September 11, 2010

9/11/2010  Swim Competition
Total Participants Checked-In : 108
Event #1  Girls  Open  100yd  Individual Medley
Place Name Age Final Time Prev Best Time +/- best
1st Flashman, Sydney (8.66) 1:37.75 2:48.58 -1:10.83
2nd Smith, Andrea (7.66) 1:40.77 1:37.22 +0:03.55
3rd Vincent, Alyssa (7.83) 1:52.47 2:13.91 -0:21.44
================================================================================
Event #2  Boys  Open  100yd  Individual Medley
Place Name Age Final Time Prev Best Time +/- best
1st Diedricks, Ethan (6.66) 1:41.91 1:45.78 -0:03.87
2nd Becker, Matt (7.83) 1:54.81 1:52.20 +0:02.61
================================================================================
Event #3  Girls  03-04  25yd  Butterfly
Place Name Age Final Time Prev Best Time +/- best
1st Giventer, Mia (4.49) 1:05.06 1:17.62 -0:12.56
================================================================================
Event #4  Boys  03-04  25yd  Butterfly
Place Name Age Final Time Prev Best Time +/- best
1st Horvath, Henry (4.58) 0:46.72 0:46.19 +0:00.53
================================================================================
Event #5  Girls  05-06  25yd  Butterfly
Place Name Age Final Time Prev Best Time +/- best
1st Zhang, Angela (6.74) 0:25.03
2nd Harita, Elizabeth (6.41) 0:26.08 0:25.56 +0:00.52
3rd Aguirre, Victoria (6.91) 0:32.19 0:30.66 +0:01.53
4th Lee, Corina (6.49) 0:43.54
5th Sanson, Emma (5.16) 0:50.55 0:51.12 -0:00.57
================================================================================
Event #6  Boys  05-06  25yd  Butterfly
Place Name Age Final Time Prev Best Time +/- best
1st Hatcher, Ryan (6.24) 0:26.31 0:25.00 +0:01.31
2nd Callaway, Kaden (6.16) 0:32.59 0:33.60 -0:01.01
3rd Chow, Caden (6.99) 0:50.66 0:52.15 -0:01.49
================================================================================
Event #7  Girls  07-08  25yd  Butterfly
Place Name Age Final Time Prev Best Time +/- best
1st Tekawy, Michelle (7.16) 0:16.34 0:16.84 -0:00.50
2nd Smith, Andrea (7.66) 0:19.45 0:20.16 -0:00.71
3rd Flashman, Sydney (8.66) 0:19.91 0:19.23 +0:00.68
4th Wong, Kai (7.24) 0:22.45 0:22.25 +0:00.20
5th Johnstone, Laura (8.83) 0:22.78 0:21.53 +0:01.25
6th Eng, Lauren (7.33) 0:29.75 0:31.20 -0:01.45
7th Johnstone, Elaine (7.16) 0:33.69 0:29.98 +0:03.71
8th Nguyen, Noelle (7.74) 0:36.55
9th Xu, Calla (7.33) 0:37.92
10th Perera, Anika (8.66) 0:40.53 0:35.69 +0:04.84
================================================================================
Event #8  Boys  07-08  25yd  Butterfly
Place Name Age Final Time Prev Best Time +/- best
1st Kim, Noah (7.99) 0:28.70 0:32.07 -0:03.37
2nd Sakabe, Kyle (8.24) 0:29.90 0:30.78 -0:00.88
3rd Lopez, Diego (8.33) 0:32.56 0:27.70 +0:04.86
4th Chau, Tobby (7.49) 0:41.37
5th Cousins, Liam (7.24) 0:42.52 0:34.22 +0:08.30
6th Perera, Johann (7.08) 0:46.41
================================================================================
Event #9  Girls  09-10  25yd  Butterfly
Place Name Age Final Time Prev Best Time +/- best
1st Collin, Julia (9.49) 0:18.94 0:18.97 -0:00.03
================================================================================
