September 21, 2013

9/21/2013  Swim Competition — Irvine
Total Participants Checked-In : 86
Event #1  Girls  Open  100yd  Individual Medley
Place Name Age Final Time Prev Best Time +/- best
1st Guyette, Samantha (8.91) 1:25.33 1:27.62 -0:02.29
2nd Bui, Sammie (12.88) 1:26.00 1:29.25 -0:03.25
3rd Schweizer, Grace (11.12) 1:41.81
4th Arroyo, Elisa (9.01) 1:47.56
5th Keyworth, Dakota (5.6) 2:09.65
6th Bali, Jasmine (10.59) 2:10.14
================================================================================
Event #2  Boys  Open  100yd  Individual Medley
Place Name Age Final Time Prev Best Time +/- best
1st Tulkoff, Alexander (7.05) 1:43.15 1:39.16 +0:03.99
2nd Carlson, John (7.46) 1:54.91 1:57.22 -0:02.31
3rd Shatskikh, Oleg (7.55) 2:04.87 2:01.57 +0:03.30
================================================================================
Event #3  Girls  4&U  25yd  Butterfly
Place Name Age Final Time Prev Best Time +/- best
1st Soni, Aahana (4.45) 0:48.71 0:44.63 +0:04.08
2nd Walker, MacKenzi (4.27) 0:51.32 0:47.56 +0:03.76
================================================================================
Event #5  Girls  05-06  25yd  Butterfly
Place Name Age Final Time Prev Best Time +/- best
1st Keyworth, Dakota (5.6) 0:28.59
2nd Mandel, Lexi (5.12) 0:45.95 0:49.83 -0:03.88
3rd Gundapaneni, Hasini (5.59) 0:59.13 1:03.85 -0:04.72
================================================================================
Event #6  Boys  05-06  25yd  Butterfly
Place Name Age Final Time Prev Best Time +/- best
1st Polakoff, Daneel (6.97) 0:18.77 0:20.71 -0:01.94
2nd Greaser, Kavin (6.68) 0:34.12
3rd Nguyen, Tayvin (5.39) 0:34.16 0:31.44 +0:02.72
4th Knisely, Ethan (6.94) 0:34.59 0:27.69 +0:06.90
5th Du, Alfred (6.54) 0:40.00 0:39.57 +0:00.43
6th Kunin, Casey (5.79) 0:50.13 0:49.70 +0:00.43
================================================================================
Event #7  Girls  07-08  25yd  Butterfly
Place Name Age Final Time Prev Best Time +/- best
1st Guyette, Samantha (8.91) 0:17.76 0:18.50 -0:00.74
2nd Sanson, Emma (8.19) 0:21.83 0:17.64 +0:04.19
3rd Portillo, Ashley (8.52) 0:33.39 0:28.14 +0:05.25
================================================================================
Event #8  Boys  07-08  25yd  Butterfly
Place Name Age Final Time Prev Best Time +/- best
1st Tulkoff, Alexander (7.05) 0:21.45 0:22.03 -0:00.58
2nd Carlson, John (7.46) 0:21.76 0:24.46 -0:02.70
3rd Soong, Dylan (7.78) 0:25.25 0:27.93 -0:02.68
4th Shatskikh, Oleg (7.55) 0:28.21 0:24.97 +0:03.24
5th Kunin, Adam (8.95) 0:32.19 0:32.13 +0:00.06
6th Fritz, Robbie (8.33) 0:32.65 0:30.44 +0:02.21
7th Eich, Owen (8.16) 0:34.28 0:28.00 +0:06.28
8th Bouyer, John-Lawrence (8.36) 0:40.16 0:40.32 -0:00.16
9th BODEMPUDI, NITYAN (7.09) 0:43.28
================================================================================
Event #9  Girls  09-10  25yd  Butterfly
Place Name Age Final Time Prev Best Time +/- best
1st Annonymous (10.23) 0:22.03 0:22.90 -0:00.87
2nd Sanson, Isabel (9.78) 0:23.51 0:23.65 -0:00.14
3rd Yee, Madeleine (9.17) 0:28.18 0:26.70 +0:01.48
================================================================================
Event #10  Boys  09-10  25yd  Butterfly
