ringhofer, Tyler (6.58) 0:56.14 0:54.84 +0:01.30
4th Keller, Nicolas (7.22) 1:21.47 1:14.97 +0:06.50
5th Gat, Tomer (6.96) 1:29.44
6th Chin, Noah (6.52) 1:29.68
7th Hitchens, Derek (5.14) 1:30.22 1:23.43 +0:06.79
================================================================================
Event #45  Girls  08-10  50yd  Breast Stroke
Place Name Age Final Time Prev Best Time +/- best
1st Kim, Donna (8.59) 0:49.65 0:51.32 -0:01.67
2nd Russell, Hayley (10.86) 0:51.53 0:51.81 -0:00.28
3rd Cruz, Savanna (9.24) 0:58.69
4th Wu, Tiffany (9.23) 0:59.50
5th Sirimanne, Kaitlyn (8.52) 1:20.69
================================================================================
Event #46  Boys  08-10  50yd  Breast Stroke
Place Name Age Final Time Prev Best Time +/- best
1st Becker, Matt (8.93) 0:51.40 0:50.13 +0:01.27
2nd Leach, Bryce (8.17) 1:02.47 0:58.72 +0:03.75
3rd Heck-Horst, Zachary (9.96) 1:09.72
4th Bradford, Joshua (9.44) 1:44.06
================================================================================
Event #48  Boys  11-16  50yd  Breast Stroke
Place Name Age Final Time Prev Best Time +/- best
1st Rogers, Emily (11.1) 0:50.69 0:58.11 -0:07.42
================================================================================
Event #49  Girls  Open  100yd  Breast Stroke
Place Name Age Final Time Prev Best Time +/- best
1st Lee, Juwon (11.93) 1:56.28
2nd Mohatari, Neeka (10.76) 2:18.43
================================================================================
Event #50  Boys  Open  100yd  Breast Stroke
Place Name Age Final Time Prev Best Time +/- best
1st Diedricks, Ethan (7.8) 1:43.06 1:48.93 -0:05.87
2nd Lee, Jaeho (9.45) 2:10.15
3rd Rogers, Michael (9.22) 2:18.12
================================================================================
Event #51  Girls  Open  100yd  Freestyle
Place Name Age Final Time Prev Best Time +/- best
1st Harita, Elizabeth (7.5) 1:32.66 1:29.56 +0:03.10
2nd Lee, Juwon (11.93) 1:42.59
3rd Mohatari, Neeka (10.76) 1:58.62
================================================================================
Event #52  Boys  Open  100yd  Freestyle
Place Name Age Final Time Prev Best Time +/- best
1st Becker, Matt (8.93) 1:18.40 1:18.56 -0:00.16
2nd Diedricks, Ethan (7.8) 1:29.78 1:26.22 +0:03.56
3rd Hitchens, Grant (8.04) 1:32.25
4th Lee, Jaeho (9.45) 2:03.97
5th Chin, Noah (6.52) 2:16.63 2:16.50 +0:00.13
================================================================================
Event #53  Girls  4&U  25yd  Freestyle
Place Name Age Final Time Prev Best Time +/- best
1st Marcos, Angelina (4.97) 0:35.00
2nd Ewing, Halle (4.91) 0:39.53 1:00.86 -0:21.33
3rd Chava, Siya (4.91) 0:42.21 0:41.65 +0:00.56
4th Kailiponi, Ayla (4.96) 0:44.09 0:39.66 +0:04.43
5th Hewitt, Jane (4.19) 0:44.97 0:42.44 +0:02.53
6th Payyapilly, Megan (4.88) 0:47.56
7th Qiu, Sophie (4.96) 0:49.65
8th Ra, Amelia (4.5) 1:00.78
9th Scalzo, Ruby (4.12) 1:03.25 1:21.03 -0:17.78
10th Walker, MacKenzi (2.37) 1:04.91
11th Bisset, Alyson (3.87) 1:16.56 0:53.69 +0:22.87
12th Cruz, Carson (3.18) 1:27.59