Event #10  Boys  09-10  25yd  Butterfly
Place Name Age Final Time Prev Best Time +/- best
1st Sachdeva, Shivin (10.08) 0:32.37 0:33.02 -0:00.65
2nd Denk, Joshua (9.16) 0:35.69 0:34.22 +0:01.47
================================================================================
Event #11  Girls  10&U  50yd  Butterfly
Place Name Age Final Time Prev Best Time +/- best
1st Tekawy, Michelle (7.16) 0:37.12 0:38.93 -0:01.81
2nd Lew, Chloe (9.16) 0:39.84 0:43.25 -0:03.41
3rd Collin, Julia (9.49) 0:45.36 0:49.65 -0:04.29
4th Smith, Andrea (7.66) 0:47.90 0:47.53 +0:00.37
5th Johnstone, Laura (8.83) 0:56.14 0:51.84 +0:04.30
6th Harita, Elizabeth (6.41) 1:03.58 1:05.40 -0:01.82
7th Johnstone, Elaine (7.16) 1:16.67 1:14.62 +0:02.05
================================================================================
Event #12  Boys  10&U  50yd  Butterfly
Place Name Age Final Time Prev Best Time +/- best
1st Diedricks, Ethan (6.66) 0:50.77 0:46.23 +0:04.54
2nd Becker, Matt (7.83) 0:51.27 0:58.88 -0:07.61
================================================================================
Event #17  Girls  03-04  25yd  Back Stroke
Place Name Age Final Time Prev Best Time +/- best
1st Yomogida, Joy (4.74) 0:35.71 0:36.28 -0:00.57
2nd Giventer, Mia (4.49) 0:41.47 0:42.81 -0:01.34
3rd Jarrett, Makena (4.66) 0:47.58 0:40.50 +0:07.08
4th Harkins, Ruthie (4.66) 0:49.28 0:44.10 +0:05.18
5th McMillan, Nicole (4.91) 0:53.21 1:31.35 -0:38.14
6th De los santos, Hyli (3.99) 1:04.20 1:39.15 -0:34.95
7th Aguirre, Tatiana (4.66) 1:07.68 1:00.30 +0:07.38
8th Kailiponi, Ayla (3.83) 1:15.38
9th Degroen, Julianne (3.83) 1:20.25
10th Ogden, Elliana (4.33) 1:25.62 1:25.84 -0:00.22
================================================================================
Event #18  Boys  03-04  25yd  Back Stroke
Place Name Age Final Time Prev Best Time +/- best
1st Horvath, Henry (4.58) 0:40.87 0:35.17 +0:05.70
2nd Tulkoff, Alexander (4.08) 0:41.90 0:54.11 -0:12.21
3rd Dunne, Jimmy (4.08) 0:55.38 0:51.38 +0:04.00
4th Kitzes, Alex (4.99) 1:02.75 1:03.72 -0:00.97
5th Lee, Gavin (4.08) 1:13.25 1:10.34 +0:02.91
6th Morse, Chase (4.58) 1:49.04 1:22.62 +0:26.42
================================================================================
Event #19  Girls  05-06  25yd  Back Stroke
Place Name Age Final Time Prev Best Time +/- best
1st Harita, Elizabeth (6.41) 0:26.92 0:26.35 +0:00.57
2nd Zhang, Angela (6.74) 0:27.45 0:26.86 +0:00.59
3rd Aguirre, Victoria (6.91) 0:32.09 0:29.07 +0:03.02
4th Wakita, Jadyn (5.91) 0:35.64 0:38.53 -0:02.89
5th Brandt, Elizabeth (5.74) 0:36.50 0:36.41 +0:00.09
6th Mosharaf, Mina (5.16) 0:36.87 0:42.41 -0:05.54
7th Xue, Rachel (6.33) 0:42.87
8th Paidosh, Sydney (5.16) 0:43.30 0:46.21 -0:02.91
9th Lee, Corina (6.49) 0:43.42 0:35.53 +0:07.89
10th Tanasescu, Semiramis-(Simi) (6.41) 0:44.28 0:44.81 -0:00.53
11th Das, Ayushi (5.33) 0:46.66 0:47.53 -0:00.87
12th Sanson, Emma (5.16) 0:47.36 0:34.69 +0:12.67
13th Gagne, Chloe (5.66) 0:48.87
14th Vincent, Natalie (5.08) 0:51.62 0:54.85 -0:03.23
15th Martin, Victoria (5.83) 0:54.70 0:43.59 +0:11.11
16th De los santos, Jade (5.08) 0:58.11 0:43.84 +0:14.27
