September 17th, 2011

9/17/2011  Swim Competition
Total Participants Checked-In : 106
Event #1  Girls  Open  100yd  Individual Medley
Place Name Age Final Time Prev Best Time +/- best
1st Wakita, Madison (12.2) 1:35.59 1:27.66 +0:07.93
2nd Wong, Kai (8.24) 1:47.28 1:41.31 +0:05.97
3rd Kroll, Frances (10.62) 1:49.84 1:52.05 -0:02.21
4th Sanson, Emma (6.17) 2:16.47 2:17.84 -0:01.37
5th Liberator, Brooke (9.16) 2:17.13
================================================================================
Event #2  Boys  Open  100yd  Individual Medley
Place Name Age Final Time Prev Best Time +/- best
1st Becker, Matt (8.82) 1:26.75 1:31.82 -0:05.07
2nd Diedricks, Ethan (7.69) 1:29.53 1:29.00 +0:00.53
3rd Horvath, Henry (5.6) 1:48.87 2:01.96 -0:13.09
4th Ringhofer, Tyler (6.47) 1:52.21 1:47.57 +0:04.64
5th Cousins, Liam (8.28) 2:16.75
6th Llata, Raymond (7.14) 2:51.68
================================================================================
Event #5  Girls  05-06  25yd  Butterfly
Place Name Age Final Time Prev Best Time +/- best
1st Abourjeily, Mia (6.79) 0:27.69 0:27.67 +0:00.02
2nd Sanson, Emma (6.17) 0:31.30 0:26.53 +0:04.77
3rd Lee, Annaka (6.79) 0:36.12
4th Nandakumar, Anika (6.72) 0:36.25 0:40.71 -0:04.46
5th Harkins, Ruthie (5.67) 0:36.71 0:29.09 +0:07.62
6th McMillan, Nicole (5.94) 0:40.72 0:41.03 -0:00.31
7th Giventer, Mia (5.53) 0:40.92 0:37.85 +0:03.07
8th Yue, Allison (6.95) 0:59.47 1:00.06 -0:00.59
9th Sindoni, Sydney (5.12) 1:34.97 1:07.45 +0:27.52
================================================================================
Event #6  Boys  05-06  25yd  Butterfly
Place Name Age Final Time Prev Best Time +/- best
1st Ringhofer, Tyler (6.47) 0:22.60 0:20.34 +0:02.26
2nd Horvath, Henry (5.6) 0:23.31 0:22.13 +0:01.18
3rd Ortiz, Alec (6.97) 0:29.91
4th Hammond-St. laurent, Anthony (6.59) 0:35.25 0:34.90 +0:00.35
5th Dunne, Jimmy (5.11) 0:49.03 0:49.75 -0:00.72
================================================================================
Event #7  Girls  07-08  25yd  Butterfly
Place Name Age Final Time Prev Best Time +/- best
1st Wong, Kai (8.24) 0:20.34 0:18.85 +0:01.49
2nd Waddell, Charlotte (8.06) 0:27.99 0:26.00 +0:01.99
3rd Horvath, Annie (8.25) 0:30.32 0:29.47 +0:00.85
4th Jambhekar, Isha (7.66) 0:37.93
5th Blyn, Danielle (7) 0:39.75 0:44.50 -0:04.75
================================================================================
Event #8  Boys  07-08  25yd  Butterfly
Place Name Age Final Time Prev Best Time +/- best
1st Becker, Matt (8.82) 0:16.92 0:17.28 -0:00.36
2nd Diedricks, Ethan (7.69) 0:17.65 0:16.82 +0:00.83
3rd Waddell, Zachary (8.06) 0:18.03 0:17.90 +0:00.13
4th Leach, Bryce (8.06) 0:21.50 0:21.31 +0:00.19
5th Cernich, Kai (7.8) 0:25.56 0:23.97 +0:01.59
6th Chen, Ethan (7.18) 0:34.72 0:39.25 -0:04.53
7th Rao, Arjun (8.78) 0:44.10 0:43.69 +0:00.41
================================================================================
Event #9  Girls  09-10  25yd  Butterfly
Place Name Age Final Time Prev Best Time +/- best
1st Lew, Chloe (10.19) 0:15.91 0:21.03 -0:05.12
2nd Kroll, Frances (10.62) 0:21.10 0:21.06 +0:00.04
3rd Russell, Hayley (10.75) 0:23.42 0:22.59 +0:00.83
4th Blyn, Rebecca (10.89) 0:23.50 0:22.97 +0:00.53
5th Liberator, Brooke (9.16) 0:25.91 0:29.21 -0:03.30
================================================================================
Event #10  Boys  09-10  25yd  Butterfly
Place Name Age Final Time Prev Best Time +/- best
1st Kim, Dohoon (10.74) 0:21.75 0:23.66 -0:01.91