================================================================================
Event #54  Boys  4&U  25yd  Freestyle
Place Name Age Final Time Prev Best Time +/- best
1st Sumino, Brandon (4.17) 0:41.87
2nd Krivosheev, Ilya (4.68) 0:54.90
3rd Abourjeily, Mateo (4.12) 0:59.50 1:10.37 -0:10.87
4th Kang, Nathan Kalani (4.71) 1:01.43 1:27.46 -0:26.03
5th Chitle, Sohum (4.74) 1:10.56
================================================================================
Event #55  Girls  05-06  25yd  Freestyle
Place Name Age Final Time Prev Best Time +/- best
1st Feng, Serena (6.84) 0:26.66 0:33.03 -0:06.37
2nd Harkins, Ruthie (5.78) 0:26.93 0:27.62 -0:00.69
3rd Scalzo, Ellie (6.13) 0:27.22 0:27.28 -0:00.06
4th Abourjeily, Mia (6.91) 0:29.93 0:25.47 +0:04.46
5th Giventer, Mia (5.65) 0:32.75 0:30.09 +0:02.66
6th Jaramillo-Robles, Marissa (5.87) 0:34.94 0:30.82 +0:04.12
7th Keller, Lara (5.45) 0:37.63 0:38.85 -0:01.22
8th McMillan, Nicole (6.06) 0:39.38 0:32.78 +0:06.60
9th Miltenburg, Taylor (5.89) 0:40.71 0:54.90 -0:14.19
10th Kincaid, Mira (5.71) 0:43.16
11th Qiao, Angelina (5.82) 0:43.63 0:39.56 +0:04.07
12th Berg, Sydney (5.45) 0:51.68 0:48.60 +0:03.08
13th Narenthiran, Aarani (5.06) 0:55.28 0:52.56 +0:02.72
14th Sarker, Najia (5.72) 1:22.09
15th Butler, Emily (5.3) 1:23.76
================================================================================
Event #56  Boys  05-06  25yd  Freestyle
Place Name Age Final Time Prev Best Time +/- best
1st Ringhofer, Tyler (6.58) 0:17.22 0:17.38 -0:00.16
2nd Horvath, Henry (5.72) 0:20.10 0:19.10 +0:01.00
3rd Wang, Evan (6.39) 0:25.35 0:27.59 -0:02.24
4th Sumino, Cole (6.63) 0:30.34 0:34.87 -0:04.53
5th Hitchens, Derek (5.14) 0:30.67 0:30.87 -0:00.20
6th Leach, Troy (5.49) 0:33.03 0:30.59 +0:02.44
7th Gat, Tomer (6.96) 0:34.38 0:32.01 +0:02.37
8th Fritz, Robbie (6.43) 0:37.40 0:31.97 +0:05.43
9th Ensley, Liam (5.08) 0:39.44 0:45.56 -0:06.12
10th Ko, Dean (5.45) 0:42.62
11th Cruz, Jackson (5.12) 0:48.47
12th Miltenburg, Greyson (5.89) 1:00.16 0:47.60 +0:12.56
13th Tan, Andrew (5.96) 1:07.79
14th Mogi, Cole (5.68) 1:17.04
================================================================================
Event #57  Girls  07-08  25yd  Freestyle
Place Name Age Final Time Prev Best Time +/- best
1st Kim, Donna (8.59) 0:19.31 0:20.31 -0:01.00
2nd Harita, Elizabeth (7.5) 0:19.57 0:18.47 +0:01.10
3rd Horvath, Annie (8.37) 0:20.38 0:22.07 -0:01.69
4th Gresham, Bailey (7.56) 0:25.34 0:23.37 +0:01.97
5th Forti, Julia (8.84) 0:27.56
6th Shingre, Isha (8.33) 0:31.50
7th Berg, Cassidy (7.29) 0:32.41 0:34.00 -0:01.59
8th King, Klien (8.86) 0:33.53
9th Sirimanne, Kaitlyn (8.52) 0:33.75 0:29.70 +0:04.05
10th Qiu, Claire (7.35) 0:37.62
11th Sarker, Samia (7.86) 0:52.44
12th Vakili, Natalie (8.22) 2:12.08
================================================================================
Event #58  Boys  07-08  25yd  Freestyle
Place Name Age Final Time Prev Best Time +/- best
1st Becker, Matt (8.93) 0:15.53 0:16.00 -0:00.47
2nd Leach, Bryce (8.17) 0:17.87 0:19.22 -0:01.35