17th Nguyen, Lauren (5.49) 1:03.40 0:48.33 +0:15.07
18th Riley, Alexia (5.24) 1:20.11 1:22.05 -0:01.94
================================================================================
Event #20  Boys  05-06  25yd  Back Stroke
Place Name Age Final Time Prev Best Time +/- best
1st Hatcher, Ryan (6.24) 0:24.38 0:24.19 +0:00.19
2nd Diedricks, Ethan (6.66) 0:24.55 0:23.32 +0:01.23
3rd Callaway, Kaden (6.16) 0:29.63 0:31.97 -0:02.34
4th Duesund, Erik (6.99) 0:35.72
5th Duesund, Nathan (6.99) 0:39.22 0:41.44 -0:02.22
6th Chin, Noah (5.41) 0:41.37 0:34.86 +0:06.51
7th Chow, Caden (6.99) 0:42.69 0:44.46 -0:01.77
8th Shen, Tyler (6.24) 0:50.55 0:47.47 +0:03.08
9th Fritz, Robbie (5.33) 0:51.50 0:44.28 +0:07.22
10th Wong, Brandon (5.91) 0:51.52
11th Jocson, Kyan (5.66) 0:52.61
12th Etter, Charles (6.91) 0:54.03 0:38.61 +0:15.42
13th Lopez, Santiago (5.16) 0:55.96 0:47.00 +0:08.96
14th Maindi, Gabriel (5.33) 1:01.61
15th Sachen, Sawyer (6.83) 1:03.97 0:44.58 +0:19.39
16th Treigherman, Daniel (6.08) 1:12.80 1:38.03 -0:25.23
================================================================================
Event #21  Girls  07-08  25yd  Back Stroke
Place Name Age Final Time Prev Best Time +/- best
1st Tekawy, Michelle (7.16) 0:19.69 0:20.43 -0:00.74
2nd Flashman, Sydney (8.66) 0:22.22 0:22.76 -0:00.54
3rd Smith, Andrea (7.66) 0:22.82 0:22.04 +0:00.78
4th Johnstone, Laura (8.83) 0:24.09 0:22.94 +0:01.15
5th Wong, Kai (7.24) 0:24.25 0:23.56 +0:00.69
6th Vincent, Alyssa (7.83) 0:26.05 0:25.37 +0:00.68
7th Adcook, Sydney (7.24) 0:29.78 0:28.38 +0:01.40
8th Nguyen, Noelle (7.74) 0:31.12 0:29.10 +0:02.02
9th Xu, Angeline (7.49) 0:32.05 0:32.78 -0:00.73
10th Johnstone, Elaine (7.16) 0:32.81 0:25.75 +0:07.06
11th Perera, Anika (8.66) 0:33.47 0:33.75 -0:00.28
12th Firoozi, Melissa (8.99) 0:34.35
13th Ogden, Abigail (7.58) 0:42.12 0:37.31 +0:04.81
14th Xu, Calla (7.33) 0:45.03
15th Horvath, Annie (7.24) 0:53.66 0:44.72 +0:08.94
================================================================================
Event #22  Boys  07-08  25yd  Back Stroke
Place Name Age Final Time Prev Best Time +/- best
1st Kim, Noah (7.99) 0:25.97 0:27.63 -0:01.66
2nd Lopez, Diego (8.33) 0:26.27 0:23.71 +0:02.56
3rd Chau, Tobby (7.49) 0:30.86 0:43.39 -0:12.53
4th Ouyang, Nicholas (7.58) 0:35.13 0:36.88 -0:01.75
5th Sakabe, Kyle (8.24) 0:36.12 0:33.14 +0:02.98
6th Bradford, Joshua (8.33) 0:41.45 0:38.75 +0:02.70
7th Cousins, Liam (7.24) 0:41.89 0:32.14 +0:09.75
8th Kurani, Andrew (7.66) 1:10.22 0:42.78 +0:27.44
================================================================================
Event #23  Girls  09-10  25yd  Back Stroke
Place Name Age Final Time Prev Best Time +/- best
1st Collin, Julia (9.49) 0:23.73 0:23.19 +0:00.54
2nd Sachdeva, Ishika (10.24) 0:30.37 0:33.91 -0:03.54
3rd Russell, Hayley (9.74) 0:30.38 0:28.29 +0:02.09
================================================================================
Event #24  Boys  09-10  25yd  Back Stroke
Place Name Age Final Time Prev Best Time +/- best
1st Nair, Vishnu (9.33) 0:27.94 0:31.86 -0:03.92
2nd Bhushan, Naman (10.24) 0:35.82 0:36.50 -0:00.68