Place Name Age Final Time Prev Best Time +/- best
1st Gonzales, Noah (9.17) 0:27.19 0:28.22 -0:01.03
================================================================================
Event #12  Boys  7&U  50yd  Butterfly
Place Name Age Final Time Prev Best Time +/- best
1st Tulkoff, Alexander (7.05) 0:48.82 0:46.93 +0:01.89
2nd Carlson, John (7.46) 0:55.58 0:56.47 -0:00.89
3rd Du, Alfred (6.54) 1:28.20 1:21.53 +0:06.67
================================================================================
Event #13  Girls  08-09  50yd  Butterfly
Place Name Age Final Time Prev Best Time +/- best
1st Guyette, Samantha (8.91) 0:40.63 0:41.78 -0:01.15
2nd Arroyo, Elisa (9.01) 0:44.33
3rd Marquez, Charlotte (8.99) 1:26.21
================================================================================
Event #14  Boys  08-09  50yd  Butterfly
Place Name Age Final Time Prev Best Time +/- best
1st Kunin, Adam (8.95) 1:13.27 1:11.50 +0:01.77
================================================================================
Event #15  Girls  10-16  50yd  Butterfly
Place Name Age Final Time Prev Best Time +/- best
1st Bui, Sammie (12.88) 0:36.93 0:37.71 -0:00.78
2nd Schweizer, Grace (11.12) 0:56.32
3rd Tran, Candace (11.68) 1:07.83 1:08.93 -0:01.10
================================================================================
Event #19  Girls  4&U  25yd  Back Stroke
Place Name Age Final Time Prev Best Time +/- best
1st Soni, Aahana (4.45) 0:38.03 0:36.50 +0:01.53
2nd Tibackx, Sydney (4.41) 0:47.09 0:44.85 +0:02.24
3rd Alpert, Sadie (4.5) 0:47.93 1:03.41 -0:15.48
4th Walker, MacKenzi (4.27) 0:49.34 0:39.63 +0:09.71
5th Heninger, Evelyn (3.76) 0:52.15 0:54.69 -0:02.54
6th Strand, Zoe (3.38) 1:28.44
7th Patel, Sariya (3.77) 1:56.47
================================================================================
Event #20  Boys  4&U  25yd  Back Stroke
Place Name Age Final Time Prev Best Time +/- best
1st Forman, Zachary (4.91) 0:58.25 0:59.88 -0:01.63
2nd Forman, Chase (3.69) 1:09.33 0:59.06 +0:10.27
3rd Greaser, Jayin (3.79) 1:12.58
4th Strand, Zack (4.95) 1:14.22
5th Roschmann, Sullivan (4.01) 1:15.39 1:29.45 -0:14.06
6th Randolph, Keegan (4.25) 1:45.52 1:33.95 +0:11.57
================================================================================
Event #21  Girls  05-06  25yd  Back Stroke
Place Name Age Final Time Prev Best Time +/- best
1st Keyworth, Dakota (5.6) 0:26.44
2nd Patel, Sabina (6.78) 0:32.10 0:35.50 -0:03.40
3rd Knisely, Brooke (5.24) 0:32.38 0:32.19 +0:00.19
4th Nguyen, Sydney (6.03) 0:32.71 0:39.62 -0:06.91
5th Mott, Milan (6.22) 0:33.56 0:31.09 +0:02.47
6th Alpert, Maya (6.5) 0:37.21 0:38.91 -0:01.70
7th Mandel, Lexi (5.12) 0:38.70 0:36.75 +0:01.95
8th Pancharapula, Sharani (6.66) 0:38.72 0:42.09 -0:03.37
9th Gundapaneni, Hasini (5.59) 0:41.94 0:44.75 -0:02.81
10th Leisten, Alisha (5.36) 0:43.43 0:43.65 -0:00.22
11th Borbor, Surina (6.62) 0:49.39 0:37.88 +0:11.51
12th Byk, Caitlin (5.25) 0:55.02 0:54.44 +0:00.58
13th Clarkson, Sophia (5.01) 0:58.77
14th Gandotra, Deea (5.03) 1:09.84 1:03.22 +0:06.62
================================================================================
Event #22  Boys  05-06  25yd  Back Stroke