================================================================================
Event #12  Boys  7&U  50yd  Butterfly
Place Name Age Final Time Prev Best Time +/- best
1st Diedricks, Ethan (7.69) 0:43.93 0:42.09 +0:01.84
2nd Ringhofer, Tyler (6.47) 0:55.56 0:46.85 +0:08.71
3rd Horvath, Henry (5.6) 0:55.75 0:56.81 -0:01.06
4th Cernich, Kai (7.8) 0:58.14 0:58.16 -0:00.02
5th Llata, Raymond (7.14) 1:40.69
================================================================================
Event #13  Girls  08-10  50yd  Butterfly
Place Name Age Final Time Prev Best Time +/- best
1st Lew, Chloe (10.19) 0:36.69 0:37.78 -0:01.09
2nd Waddell, Charlotte (8.06) 1:03.44
3rd Foulkes, Rebecca (10.58) 1:04.85
4th Liberator, Brooke (9.16) 1:06.34
================================================================================
Event #14  Boys  08-10  50yd  Butterfly
Place Name Age Final Time Prev Best Time +/- best
1st Becker, Matt (8.82) 0:39.50 0:39.85 -0:00.35
2nd Waddell, Zachary (8.06) 0:47.52 0:42.79 +0:04.73
3rd Leach, Bryce (8.06) 0:56.19 0:58.94 -0:02.75
================================================================================
Event #15  Girls  11-16  50yd  Butterfly
Place Name Age Final Time Prev Best Time +/- best
1st Wakita, Madison (12.2) 0:44.56 0:42.75 +0:01.81
2nd Kianfar, Rojina (14.58) 0:44.84
================================================================================
Event #19  Girls  4&U  25yd  Back Stroke
Place Name Age Final Time Prev Best Time +/- best
1st Kailiponi, Ayla (4.84) 0:40.94 0:37.25 +0:03.69
2nd Narenthiran, Aarani (4.94) 0:44.72 1:14.00 -0:29.28
3rd Chava, Siya (4.79) 0:45.90 0:51.81 -0:05.91
4th Ra, Amelia (4.39) 0:59.65
5th Hewitt, Jane (4.08) 1:01.65 0:50.47 +0:11.18
6th Telleria, Lulu (4.34) 1:11.34 1:22.75 -0:11.41
7th Chen, Erin (4.76) 1:15.87
8th Cook, Isabella (2.98) 1:28.06
================================================================================
Event #20  Boys  4&U  25yd  Back Stroke
Place Name Age Final Time Prev Best Time +/- best
1st Knisely, Ethan (4.92) 0:47.10 0:46.47 +0:00.63
2nd Kang, Nathan Kalani (4.59) 1:09.31
3rd Abourjeily, Mateo (4) 1:12.25 1:54.68 -0:42.43
4th Llata, Timothy (4.42) 1:49.34
5th Mars, Brody (4.53) 1:53.22 1:20.53 +0:32.69
================================================================================
Event #21  Girls  05-06  25yd  Back Stroke
Place Name Age Final Time Prev Best Time +/- best
1st Abourjeily, Mia (6.79) 0:27.59 0:24.89 +0:02.70
2nd Sanson, Emma (6.17) 0:28.75 0:25.97 +0:02.78
3rd Wakita, Jadyn (6.94) 0:28.86 0:30.96 -0:02.10
4th Giventer, Mia (5.53) 0:30.66 0:32.93 -0:02.27
5th Paidosh, Sydney (6.14) 0:31.06 0:37.12 -0:06.06
6th Harkins, Ruthie (5.67) 0:31.75 0:29.63 +0:02.12
7th Lee, Annaka (6.79) 0:33.41
8th Cummings, Camryn (5.86) 0:35.78 0:39.03 -0:03.25
9th Shamsnia, Ayla (5.37) 0:35.84 0:41.37 -0:05.53
10th Pham, Angelene (6.54) 0:39.06
11th Nandakumar, Anika (6.72) 0:39.10 0:34.07 +0:05.03
12th Wong, Makena (5.79) 0:39.97 0:37.03 +0:02.94
13th McMillan, Nicole (5.94) 0:45.24 0:40.31 +0:04.93
14th Yue, Allison (6.95) 0:46.94 0:53.07 -0:06.13
15th Sindoni, Sydney (5.12) 0:48.81 1:01.87 -0:13.06
16th Lew, Kristen (5.29) 0:52.50
17th Sison, Maeden (5.72) 0:53.72 1:07.22 -0:13.50
18th Berg, Sydney (5.34) 0:54.59 0:52.38 +0:02.21
================================================================================
Event #22  Boys  05-06  25yd  Back Stroke
Place Name Age Final Time Prev Best Time +/- best