3rd Denk, Joshua (9.16) 0:46.82 0:31.79 +0:15.03
================================================================================
Event #25  Girls  10&U  50yd  Back Stroke
Place Name Age Final Time Prev Best Time +/- best
1st Tekawy, Michelle (7.16) 0:42.34 0:43.71 -0:01.37
2nd Lew, Chloe (9.16) 0:44.31 0:49.75 -0:05.44
3rd Flashman, Sydney (8.66) 0:46.12 0:48.17 -0:02.05
4th Smith, Andrea (7.66) 0:47.52 0:46.80 +0:00.72
5th Collin, Julia (9.49) 0:50.41 0:50.38 +0:00.03
6th Wong, Kai (7.24) 0:51.53 0:56.64 -0:05.11
7th Vincent, Alyssa (7.83) 0:58.22 0:53.09 +0:05.13
8th Brandt, Elizabeth (5.74) 1:12.88 1:16.63 -0:03.75
9th Sanson, Emma (5.16) 1:19.98 1:18.25 +0:01.73
10th Lee, Corina (6.49) 1:22.25
================================================================================
Event #26  Boys  10&U  50yd  Back Stroke
Place Name Age Final Time Prev Best Time +/- best
1st Diedricks, Ethan (6.66) 0:49.25 0:50.73 -0:01.48
2nd Becker, Matt (7.83) 0:55.41 0:54.61 +0:00.80
3rd Callaway, Kaden (6.16) 1:03.70 1:06.62 -0:02.92
4th Bhushan, Naman (10.24) 1:27.45 1:30.62 -0:03.17
================================================================================
Event #27  Girls  11-16  50yd  Back Stroke
Place Name Age Final Time Prev Best Time +/- best
1st Wakita, Madison (11.16) 0:49.50 0:48.25 +0:01.25
================================================================================
Event #31  Girls  03-04  25yd  Breast Stroke
Place Name Age Final Time Prev Best Time +/- best
1st Jarrett, Makena (4.66) 0:53.95 1:07.34 -0:13.39
2nd Aguirre, Tatiana (4.66) 1:13.06 1:17.69 -0:04.63
3rd McMillan, Nicole (4.91) 1:13.75 1:16.88 -0:03.13
4th Giventer, Mia (4.49) 1:18.58 0:59.47 +0:19.11
================================================================================
Event #32  Boys  03-04  25yd  Breast Stroke
Place Name Age Final Time Prev Best Time +/- best
1st Horvath, Henry (4.58) 0:49.03 0:54.00 -0:04.97
2nd Bravo, Adrian (4.83) 1:25.61 1:07.77 +0:17.84
================================================================================
Event #33  Girls  05-06  25yd  Breast Stroke
Place Name Age Final Time Prev Best Time +/- best
1st Harita, Elizabeth (6.41) 0:32.61 0:34.02 -0:01.41
2nd Zhang, Angela (6.74) 0:32.62 0:36.03 -0:03.41
3rd Aguirre, Victoria (6.91) 0:33.63 0:35.03 -0:01.40
4th Lee, Corina (6.49) 0:40.10 0:43.72 -0:03.62
5th Tanasescu, Semiramis-(Simi) (6.41) 0:46.64 0:52.70 -0:06.06
6th Sanson, Emma (5.16) 0:51.69 0:54.19 -0:02.50
7th Mosharaf, Mina (5.16) 0:59.09 1:15.50 -0:16.41
8th Xue, Rachel (6.33) 1:03.78
9th De los santos, Jade (5.08) 1:34.07 1:14.67 +0:19.40
10th Nguyen, Lauren (5.49) 1:53.32
11th Riley, Alexia (5.24) 2:17.99
================================================================================
Event #34  Boys  05-06  25yd  Breast Stroke
Place Name Age Final Time Prev Best Time +/- best
1st Diedricks, Ethan (6.66) 0:25.12 0:26.30 -0:01.18
2nd Hatcher, Ryan (6.24) 0:28.78 0:30.87 -0:02.09
3rd Duesund, Erik (6.99) 0:34.37 0:35.38 -0:01.01
4th Callaway, Kaden (6.16) 0:39.62 0:36.32 +0:03.30
5th Duesund, Nathan (6.99) 0:40.20 0:42.34 -0:02.14