Place Name Age Final Time Prev Best Time +/- best
1st Polakoff, Daneel (6.97) 0:21.47 0:22.07 -0:00.60
2nd Dai, Mikenever (5.83) 0:32.44
3rd Dai, Markenver (5.83) 0:32.76
4th Greaser, Kavin (6.68) 0:32.90 0:38.31 -0:05.41
5th Knisely, Ethan (6.94) 0:33.41 0:30.09 +0:03.32
6th Nguyen, Tayvin (5.39) 0:33.85 0:28.00 +0:05.85
7th Touski, Shahab (6.52) 0:36.19 0:36.91 -0:00.72
8th Du, Alfred (6.54) 0:36.47 0:38.56 -0:02.09
9th Kunin, Casey (5.79) 0:37.57 0:39.43 -0:01.86
10th Wahi, Neil (5.5) 0:37.82 0:41.59 -0:03.77
11th Mirbolooki, Ryan (6.22) 0:39.16 0:37.75 +0:01.41
12th Black, Martin (5.57) 0:43.06 0:50.91 -0:07.85
13th Xagorarakis, Avrum (5.56) 0:54.53 0:44.85 +0:09.68
14th Daffronte, Justin (5.51) 0:56.50 1:05.56 -0:09.06
15th Menaker, Mark (5.96) 1:08.87
16th La barge, Jake (5.98) 1:22.58 1:21.15 +0:01.43
================================================================================
Event #23  Girls  07-08  25yd  Back Stroke
Place Name Age Final Time Prev Best Time +/- best
1st Guyette, Samantha (8.91) 0:19.78 0:20.97 -0:01.19
2nd Sanson, Emma (8.19) 0:26.07 0:22.78 +0:03.29
3rd Annonymous (7.25) 0:33.07
4th Nguyen, Francine (8.62) 0:33.08 0:46.97 -0:13.89
5th Suresh, Shalika (7.85) 0:40.33
================================================================================
Event #24  Boys  07-08  25yd  Back Stroke
Place Name Age Final Time Prev Best Time +/- best
1st Tulkoff, Alexander (7.05) 0:24.62 0:23.88 +0:00.74
2nd Carlson, John (7.46) 0:25.78 0:25.39 +0:00.39
3rd Soong, Dylan (7.78) 0:25.84 0:26.09 -0:00.25
4th Shatskikh, Oleg (7.55) 0:28.34 0:25.85 +0:02.49
5th Halili, Seth (7.17) 0:33.33 0:33.00 +0:00.33
6th Kunin, Adam (8.95) 0:34.90 0:28.27 +0:06.63
7th Eich, Owen (8.16) 0:35.01 0:31.31 +0:03.70
8th BODEMPUDI, NITYAN (7.09) 0:35.52 0:34.75 +0:00.77
9th Bouyer, John-Lawrence (8.36) 1:00.08 0:39.52 +0:20.56
================================================================================
Event #25  Girls  09-10  25yd  Back Stroke
Place Name Age Final Time Prev Best Time +/- best
1st Yee, Madeleine (9.17) 0:23.58 0:24.59 -0:01.01
2nd Sanson, Isabel (9.78) 0:24.65 0:23.51 +0:01.14
3rd Serron, Deann (9.31) 0:27.59 0:27.85 -0:00.26
4th Bali, Malak (9.36) 0:54.94 0:53.88 +0:01.06
================================================================================
Event #26  Boys  09-10  25yd  Back Stroke
Place Name Age Final Time Prev Best Time +/- best
1st Gonzales, Noah (9.17) 0:29.95 0:30.50 -0:00.55
2nd Halili, Caden (10.31) 0:32.57 0:31.47 +0:01.10
================================================================================
Event #27  Girls  7&U  50yd  Back Stroke
Place Name Age Final Time Prev Best Time +/- best
1st Mandel, Lexi (5.12) 1:31.45 1:24.19 +0:07.26
2nd Gundapaneni, Hasini (5.59) 1:34.88 1:28.72 +0:06.16
3rd Heninger, Julie (6.1) 1:35.52 1:34.09 +0:01.43
4th Byk, Caitlin (5.25) 1:42.03 1:55.37 -0:13.34
5th Tibackx, Sydney (4.41) 1:42.84 1:41.68 +0:01.16
6th Walker, MacKenzi (4.27) 1:59.44 1:06.07 +0:53.37
================================================================================
Event #28  Boys  7&U  50yd  Back Stroke
Place Name Age Final Time Prev Best Time +/- best