1st Ringhofer, Tyler (6.47) 0:22.88 0:22.91 -0:00.03
2nd Horvath, Henry (5.6) 0:23.25 0:24.85 -0:01.60
3rd Jiang, Trevor (6.75) 0:26.75 0:27.13 -0:00.38
4th Ortiz, Alec (6.97) 0:27.78
5th Leach, Troy (5.38) 0:30.45 0:31.75 -0:01.30
6th Hitchens, Derek (5.02) 0:34.40
7th Wang, Evan (6.28) 0:35.31 0:34.95 +0:00.36
8th Fritz, Robbie (6.32) 0:35.59 0:35.84 -0:00.25
9th Hammond-St. laurent, Anthony (6.59) 0:35.65 0:35.97 -0:00.32
10th Dunne, Jimmy (5.11) 0:37.94 0:34.50 +0:03.44
11th Lee, Gavin (5.05) 0:41.78 0:56.19 -0:14.41
12th Lew, Nate (6.55) 0:53.38
================================================================================
Event #23  Girls  07-08  25yd  Back Stroke
Place Name Age Final Time Prev Best Time +/- best
1st Wong, Kai (8.24) 0:22.89 0:20.44 +0:02.45
2nd Delgado, Lauren (8.9) 0:26.41 0:34.09 -0:07.68
3rd Waddell, Charlotte (8.06) 0:27.09 0:25.66 +0:01.43
4th Kim, Donna (8.48) 0:27.68 0:25.66 +0:02.02
5th Wink, Madeline (7.41) 0:30.06 0:27.16 +0:02.90
6th Horvath, Annie (8.25) 0:31.00 0:29.28 +0:01.72
7th Ayaz, Kimiya (8.82) 0:31.65 0:57.77 -0:26.12
8th Forti, Julia (8.72) 0:31.72
9th Berg, Cassidy (7.18) 0:32.62 0:33.06 -0:00.44
10th Blyn, Danielle (7) 0:34.32 0:44.68 -0:10.36
11th Jambhekar, Isha (7.66) 0:37.78 0:35.19 +0:02.59
12th Nourisamie, Jasmine (7.86) 0:38.50 0:43.41 -0:04.91
13th King, Klien (8.75) 0:39.90
14th Mcdonald, Isabella (7.08) 0:46.28
================================================================================
Event #24  Boys  07-08  25yd  Back Stroke
Place Name Age Final Time Prev Best Time +/- best
1st Becker, Matt (8.82) 0:19.69 0:18.93 +0:00.76
2nd Diedricks, Ethan (7.69) 0:20.22 0:19.97 +0:00.25
3rd Waddell, Zachary (8.06) 0:20.85 0:20.68 +0:00.17
4th Sun, Liyang (8.64) 0:22.64 0:22.99 -0:00.35
5th Leach, Bryce (8.06) 0:24.81 0:23.09 +0:01.72
6th Cernich, Kai (7.8) 0:25.07 0:25.60 -0:00.53
7th Keller, Nicolas (7.11) 0:29.53 0:30.94 -0:01.41
8th Yee, Ethan (7.19) 0:29.78
9th Chen, Ethan (7.18) 0:30.35 0:37.56 -0:07.21
10th Cousins, Liam (8.28) 0:30.85 0:27.09 +0:03.76
11th Majdi, Ali (8.94) 0:36.47
12th Rao, Arjun (8.78) 0:42.75 0:50.34 -0:07.59
================================================================================
Event #25  Girls  09-10  25yd  Back Stroke
Place Name Age Final Time Prev Best Time +/- best
1st Lew, Chloe (10.19) 0:19.09 0:20.49 -0:01.40
2nd Blyn, Rebecca (10.89) 0:25.42 0:26.59 -0:01.17
3rd Kroll, Frances (10.62) 0:25.69 0:23.38 +0:02.31
4th Russell, Hayley (10.75) 0:27.65 0:23.73 +0:03.92
5th Liberator, Brooke (9.16) 0:32.03 0:36.37 -0:04.34
6th Samantula, Sreddha (10.29) 0:38.25 0:45.88 -0:07.63
================================================================================
Event #26  Boys  09-10  25yd  Back Stroke
Place Name Age Final Time Prev Best Time +/- best
1st Kim, Dohoon (10.74) 0:23.97 0:26.25 -0:02.28
2nd Joshi, Rajiv (9.29) 0:29.63 0:37.13 -0:07.50
================================================================================
Event #27  Girls  7&U  50yd  Back Stroke
Place Name Age Final Time Prev Best Time +/- best
1st Abourjeily, Mia (6.79) 1:03.12 1:07.68 -0:04.56
2nd Harkins, Ruthie (5.67) 1:05.81 1:05.32 +0:00.49
3rd Giventer, Mia (5.53) 1:08.56 1:03.19 +0:05.37
4th Berg, Cassidy (7.18) 1:09.60
5th Sison, Maeden (5.72) 1:45.33 2:28.19 -0:42.86
================================================================================
Event #28  Boys  7&U  50yd  Back Stroke
Place Name Age Final Time Prev Best Time +/- best