6th Chow, Caden (6.99) 0:43.63 0:43.72 -0:00.09
7th Chin, Noah (5.41) 0:53.43 0:51.81 +0:01.62
8th Etter, Charles (6.91) 1:03.03 1:18.75 -0:15.72
9th Lopez, Santiago (5.16) 1:11.84 1:16.50 -0:04.66
10th Shen, Tyler (6.24) 1:22.62
================================================================================
Event #35  Girls  07-08  25yd  Breast Stroke
Place Name Age Final Time Prev Best Time +/- best
1st Tekawy, Michelle (7.16) 0:20.81 0:21.34 -0:00.53
2nd Smith, Andrea (7.66) 0:23.31 0:24.45 -0:01.14
3rd Flashman, Sydney (8.66) 0:23.62 0:23.13 +0:00.49
4th Johnstone, Laura (8.83) 0:24.52 0:24.37 +0:00.15
5th Vincent, Alyssa (7.83) 0:26.69 0:27.44 -0:00.75
6th Waddell, Charlotte (7.08) 0:27.08 0:33.00 -0:05.92
7th Wong, Kai (7.24) 0:27.23 0:27.71 -0:00.48
8th Eng, Lauren (7.33) 0:30.62 0:29.72 +0:00.90
9th Johnstone, Elaine (7.16) 0:32.75 0:28.07 +0:04.68
10th Adcook, Sydney (7.24) 0:35.56 0:36.81 -0:01.25
11th Xu, Angeline (7.49) 0:37.69 0:45.57 -0:07.88
12th Perera, Anika (8.66) 0:41.25 0:40.84 +0:00.41
13th Xu, Calla (7.33) 0:42.22 0:43.56 -0:01.34
14th Ogden, Abigail (7.58) 0:49.58 0:46.80 +0:02.78
15th Nguyen, Noelle (7.74) 0:52.77 0:40.03 +0:12.74
16th Horvath, Annie (7.24) 0:56.28 0:56.06 +0:00.22
================================================================================
Event #36  Boys  07-08  25yd  Breast Stroke
Place Name Age Final Time Prev Best Time +/- best
1st Waddell, Zachary (7.08) 0:27.42 0:24.84 +0:02.58
2nd Lopez, Diego (8.33) 0:27.72 0:29.12 -0:01.40
3rd Kim, Noah (7.99) 0:30.38 0:31.50 -0:01.12
4th Cousins, Liam (7.24) 0:37.13 0:32.06 +0:05.07
5th Takahara, Makoto (7.91) 0:37.47
6th Sakabe, Kyle (8.24) 0:38.87 0:36.37 +0:02.50
7th Ouyang, Nicholas (7.58) 0:39.22 0:39.28 -0:00.06
8th Chau, Tobby (7.49) 0:46.25
9th Bradford, Joshua (8.33) 1:26.88 1:16.60 +0:10.28
================================================================================
Event #37  Girls  09-10  25yd  Breast Stroke
Place Name Age Final Time Prev Best Time +/- best
1st Collin, Julia (9.49) 0:23.83 0:24.97 -0:01.14
2nd Sachdeva, Ishika (10.24) 0:29.50 0:37.69 -0:08.19
3rd Russell, Hayley (9.74) 0:32.50 0:30.44 +0:02.06
================================================================================
Event #38  Boys  09-10  25yd  Breast Stroke
Place Name Age Final Time Prev Best Time +/- best
1st Denk, Joshua (9.16) 0:36.85 0:37.56 -0:00.71
2nd Treat, David (10.08) 0:37.70
3rd Sachdeva, Shivin (10.08) 0:37.84 0:38.63 -0:00.79
4th Bhushan, Naman (10.24) 1:35.33 1:05.81 +0:29.52
================================================================================
Event #39  Girls  10&U  50yd  Breast Stroke
Place Name Age Final Time Prev Best Time +/- best
1st Tekawy, Michelle (7.16) 0:45.19 0:45.62 -0:00.43
2nd Lew, Chloe (9.16) 0:48.89 0:51.95 -0:03.06
3rd Smith, Andrea (7.66) 0:50.25 0:51.65 -0:01.40
4th Flashman, Sydney (8.66) 0:50.39 0:51.45 -0:01.06
5th Nguyen, Elaine (8.66) 0:57.38 1:02.08 -0:04.70
6th Johnstone, Laura (8.83) 0:57.45 0:53.28 +0:04.17
7th Waddell, Charlotte (7.08) 0:57.53 1:08.38 -0:10.85
8th Wong, Kai (7.24) 0:58.13 1:00.00 -0:01.87
9th Eng, Lauren (7.33) 1:04.80 1:00.28 +0:04.52