3rd Hitchens, Grant (8.04) 0:18.31 0:19.19 -0:00.88
4th Keller, Nicolas (7.22) 0:28.52 0:29.04 -0:00.52
5th Behbahani, Saalar (7.07) 0:33.78
6th Denk, Jacob (7.22) 0:40.56 0:44.16 -0:03.60
7th Azhand, Arveen (7.87) 0:44.16
================================================================================
Event #59  Girls  09-10  25yd  Freestyle
Place Name Age Final Time Prev Best Time +/- best
1st Bui, Sammie (10.98) 0:20.06 0:21.75 -0:01.69
2nd Russell, Hayley (10.86) 0:20.53 0:18.37 +0:02.16
3rd Foulkes, Rebecca (10.7) 0:22.91 0:23.97 -0:01.06
================================================================================
Event #60  Boys  09-10  25yd  Freestyle
Place Name Age Final Time Prev Best Time +/- best
1st Fitt, Thomas (9.38) 0:16.25 0:16.88 -0:00.63
2nd Heck-Horst, Zachary (9.96) 0:23.35
================================================================================
Event #61  Girls  7&U  50yd  Freestyle
Place Name Age Final Time Prev Best Time +/- best
1st Harita, Elizabeth (7.5) 0:43.31 0:40.07 +0:03.24
2nd Gresham, Bailey (7.56) 0:50.90 0:50.97 -0:00.07
3rd Harkins, Ruthie (5.78) 1:00.15 0:56.91 +0:03.24
4th Abourjeily, Mia (6.91) 1:01.81 1:00.54 +0:01.27
5th Berg, Cassidy (7.29) 1:14.09 1:16.31 -0:02.22
6th Giventer, Mia (5.65) 1:19.06 1:08.13 +0:10.93
7th McMillan, Nicole (6.06) 1:32.06 1:19.72 +0:12.34
8th Berg, Sydney (5.45) 2:01.51
================================================================================
Event #62  Boys  7&U  50yd  Freestyle
Place Name Age Final Time Prev Best Time +/- best
1st Diedricks, Ethan (7.8) 0:37.22 0:35.75 +0:01.47
2nd Horvath, Henry (5.72) 0:41.81 0:43.97 -0:02.16
3rd Ringhofer, Tyler (6.58) 0:45.06 0:40.53 +0:04.53
4th Chin, Noah (6.52) 1:06.09 1:03.94 +0:02.15
5th Keller, Nicolas (7.22) 1:14.66 1:11.75 +0:02.91
6th Hitchens, Derek (5.14) 1:20.01 1:20.28 -0:00.27
7th Behbahani, Saalar (7.07) 1:21.01
================================================================================
Event #63  Girls  08-10  50yd  Freestyle
Place Name Age Final Time Prev Best Time +/- best
1st Cruz, Savanna (9.24) 0:40.87
2nd Russell, Hayley (10.86) 0:44.09 0:41.13 +0:02.96
3rd Kim, Donna (8.59) 0:45.15 0:44.85 +0:00.30
4th Bui, Sammie (10.98) 0:47.72 0:45.13 +0:02.59
5th Wu, Tiffany (9.23) 0:51.90
6th Foulkes, Rebecca (10.7) 0:54.37
================================================================================
Event #64  Boys  08-10  50yd  Freestyle
Place Name Age Final Time Prev Best Time +/- best
1st Fitt, Thomas (9.38) 0:36.03 0:38.95 -0:02.92
2nd Becker, Matt (8.93) 0:36.16 0:36.94 -0:00.78
3rd Leach, Bryce (8.17) 0:40.22 0:42.81 -0:02.59
4th Hitchens, Grant (8.04) 0:41.81 0:41.50 +0:00.31
5th Heck-Horst, Zachary (9.96) 0:54.91
6th Bradford, Joshua (9.44) 0:55.56 0:54.99 +0:00.57
7th Rogers, Michael (9.22) 1:02.37
================================================================================
Event #66  Boys  11-16  50yd  Freestyle
Place Name Age Final Time Prev Best Time +/- best
1st Rogers, Emily (11.1) 0:45.31 0:59.22 -0:13.91
2nd Rubio, Thomas (11.21) 0:52.35