1st Diedricks, Ethan (7.69) 0:42.22 0:43.72 -0:01.50
2nd Horvath, Henry (5.6) 0:49.06
3rd Ringhofer, Tyler (6.47) 0:50.53 0:50.34 +0:00.19
4th Jiang, Trevor (6.75) 0:52.38 0:56.83 -0:04.45
5th Wang, Evan (6.28) 1:12.10
6th Keller, Nicolas (7.11) 1:12.47 1:31.22 -0:18.75
7th Dunne, Jimmy (5.11) 1:14.03
8th Llata, Raymond (7.14) 1:25.31
================================================================================
Event #29  Girls  08-10  50yd  Back Stroke
Place Name Age Final Time Prev Best Time +/- best
1st Wong, Kai (8.24) 0:49.68 0:47.41 +0:02.27
2nd Kroll, Frances (10.62) 0:52.87
3rd Waddell, Charlotte (8.06) 0:58.09 0:52.90 +0:05.19
4th Kim, Donna (8.48) 0:58.22 0:57.39 +0:00.83
5th Blyn, Rebecca (10.89) 1:00.03 1:01.18 -0:01.15
================================================================================
Event #30  Boys  08-10  50yd  Back Stroke
Place Name Age Final Time Prev Best Time +/- best
1st Becker, Matt (8.82) 0:41.09 0:44.44 -0:03.35
2nd Waddell, Zachary (8.06) 0:44.64 0:43.88 +0:00.76
3rd Leach, Bryce (8.06) 0:54.03 0:50.53 +0:03.50
4th Cousins, Liam (8.28) 1:06.72
5th Bradford, Joshua (9.33) 1:15.53
================================================================================
Event #31  Girls  11-16  50yd  Back Stroke
Place Name Age Final Time Prev Best Time +/- best
1st Wakita, Madison (12.2) 0:46.66 0:42.03 +0:04.63
================================================================================
Event #32  Boys  11-16  50yd  Back Stroke
Place Name Age Final Time Prev Best Time +/- best
1st Saquib, Shahmir (11.77) 1:28.63
================================================================================
Event #33  Girls  Open  100yd  Back Stroke
Place Name Age Final Time Prev Best Time +/- best
1st Lew, Chloe (10.19) 1:26.10
================================================================================
Event #34  Boys  Open  100yd  Back Stroke
Place Name Age Final Time Prev Best Time +/- best
1st Leach, Bryce (8.06) 2:04.83
================================================================================
Event #35  Girls  4&U  25yd  Breast Stroke
Place Name Age Final Time Prev Best Time +/- best
1st Chava, Siya (4.79) 0:46.17 0:56.28 -0:10.11
2nd Kailiponi, Ayla (4.84) 1:00.50 0:53.66 +0:06.84
3rd Narenthiran, Aarani (4.94) 1:19.00 1:17.28 +0:01.72
================================================================================
Event #36  Boys  4&U  25yd  Breast Stroke
Place Name Age Final Time Prev Best Time +/- best
1st Mars, Brody (4.53) 2:47.68
================================================================================
Event #37  Girls  05-06  25yd  Breast Stroke
Place Name Age Final Time Prev Best Time +/- best
1st Abourjeily, Mia (6.79) 0:29.34 0:30.65 -0:01.31
2nd Wakita, Jadyn (6.94) 0:32.93 0:35.16 -0:02.23
3rd Sanson, Emma (6.17) 0:33.96 0:30.19 +0:03.77
4th Lee, Annaka (6.79) 0:35.22
5th Nandakumar, Anika (6.72) 0:37.68 0:45.84 -0:08.16
6th Harkins, Ruthie (5.67) 0:39.60 0:40.06 -0:00.46
7th Giventer, Mia (5.53) 0:44.90 0:45.38 -0:00.48
8th Shamsnia, Ayla (5.37) 0:53.47
9th Paidosh, Sydney (6.14) 0:53.97 0:49.75 +0:04.22
10th Yue, Allison (6.95) 0:56.07 1:00.37 -0:04.30
11th Cummings, Camryn (5.86) 0:56.44 1:13.69 -0:17.25
12th McMillan, Nicole (5.94) 1:00.35 0:43.50 +0:16.85
13th Wong, Makena (5.79) 1:00.38 0:49.19 +0:11.19
14th Sindoni, Sydney (5.12) 1:45.44 1:02.72 +0:42.72
================================================================================