10th Nguyen, Alyssa (9.91) 1:07.56
11th Johnstone, Elaine (7.16) 1:11.86 1:09.50 +0:02.36
12th Lee, Corina (6.49) 1:31.13
================================================================================
Event #40  Boys  10&U  50yd  Breast Stroke
Place Name Age Final Time Prev Best Time +/- best
1st Diedricks, Ethan (6.66) 0:56.81 1:00.78 -0:03.97
2nd Becker, Matt (7.83) 1:01.53 1:01.25 +0:00.28
3rd Lopez, Diego (8.33) 1:02.87
4th Waddell, Zachary (7.08) 1:05.05 0:57.16 +0:07.89
5th Kim, Brenden (9.74) 1:06.14 1:09.31 -0:03.17
6th Loi, Ethan (9.83) 1:13.73
7th Callaway, Kaden (6.16) 1:18.33 1:15.85 +0:02.48
8th Cousins, Liam (7.24) 1:23.31 1:14.41 +0:08.90
================================================================================
Event #45  Girls  Open  100yd  Freestyle
Place Name Age Final Time Prev Best Time +/- best
1st Tekawy, Michelle (7.16) 1:20.23
2nd Smith, Andrea (7.66) 1:32.55 1:36.51 -0:03.96
3rd Waddell, Charlotte (7.08) 1:52.19 2:10.57 -0:18.38
================================================================================
Event #46  Boys  Open  100yd  Freestyle
Place Name Age Final Time Prev Best Time +/- best
1st Diedricks, Ethan (6.66) 1:40.44 1:49.16 -0:08.72
2nd Waddell, Zachary (7.08) 1:48.81
================================================================================
Event #47  Girls  03-04  25yd  Freestyle
Place Name Age Final Time Prev Best Time +/- best
1st Yomogida, Joy (4.74) 0:37.48 0:39.03 -0:01.55
2nd Jarrett, Makena (4.66) 0:43.90 0:44.17 -0:00.27
3rd Aguirre, Tatiana (4.66) 0:44.66 0:44.62 +0:00.04
4th Giventer, Mia (4.49) 0:45.12 0:42.59 +0:02.53
5th Harkins, Ruthie (4.66) 0:48.89 0:57.16 -0:08.27
6th McMillan, Nicole (4.91) 0:56.85 1:00.31 -0:03.46
7th De los santos, Hyli (3.99) 0:59.57 0:38.38 +0:21.19
8th Ewing, Halle (3.83) 1:00.86
9th Ogden, Elliana (4.33) 1:11.97 1:25.77 -0:13.80
10th Kailiponi, Ayla (3.83) 1:41.97
================================================================================
Event #48  Boys  03-04  25yd  Freestyle
Place Name Age Final Time Prev Best Time +/- best
1st Horvath, Henry (4.58) 0:35.52 0:39.50 -0:03.98
2nd Tulkoff, Alexander (4.08) 0:42.52 0:57.72 -0:15.20
3rd Bravo, Adrian (4.83) 0:51.37 0:42.16 +0:09.21
4th Dunne, Jimmy (4.08) 0:54.63 0:53.53 +0:01.10
5th Kitzes, Alex (4.99) 0:59.83 1:07.44 -0:07.61
6th Lee, Gavin (4.08) 1:10.19 1:01.89 +0:08.30
7th Morse, Chase (4.58) 1:42.69 1:20.00 +0:22.69
8th Men, Ryan (4.91) 1:51.91
================================================================================
Event #49  Girls  05-06  25yd  Freestyle
Place Name Age Final Time Prev Best Time +/- best
1st Zhang, Angela (6.74) 0:21.71 0:22.53 -0:00.82
2nd Harita, Elizabeth (6.41) 0:23.34 0:21.39 +0:01.95
3rd Aguirre, Victoria (6.91) 0:24.62 0:23.97 +0:00.65
4th Abourjeily, Mia (5.83) 0:31.69
5th Lee, Corina (6.49) 0:31.73 0:30.70 +0:01.03
6th Brandt, Elizabeth (5.74) 0:33.64 0:33.28 +0:00.36
7th Sanson, Emma (5.16) 0:35.67 0:36.58 -0:00.91
8th Mosharaf, Mina (5.16) 0:36.28 0:42.04 -0:05.76
9th Wakita, Jadyn (5.91) 0:37.23 0:35.68 +0:01.55
10th Tanasescu, Semiramis-(Simi) (6.41) 0:42.56 0:37.23 +0:05.33