1st Polakoff, Daneel (6.97) 0:45.81 0:44.70 +0:01.11
2nd Tulkoff, Alexander (7.05) 0:49.14 0:52.44 -0:03.30
3rd Carlson, John (7.46) 0:54.68 0:55.09 -0:00.41
4th Shatskikh, Oleg (7.55) 0:59.77 1:02.50 -0:02.73
5th Du, Alfred (6.54) 1:15.06 1:17.25 -0:02.19
6th BODEMPUDI, NITYAN (7.09) 1:18.01 1:18.69 -0:00.68
================================================================================
Event #29  Girls  08-09  50yd  Back Stroke
Place Name Age Final Time Prev Best Time +/- best
1st Guyette, Samantha (8.91) 0:42.51 0:44.78 -0:02.27
2nd Arroyo, Elisa (9.01) 0:48.18
3rd Yee, Madeleine (9.17) 0:56.89 1:00.06 -0:03.17
4th Portillo, Ashley (8.52) 0:57.63 0:55.76 +0:01.87
================================================================================
Event #30  Boys  08-09  50yd  Back Stroke
Place Name Age Final Time Prev Best Time +/- best
1st Eich, Owen (8.16) 1:00.12 1:05.31 -0:05.19
2nd Fritz, Robbie (8.33) 1:17.72 1:11.23 +0:06.49
================================================================================
Event #31  Girls  10-16  50yd  Back Stroke
Place Name Age Final Time Prev Best Time +/- best
1st Bui, Sammie (12.88) 0:42.66 0:41.72 +0:00.94
2nd Schweizer, Grace (11.12) 0:52.32 0:50.68 +0:01.64
3rd Bali, Jasmine (10.59) 1:03.95
4th Tran, Candace (11.68) 1:09.44 1:02.62 +0:06.82
================================================================================
Event #35  Girls  4&U  25yd  Breast Stroke
Place Name Age Final Time Prev Best Time +/- best
1st Soni, Aahana (4.45) 0:54.84 0:48.01 +0:06.83
2nd Alpert, Sadie (4.5) 1:04.15 1:00.90 +0:03.25
3rd Walker, MacKenzi (4.27) 1:19.45 1:02.75 +0:16.70
================================================================================
Event #37  Girls  05-06  25yd  Breast Stroke
Place Name Age Final Time Prev Best Time +/- best
1st Keyworth, Dakota (5.6) 0:33.13
2nd Mott, Milan (6.22) 0:36.03 0:33.69 +0:02.34
3rd Knisely, Brooke (5.24) 0:36.08 0:33.37 +0:02.71
4th Alpert, Maya (6.5) 0:42.83 0:40.27 +0:02.56
5th Nguyen, Sydney (6.03) 0:44.72 0:44.00 +0:00.72
6th Bailey, Samantha (5.98) 0:48.51
7th Boyle, Ginger (5.64) 0:49.21 0:48.56 +0:00.65
8th Mandel, Lexi (5.12) 0:52.12 0:53.28 -0:01.16
9th Heninger, Julie (6.1) 0:58.03 0:55.46 +0:02.57
10th Borbor, Surina (6.62) 1:06.63 1:03.32 +0:03.31
11th Pancharapula, Sharani (6.66) 1:08.59 1:29.44 -0:20.85
12th Gundapaneni, Hasini (5.59) 1:14.45 1:12.38 +0:02.07
13th Patel, Sabina (6.78) 1:37.14 1:40.43 -0:03.29
14th Gandotra, Deea (5.03) 2:11.03
================================================================================
Event #38  Boys  05-06  25yd  Breast Stroke
Place Name Age Final Time Prev Best Time +/- best
1st Polakoff, Daneel (6.97) 0:25.51 0:33.72 -0:08.21
2nd Nguyen, Tayvin (5.39) 0:35.51 0:35.63 -0:00.12
3rd Greaser, Kavin (6.68) 0:38.82 0:58.35 -0:19.53
4th Knisely, Ethan (6.94) 0:39.02 0:36.69 +0:02.33
5th Touski, Shahab (6.52) 0:39.03 0:44.65 -0:05.62
6th Wahi, Neil (5.5) 0:41.53 0:46.83 -0:05.30
7th Hong, Pearson (5.88) 0:42.70
8th Daffronte, Justin (5.51) 0:51.58 0:48.71 +0:02.87
9th Du, Alfred (6.54) 0:52.72 0:49.33 +0:03.39
10th Kunin, Casey (5.79) 0:54.90 0:48.68 +0:06.22
11th Mirbolooki, Ryan (6.22) 1:07.38 0:51.32 +0:16.06