Event #38  Boys  05-06  25yd  Breast Stroke
Place Name Age Final Time Prev Best Time +/- best
1st Ringhofer, Tyler (6.47) 0:26.61 0:24.78 +0:01.83
2nd Horvath, Henry (5.6) 0:27.00 0:26.84 +0:00.16
3rd Jiang, Trevor (6.75) 0:28.44 0:29.12 -0:00.68
4th Fritz, Robbie (6.32) 0:37.78 0:39.84 -0:02.06
5th Hitchens, Derek (5.02) 0:39.72
6th Hammond-St. laurent, Anthony (6.59) 0:41.13 0:38.65 +0:02.48
7th Wang, Evan (6.28) 0:47.00
8th Dunne, Jimmy (5.11) 0:55.12 0:59.13 -0:04.01
9th Lee, Gavin (5.05) 1:04.00 1:48.81 -0:44.81
================================================================================
Event #39  Girls  07-08  25yd  Breast Stroke
Place Name Age Final Time Prev Best Time +/- best
1st Wong, Kai (8.24) 0:24.75 0:24.44 +0:00.31
2nd Kim, Donna (8.48) 0:25.81 0:24.00 +0:01.81
3rd Lee, Corina (7.5) 0:25.97 0:29.65 -0:03.68
4th Horvath, Annie (8.25) 0:28.18 0:30.63 -0:02.45
5th Waddell, Charlotte (8.06) 0:29.85 0:26.22 +0:03.63
6th Wink, Madeline (7.41) 0:34.40 0:41.92 -0:07.52
7th Ayaz, Kimiya (8.82) 0:35.28 0:38.03 -0:02.75
8th Tanuwidjaja, Melina (7.01) 0:37.13 0:40.25 -0:03.12
9th Jambhekar, Isha (7.66) 0:37.35 0:36.72 +0:00.63
10th Blyn, Danielle (7) 0:44.03 0:49.22 -0:05.19
11th Nourisamie, Jasmine (7.86) 0:46.03 0:48.57 -0:02.54
================================================================================
Event #40  Boys  07-08  25yd  Breast Stroke
Place Name Age Final Time Prev Best Time +/- best
1st Diedricks, Ethan (7.69) 0:21.84 0:21.78 +0:00.06
1st Waddell, Zachary (8.06) 0:21.84 0:21.84
3rd Becker, Matt (8.82) 0:23.15 0:23.69 -0:00.54
4th Sun, Liyang (8.64) 0:25.28 0:25.37 -0:00.09
5th Leach, Bryce (8.06) 0:27.09 0:24.13 +0:02.96
6th Cernich, Kai (7.8) 0:28.88 0:28.72 +0:00.16
7th Cousins, Liam (8.28) 0:31.27 0:29.82 +0:01.45
8th Keller, Nicolas (7.11) 0:32.60 0:38.94 -0:06.34
9th Chen, Ethan (7.18) 0:34.22 0:40.89 -0:06.67
10th Mcdonald, Benjamin (8.1) 0:41.81 0:48.37 -0:06.56
11th Majdi, Ali (8.94) 0:44.18
12th Rao, Arjun (8.78) 0:58.91 1:05.90 -0:06.99
================================================================================
Event #41  Girls  09-10  25yd  Breast Stroke
Place Name Age Final Time Prev Best Time +/- best
1st Russell, Hayley (10.75) 0:23.69 0:23.91 -0:00.22
2nd Kroll, Frances (10.62) 0:25.08 0:26.31 -0:01.23
3rd Blyn, Rebecca (10.89) 0:26.63 0:25.94 +0:00.69
4th Bui, Sammie (10.86) 0:28.31
5th Imus, Sydney (9.65) 0:36.19 0:42.07 -0:05.88
================================================================================
Event #42  Boys  09-10  25yd  Breast Stroke
Place Name Age Final Time Prev Best Time +/- best
1st Joshi, Rajiv (9.29) 0:30.63 0:40.45 -0:09.82
2nd Cheung, Matthew (9.53) 0:35.35 0:35.34 +0:00.01
3rd Bradford, Joshua (9.33) 0:38.00 1:16.60 -0:38.60
================================================================================
Event #43  Girls  7&U  50yd  Breast Stroke
Place Name Age Final Time Prev Best Time +/- best
1st Lee, Corina (7.5) 1:01.72 0:58.69 +0:03.03
2nd Abourjeily, Mia (6.79) 1:09.97 1:13.41 -0:03.44
3rd Sanson, Emma (6.17) 1:14.11 1:08.50 +0:05.61
4th Harkins, Ruthie (5.67) 1:29.12
5th Giventer, Mia (5.53) 1:31.40 1:34.53 -0:03.13
================================================================================
Event #44  Boys  7&U  50yd  Breast Stroke
Place Name Age Final Time Prev Best Time +/- best
1st Diedricks, Ethan (7.69) 0:52.19 0:48.57 +0:03.62
2nd Horvath, Henry (5.6) 0:58.54 0:58.93 -0:00.39