11th Xue, Rachel (6.33) 0:45.33
12th Paidosh, Sydney (5.16) 0:49.24 0:57.50 -0:08.26
13th Martin, Victoria (5.83) 0:51.38 0:36.78 +0:14.60
14th Gagne, Chloe (5.66) 0:54.71
15th Vincent, Natalie (5.08) 0:56.19 0:45.55 +0:10.64
16th Das, Ayushi (5.33) 0:57.53 1:04.56 -0:07.03
17th De los santos, Jade (5.08) 1:00.20 0:41.40 +0:18.80
18th Nguyen, Lauren (5.49) 1:19.55 0:58.97 +0:20.58
19th Riley, Alexia (5.24) 1:37.98 1:03.28 +0:34.70
================================================================================
Event #50  Boys  05-06  25yd  Freestyle
Place Name Age Final Time Prev Best Time +/- best
1st Hatcher, Ryan (6.24) 0:19.18 0:19.87 -0:00.69
2nd Callaway, Kaden (6.16) 0:27.63 0:26.00 +0:01.63
3rd Chin, Noah (5.41) 0:33.34 0:31.93 +0:01.41
4th Chow, Caden (6.99) 0:34.53 0:31.97 +0:02.56
5th Sachen, Sawyer (6.83) 0:35.25 0:36.16 -0:00.91
6th Mccoy, Evan (6.49) 0:36.42 0:38.87 -0:02.45
7th Bunch, Jack (6.99) 0:37.34
8th Shen, Tyler (6.24) 0:38.11
9th Bangs, Bobby (5.99) 0:44.52 0:36.70 +0:07.82
10th Treigherman, Daniel (6.08) 0:48.87 0:52.65 -0:03.78
11th Fritz, Robbie (5.33) 0:50.22 0:47.09 +0:03.13
12th Etter, Charles (6.91) 0:51.45 0:45.78 +0:05.67
13th Sabahi, Keyon (6.58) 0:52.98 1:02.69 -0:09.71
14th Lopez, Santiago (5.16) 0:54.00 0:51.36 +0:02.64
15th Maindi, Gabriel (5.33) 0:54.45 0:59.84 -0:05.39
16th Takahara, Arata (5.49) 1:07.44 1:25.00 -0:17.56
17th Jocson, Kyan (5.66) 1:11.35
18th Fishburn, Tanner (5.91) 1:25.69
19th Miali, John (6.74) 1:40.34
================================================================================
Event #51  Girls  07-08  25yd  Freestyle
Place Name Age Final Time Prev Best Time +/- best
1st Tekawy, Michelle (7.16) 0:16.07 0:16.96 -0:00.89
2nd Flashman, Sydney (8.66) 0:16.66 0:18.03 -0:01.37
3rd Smith, Andrea (7.66) 0:17.73 0:18.48 -0:00.75
4th Wong, Kai (7.24) 0:19.66 0:19.75 -0:00.09
5th Vincent, Alyssa (7.83) 0:20.00 0:20.10 -0:00.10
6th Johnstone, Laura (8.83) 0:20.71 0:19.46 +0:01.25
7th Eng, Lauren (7.33) 0:23.71 0:23.81 -0:00.10
8th Waddell, Charlotte (7.08) 0:23.82 0:25.81 -0:01.99
9th Johnstone, Elaine (7.16) 0:24.14 0:23.23 +0:00.91
10th Adcook, Sydney (7.24) 0:24.48 0:26.69 -0:02.21
11th Xu, Angeline (7.49) 0:28.47 0:33.69 -0:05.22
12th Perera, Anika (8.66) 0:28.64 0:26.04 +0:02.60
13th Nguyen, Noelle (7.74) 0:29.25 0:27.35 +0:01.90
14th Firoozi, Melissa (8.99) 0:31.00
15th Xu, Calla (7.33) 0:32.91 0:32.93 -0:00.02
16th Horvath, Annie (7.24) 0:36.45 0:37.00 -0:00.55
17th Ogden, Abigail (7.58) 0:38.77 0:36.69 +0:02.08
================================================================================
Event #52  Boys  07-08  25yd  Freestyle
Place Name Age Final Time Prev Best Time +/- best
1st Waddell, Zachary (7.08) 0:20.38 0:18.45 +0:01.93
2nd Kim, Noah (7.99) 0:24.31 0:26.69 -0:02.38
3rd Lopez, Diego (8.33) 0:24.81 0:21.74 +0:03.07
4th Sakabe, Kyle (8.24) 0:25.50 0:25.96 -0:00.46
5th Takahara, Makoto (7.91) 0:28.64 0:27.63 +0:01.01
6th Cousins, Liam (7.24) 0:29.00 0:20.28 +0:08.72
7th Chau, Tobby (7.49) 0:29.53 0:36.41 -0:06.88
8th Bradford, Joshua (8.33) 0:34.02 0:31.88 +0:02.14
9th Ouyang, Nicholas (7.58) 0:35.19 0:27.81 +0:07.38