================================================================================
Event #39  Girls  07-08  25yd  Breast Stroke
Place Name Age Final Time Prev Best Time +/- best
1st Guyette, Samantha (8.91) 0:19.45 0:20.13 -0:00.68
2nd Sanson, Emma (8.19) 0:25.20 0:26.16 -0:00.96
3rd Portillo, Ashley (8.52) 0:38.34 0:36.39 +0:01.95
4th Annonymous (7.25) 0:38.59
5th Srinivasan, Nakshatra (7.63) 0:39.95
6th Nguyen, Francine (8.62) 0:50.09 0:53.01 -0:02.92
================================================================================
Event #40  Boys  07-08  25yd  Breast Stroke
Place Name Age Final Time Prev Best Time +/- best
1st Tulkoff, Alexander (7.05) 0:25.32 0:26.65 -0:01.33
2nd Carlson, John (7.46) 0:26.15 0:27.31 -0:01.16
3rd Soong, Dylan (7.78) 0:26.66 0:27.02 -0:00.36
4th Shatskikh, Oleg (7.55) 0:30.77 0:29.81 +0:00.96
5th Halili, Seth (7.17) 0:32.16 0:34.51 -0:02.35
6th Bouyer, John-Lawrence (8.36) 0:37.31 0:39.46 -0:02.15
7th Kunin, Adam (8.95) 0:39.26 0:35.97 +0:03.29
8th Eich, Owen (8.16) 0:39.88 0:34.59 +0:05.29
9th BODEMPUDI, NITYAN (7.09) 0:50.31 0:45.22 +0:05.09
================================================================================
Event #41  Girls  09-10  25yd  Breast Stroke
Place Name Age Final Time Prev Best Time +/- best
1st Serron, Deann (9.31) 0:26.08 0:33.84 -0:07.76
2nd Sanson, Isabel (9.78) 0:27.69 0:26.64 +0:01.05
3rd Yee, Madeleine (9.17) 0:29.22 0:29.47 -0:00.25
4th Bali, Malak (9.36) 0:56.26 0:58.22 -0:01.96
================================================================================
Event #42  Boys  09-10  25yd  Breast Stroke
Place Name Age Final Time Prev Best Time +/- best
1st Brown, Zachary (9.14) 0:25.72 0:27.06 -0:01.34
2nd Brown, Alexander (10.75) 0:29.97 0:29.45 +0:00.52
3rd Gonzales, Noah (9.17) 0:33.78 0:34.03 -0:00.25
4th Halili, Caden (10.31) 0:38.09 0:40.31 -0:02.22
================================================================================
Event #43  Girls  7&U  50yd  Breast Stroke
Place Name Age Final Time Prev Best Time +/- best
1st Boyle, Ginger (5.64) 1:49.96
2nd Mandel, Lexi (5.12) 2:10.65 1:57.75 +0:12.90
3rd Walker, MacKenzi (4.27) 2:29.44 2:14.94 +0:14.50
================================================================================
Event #44  Boys  7&U  50yd  Breast Stroke
Place Name Age Final Time Prev Best Time +/- best
1st Soong, Dylan (7.78) 0:57.64 0:58.71 -0:01.07
2nd Tulkoff, Alexander (7.05) 0:58.07 0:57.72 +0:00.35
3rd Carlson, John (7.46) 0:59.88 0:58.18 +0:01.70
4th Shatskikh, Oleg (7.55) 1:11.88 1:07.39 +0:04.49
5th Nguyen, Tayvin (5.39) 1:21.39 1:22.16 -0:00.77
6th Du, Alfred (6.54) 1:50.38 1:42.28 +0:08.10
================================================================================
Event #45  Girls  08-09  50yd  Breast Stroke
Place Name Age Final Time Prev Best Time +/- best
1st Guyette, Samantha (8.91) 0:43.34 0:45.62 -0:02.28
2nd Arroyo, Elisa (9.01) 0:56.75
3rd Yee, Madeleine (9.17) 1:08.31 1:04.31 +0:04.00
4th Marquez, Charlotte (8.99) 1:28.77
================================================================================
Event #46  Boys  08-09  50yd  Breast Stroke
Place Name Age Final Time Prev Best Time +/- best