3rd Ringhofer, Tyler (6.47) 0:59.20 0:54.84 +0:04.36
4th Jiang, Trevor (6.75) 1:01.10 0:59.07 +0:02.03
5th Cernich, Kai (7.8) 1:03.09 1:02.85 +0:00.24
6th Llata, Raymond (7.14) 1:20.00
7th Keller, Nicolas (7.11) 1:22.87 1:47.88 -0:25.01
================================================================================
Event #45  Girls  08-10  50yd  Breast Stroke
Place Name Age Final Time Prev Best Time +/- best
1st Lew, Chloe (10.19) 0:46.13 0:48.89 -0:02.76
2nd Kim, Donna (8.48) 0:52.97 0:55.28 -0:02.31
3rd Wong, Kai (8.24) 0:53.38 0:53.12 +0:00.26
4th Russell, Hayley (10.75) 0:53.69 0:52.06 +0:01.63
5th Waddell, Charlotte (8.06) 0:59.06 0:56.13 +0:02.93
6th Adibi, Ghazal (10.27) 0:59.93
7th Blyn, Rebecca (10.89) 1:00.20 0:59.38 +0:00.82
8th Kroll, Frances (10.62) 1:01.00 1:00.72 +0:00.28
9th Bui, Sammie (10.86) 1:03.37
10th Liberator, Brooke (9.16) 1:10.97
11th Foulkes, Rebecca (10.58) 1:12.56
================================================================================
Event #46  Boys  08-10  50yd  Breast Stroke
Place Name Age Final Time Prev Best Time +/- best
1st Waddell, Zachary (8.06) 0:46.21 0:48.84 -0:02.63
2nd Becker, Matt (8.82) 0:50.13 0:53.38 -0:03.25
3rd Kim, Dohoon (10.74) 0:51.36 0:52.47 -0:01.11
4th Leach, Bryce (8.06) 1:00.78 0:58.72 +0:02.06
5th Cousins, Liam (8.28) 1:09.78 1:10.31 -0:00.53
6th Cheung, Matthew (9.53) 1:21.94 1:22.44 -0:00.50
================================================================================
Event #47  Girls  11-16  50yd  Breast Stroke
Place Name Age Final Time Prev Best Time +/- best
1st Kianfar, Rojina (14.58) 0:45.25
2nd Wakita, Madison (12.2) 0:50.78 0:50.60 +0:00.18
3rd Abdulghany, Alyaa (12.45) 1:07.91
4th Joshi, Ramya (11) 1:09.22 1:09.22
================================================================================
Event #51  Girls  Open  100yd  Freestyle
Place Name Age Final Time Prev Best Time +/- best
1st Wakita, Madison (12.2) 1:25.05
================================================================================
Event #52  Boys  Open  100yd  Freestyle
Place Name Age Final Time Prev Best Time +/- best
1st Becker, Matt (8.82) 1:18.56 1:19.56 -0:01.00
2nd Diedricks, Ethan (7.69) 1:33.34 1:26.22 +0:07.12
3rd Horvath, Henry (5.6) 1:39.06
4th Mcdonald, Benjamin (8.1) 2:32.75 2:34.62 -0:01.87
================================================================================
Event #53  Girls  4&U  25yd  Freestyle
Place Name Age Final Time Prev Best Time +/- best
1st Kailiponi, Ayla (4.84) 0:42.14 0:39.66 +0:02.48
2nd Hewitt, Jane (4.08) 0:42.44 0:47.15 -0:04.71
3rd Chava, Siya (4.79) 0:45.19 0:44.16 +0:01.03
4th Knisely, Brooke (3.23) 0:50.66 0:45.68 +0:04.98
5th Narenthiran, Aarani (4.94) 0:52.56 1:14.97 -0:22.41
6th Chen, Erin (4.76) 0:58.97 1:31.11 -0:32.14
7th Schechinger, Mutiara (4.21) 1:06.78 1:13.50 -0:06.72
8th Cook, Isabella (2.98) 1:34.03 1:07.53 +0:26.50
================================================================================
Event #54  Boys  4&U  25yd  Freestyle
Place Name Age Final Time Prev Best Time +/- best
1st Knisely, Ethan (4.92) 0:36.21 0:46.75 -0:10.54
2nd Abourjeily, Mateo (4) 1:10.37 1:17.28 -0:06.91
3rd Kang, Nathan Kalani (4.59) 1:27.46
4th Mars, Brody (4.53) 1:40.41 1:40.31 +0:00.10
================================================================================
Event #55  Girls  05-06  25yd  Freestyle
Place Name Age Final Time Prev Best Time +/- best
1st Wakita, Jadyn (6.94) 0:22.37 0:22.78 -0:00.41
2nd Abourjeily, Mia (6.79) 0:25.85 0:25.47 +0:00.38