10th Perera, Johann (7.08) 0:36.67 0:30.00 +0:06.67
11th Sabahi, Nickon (8.16) 0:39.91 0:41.87 -0:01.96
12th Kurani, Andrew (7.66) 1:01.19
================================================================================
Event #53  Girls  09-10  25yd  Freestyle
Place Name Age Final Time Prev Best Time +/- best
1st Collin, Julia (9.49) 0:18.42 0:17.06 +0:01.36
2nd Sachdeva, Ishika (10.24) 0:21.88 0:30.14 -0:08.26
================================================================================
Event #54  Boys  09-10  25yd  Freestyle
Place Name Age Final Time Prev Best Time +/- best
1st Nair, Vishnu (9.33) 0:23.81 0:28.03 -0:04.22
2nd Sachdeva, Shivin (10.08) 0:28.18 0:30.62 -0:02.44
3rd Denk, Joshua (9.16) 0:29.87 0:30.34 -0:00.47
4th Treat, David (10.08) 0:32.28
5th Kim, Brenden (9.74) 0:33.18 0:30.28 +0:02.90
6th Bhushan, Naman (10.24) 0:39.09 0:42.84 -0:03.75
================================================================================
Event #55  Girls  10&U  50yd  Freestyle
Place Name Age Final Time Prev Best Time +/- best
1st Tekawy, Michelle (7.16) 0:34.78 0:36.75 -0:01.97
2nd Lew, Chloe (9.16) 0:37.13 0:40.50 -0:03.37
3rd Flashman, Sydney (8.66) 0:37.20 0:37.97 -0:00.77
4th Collin, Julia (9.49) 0:38.79 0:38.28 +0:00.51
5th Wong, Kai (7.24) 0:42.95 0:46.34 -0:03.39
6th Johnstone, Laura (8.83) 0:46.44 0:45.38 +0:01.06
7th Vincent, Alyssa (7.83) 0:46.47 0:45.12 +0:01.35
8th Nguyen, Elaine (8.66) 0:47.00 0:48.60 -0:01.60
9th Aguirre, Victoria (6.91) 0:51.06 0:53.18 -0:02.12
10th Harita, Elizabeth (6.41) 0:53.31 0:48.35 +0:04.96
11th Waddell, Charlotte (7.08) 0:53.50 1:00.20 -0:06.70
12th Russell, Hayley (9.74) 0:55.55 0:55.76 -0:00.21
13th Johnstone, Elaine (7.16) 0:57.16 0:56.48 +0:00.68
14th Eng, Lauren (7.33) 0:58.15 1:01.00 -0:02.85
15th Abourjeily, Mia (5.83) 1:11.47
16th Lee, Corina (6.49) 1:14.66
17th Brandt, Elizabeth (5.74) 1:22.97 1:21.38 +0:01.59
18th Sanson, Emma (5.16) 1:25.19 1:21.81 +0:03.38
19th Tanasescu, Semiramis-(Simi) (6.41) 1:33.93
================================================================================
Event #56  Boys  10&U  50yd  Freestyle
Place Name Age Final Time Prev Best Time +/- best
1st Diedricks, Ethan (6.66) 0:41.14 0:40.50 +0:00.64
2nd Becker, Matt (7.83) 0:42.56 0:48.62 -0:06.06
3rd Hatcher, Ryan (6.24) 0:43.08
4th Waddell, Zachary (7.08) 0:49.97 0:42.60 +0:07.37
5th Loi, Ethan (9.83) 1:02.11
6th Nair, Vishnu (9.33) 1:02.12 0:58.31 +0:03.81
7th Denk, Joshua (9.16) 1:06.56 1:06.70 -0:00.14
8th Callaway, Kaden (6.16) 1:08.53 1:06.28 +0:02.25
9th Cousins, Liam (7.24) 1:12.62 1:04.84 +0:07.78
10th Sabahi, Nickon (8.16) 1:30.86 1:44.60 -0:13.74
================================================================================
Event #57  Girls  11-16  50yd  Freestyle
Place Name Age Final Time Prev Best Time +/- best
1st Golonka, Julia (13.66) 0:36.95
2nd Wakita, Madison (11.16) 0:39.00 0:39.53 -0:00.53
================================================================================
Event #58  Boys  11-16  50yd  Freestyle
Place Name Age Final Time Prev Best Time +/- best
1st Vu, Christopher (11.33) 0:39.84