3rd Sanson, Emma (6.17) 0:26.16 0:22.75 +0:03.41
4th Lee, Annaka (6.79) 0:28.25
5th Nandakumar, Anika (6.72) 0:29.78 0:29.97 -0:00.19
6th Jaramillo-Robles, Marissa (5.76) 0:30.82
7th Harkins, Ruthie (5.67) 0:32.44 0:27.75 +0:04.69
8th Giventer, Mia (5.53) 0:33.03 0:30.09 +0:02.94
9th McMillan, Nicole (5.94) 0:33.50 0:32.78 +0:00.72
10th Cummings, Camryn (5.86) 0:33.64 0:39.56 -0:05.92
11th Paidosh, Sydney (6.14) 0:35.16 0:35.38 -0:00.22
12th Shamsnia, Ayla (5.37) 0:36.13 0:43.84 -0:07.71
13th Yue, Allison (6.95) 0:38.53 0:37.06 +0:01.47
14th Qiao, Angelina (5.71) 0:39.56 1:23.66 -0:44.10
15th Das, Ayushi (6.35) 0:40.66 0:39.34 +0:01.32
16th Sison, Maeden (5.72) 0:43.72 0:41.68 +0:02.04
17th Sindoni, Sydney (5.12) 0:45.18 0:45.57 -0:00.39
18th Wong, Makena (5.79) 0:46.53 0:37.35 +0:09.18
19th Pham, Angelene (6.54) 0:50.88
20th Berg, Sydney (5.34) 0:57.13 0:53.38 +0:03.75
================================================================================
Event #56  Boys  05-06  25yd  Freestyle
Place Name Age Final Time Prev Best Time +/- best
1st Ringhofer, Tyler (6.47) 0:17.43 0:17.38 +0:00.05
2nd Horvath, Henry (5.6) 0:19.14 0:20.03 -0:00.89
3rd Jiang, Trevor (6.75) 0:19.79 0:20.91 -0:01.12
4th Ortiz, Alec (6.97) 0:25.88
5th Hammond-St. laurent, Anthony (6.59) 0:26.88 0:28.75 -0:01.87
6th Wang, Evan (6.28) 0:27.59 0:30.03 -0:02.44
7th Leach, Troy (5.38) 0:30.59 0:31.09 -0:00.50
8th Hitchens, Derek (5.02) 0:34.70
9th Dunne, Jimmy (5.11) 0:35.72 0:37.44 -0:01.72
10th Fritz, Robbie (6.32) 0:36.97 0:41.22 -0:04.25
11th Lew, Nate (6.55) 0:41.44 0:40.90 +0:00.54
12th Lee, Gavin (5.05) 0:50.09 0:50.72 -0:00.63
13th Walia, Yuvraj (5.38) 1:29.40
14th Pamireddy, Sricharan (6.71) 1:30.28
================================================================================
Event #57  Girls  07-08  25yd  Freestyle
Place Name Age Final Time Prev Best Time +/- best
1st Wong, Kai (8.24) 0:17.81 0:16.47 +0:01.34
2nd Kim, Donna (8.48) 0:20.81 0:20.31 +0:00.50
3rd Lee, Corina (7.5) 0:21.14 0:21.75 -0:00.61
4th Horvath, Annie (8.25) 0:22.07 0:24.47 -0:02.40
5th Waddell, Charlotte (8.06) 0:22.25 0:20.93 +0:01.32
6th Wink, Madeline (7.41) 0:22.91 0:25.28 -0:02.37
7th Delgado, Lauren (8.9) 0:23.90 0:23.06 +0:00.84
8th Cornwall, Hana (8.65) 0:28.28
9th Jambhekar, Isha (7.66) 0:28.35 0:30.10 -0:01.75
10th Tanuwidjaja, Melina (7.01) 0:28.47 0:28.43 +0:00.04
11th Ayaz, Kimiya (8.82) 0:32.41 0:30.78 +0:01.63
12th Berg, Cassidy (7.18) 0:34.63 0:34.12 +0:00.51
13th Blyn, Danielle (7) 0:35.12 0:31.38 +0:03.74
14th Nourisamie, Jasmine (7.86) 0:35.25 0:35.32 -0:00.07
15th Mcdonald, Isabella (7.08) 0:43.25 0:44.03 -0:00.78
================================================================================
Event #58  Boys  07-08  25yd  Freestyle
Place Name Age Final Time Prev Best Time +/- best
1st Becker, Matt (8.82) 0:16.00 0:16.38 -0:00.38
1st Waddell, Zachary (8.06) 0:16.00 0:16.59 -0:00.59
3rd Diedricks, Ethan (7.69) 0:17.05 0:15.87 +0:01.18
4th Sun, Liyang (8.64) 0:18.88 0:18.25 +0:00.63
5th Leach, Bryce (8.06) 0:20.25 0:19.22 +0:01.03
6th Cernich, Kai (7.8) 0:20.72 0:22.69 -0:01.97
7th Cousins, Liam (8.28) 0:22.84 0:20.28 +0:02.56
8th Yee, Ethan (7.19) 0:25.38
9th Keller, Nicolas (7.11) 0:29.04 0:30.62 -0:01.58
10th Majdi, Ali (8.94) 0:30.69 0:41.71 -0:11.02
11th Chen, Ethan (7.18) 0:32.12 0:35.18 -0:03.06
11th Pham, Paul (8.76) 0:32.12
13th Pham, Peter (8.76) 0:33.25
14th Rao, Arjun (8.78) 0:33.31 0:31.97 +0:01.34
================================================================================
Event #59  Girls  09-10  25yd  Freestyle
Place Name Age Final Time Prev Best Time +/- best
1st Kroll, Frances (10.62) 0:18.22 0:18.82 -0:00.60
2nd Russell, Hayley (10.75) 0:19.60 0:18.94 +0:00.66
3rd Bui, Sammie (10.86) 0:21.75
4th Adibi, Ghazal (10.27) 0:22.75
5th Blyn, Rebecca (10.89) 0:22.78 0:19.69 +0:03.09
6th Foulkes, Rebecca (10.58) 0:25.22 0:23.97 +0:01.25
7th Imus, Sydney (9.65) 0:27.56 0:31.57 -0:04.01
================================================================================
Event #60  Boys  09-10  25yd  Freestyle
Place Name Age Final Time Prev Best Time +/- best
1st Te, Aaron (10.69) 0:23.24
2nd Kim, Brenden (10.74) 0:26.09 0:30.28 -0:04.19
3rd Cheung, Matthew (9.53) 0:32.75 0:32.85 -0:00.10
================================================================================
Event #61  Girls  7&U  50yd  Freestyle
Place Name Age Final Time Prev Best Time +/- best
1st Lee, Corina (7.5) 0:49.75 0:49.63 +0:00.12
2nd Abourjeily, Mia (6.79) 1:05.24 1:00.54 +0:04.70
3rd Harkins, Ruthie (5.67) 1:07.09 0:56.91 +0:10.18
5th Berg, Cassidy (7.18) 1:16.31 1:18.34 -0:02.03
6th McMillan, Nicole (5.94) 1:19.72 2:27.19 -1:07.47
7th Mcdonald, Isabella (7.08) 1:33.65
8th Sison, Maeden (5.72) 1:42.69 1:46.66 -0:03.97
================================================================================
Event #62  Boys  7&U  50yd  Freestyle
Place Name Age Final Time Prev Best Time +/- best
1st Diedricks, Ethan (7.69) 0:37.77 0:35.75 +0:02.02
2nd Ringhofer, Tyler (6.47) 0:43.44 0:40.53 +0:02.91
3rd Horvath, Henry (5.6) 0:44.33 0:45.97 -0:01.64
4th Jiang, Trevor (6.75) 0:45.43 0:44.94 +0:00.49
5th Cernich, Kai (7.8) 0:50.22 0:49.56 +0:00.66
6th Wang, Evan (6.28) 1:06.47
7th Llata, Raymond (7.14) 1:13.25
8th Keller, Nicolas (7.11) 1:14.00 1:21.84 -0:07.84
9th Dunne, Jimmy (5.11) 1:19.35 1:24.59 -0:05.24
================================================================================
Event #63  Girls  08-10  50yd  Freestyle
Place Name Age Final Time Prev Best Time +/- best
1st Russell, Hayley (10.75) 0:43.06 0:42.09 +0:00.97
2nd Kroll, Frances (10.62) 0:43.31 0:43.72 -0:00.41
3rd Waddell, Charlotte (8.06) 0:44.84 0:45.84 -0:01.00
4th Bui, Sammie (10.86) 0:45.13
5th Kim, Donna (8.48) 0:45.66 0:48.35 -0:02.69
6th Blyn, Rebecca (10.89) 0:56.97 0:49.56 +0:07.41
7th Liberator, Brooke (9.16) 1:01.06
8th Ayaz, Kimiya (8.82) 1:08.28
================================================================================
Event #64  Boys  08-10  50yd  Freestyle
Place Name Age Final Time Prev Best Time +/- best
1st Waddell, Zachary (8.06) 0:34.60 0:36.22 -0:01.62
2nd Kim, Dohoon (10.74) 0:40.08 0:43.35 -0:03.27
3rd Leach, Bryce (8.06) 0:42.81 0:45.97 -0:03.16
4th Sun, Liyang (8.64) 0:44.25
5th Bradford, Joshua (9.33) 0:54.99
6th Cousins, Liam (8.28) 0:59.97 0:57.63 +0:02.34
7th Mcdonald, Benjamin (8.1) 1:02.94 1:11.12 -0:08.18
8th Majdi, Ali (8.94) 1:06.47
================================================================================
Event #65  Girls  11-16  50yd  Freestyle
Place Name Age Final Time Prev Best Time +/- best
1st Wakita, Madison (12.2) 0:34.85 0:32.97 +0:01.88
2nd Abdulghany, Alyaa (12.45) 0:42.72
3rd Joshi, Ramya (11) 1:05.75 1:05.75
================================================================================
Event #66  Boys  11-16  50yd  Freestyle
Place Name Age Final Time Prev Best Time +/- best
2nd Rege, Atharva (11.46) 1:08.40