1st Brown, Zachary (9.14) 0:58.44 0:59.71 -0:01.27
2nd Eich, Owen (8.16) 1:22.94
3rd Bouyer, John-Lawrence (8.36) 1:30.81 1:31.01 -0:00.20
================================================================================
Event #47  Girls  10-16  50yd  Breast Stroke
Place Name Age Final Time Prev Best Time +/- best
1st Schweizer, Grace (11.12) 0:53.45 0:58.44 -0:04.99
2nd Annonymous (10.23) 0:53.69 1:06.16 -0:12.47
3rd Bali, Jasmine (10.59) 1:03.96
4th Tran, Candace (11.68) 1:23.41 1:30.33 -0:06.92
================================================================================
Event #49  Girls  Open  100yd  Breast Stroke
Place Name Age Final Time Prev Best Time +/- best
1st Bui, Sammie (12.88) 1:39.03 1:44.53 -0:05.50
================================================================================
Event #50  Boys  Open  100yd  Breast Stroke
Place Name Age Final Time Prev Best Time +/- best
1st Brown, Zachary (9.14) 2:18.45 2:06.94 +0:11.51
2nd Fritz, Robbie (8.33) 2:25.24 2:31.87 -0:06.63
================================================================================
Event #51  Girls  Open  100yd  Freestyle
Place Name Age Final Time Prev Best Time +/- best
1st Tran, Candace (11.68) 2:24.46 2:31.41 -0:06.95
================================================================================
Event #52  Boys  Open  100yd  Freestyle
Place Name Age Final Time Prev Best Time +/- best
1st Carlson, John (7.46) 1:46.70 1:48.58 -0:01.88
2nd Dai, Markenver (5.83) 2:54.84
================================================================================
Event #53  Girls  4&U  25yd  Freestyle
Place Name Age Final Time Prev Best Time +/- best
1st Soni, Aahana (4.45) 0:36.38 0:38.29 -0:01.91
2nd Walker, MacKenzi (4.27) 0:39.47 0:41.71 -0:02.24
3rd Tibackx, Sydney (4.41) 0:46.89 0:48.43 -0:01.54
4th Alpert, Sadie (4.5) 0:49.01 0:48.07 +0:00.94
5th Heninger, Evelyn (3.76) 0:58.97 0:53.81 +0:05.16
6th Patel, Sariya (3.77) 0:59.89 1:00.64 -0:00.75
7th Black, Elisabeth (3.9) 1:00.57
8th Alpert, Kendra (2.13) 1:57.33 4:13.69 -2:16.36
9th Strand, Zoe (3.38) 2:07.59
================================================================================
Event #54  Boys  4&U  25yd  Freestyle
Place Name Age Final Time Prev Best Time +/- best
1st Forman, Zachary (4.91) 0:45.47 0:45.88 -0:00.41
2nd Forman, Chase (3.69) 1:05.46 0:50.46 +0:14.00
3rd Parizi, Kiyan (4.32) 1:06.01 1:05.97 +0:00.04
4th Strand, Zack (4.95) 1:10.08
5th Randolph, Keegan (4.25) 1:13.97 1:09.08 +0:04.89
6th Obyrne, Arlan (4.24) 1:17.38 1:38.28 -0:20.90
7th Roschmann, Sullivan (4.01) 1:23.21 1:21.78 +0:01.43
8th Greaser, Jayin (3.79) 1:34.47 1:26.69 +0:07.78
================================================================================
Event #55  Girls  05-06  25yd  Freestyle
Place Name Age Final Time Prev Best Time +/- best
1st Keyworth, Dakota (5.6) 0:24.79
2nd Mott, Milan (6.22) 0:27.51 0:33.97 -0:06.46
3rd Knisely, Brooke (5.24) 0:27.78 0:27.75 +0:00.03
4th Alpert, Maya (6.5) 0:32.02 0:37.33 -0:05.31
5th Bailey, Samantha (5.98) 0:37.03
6th Leisten, Alisha (5.36) 0:39.41 0:40.59 -0:01.18
7th Wang, Abigail (5.13) 0:40.83 0:47.21 -0:06.38
8th Patel, Sabina (6.78) 0:41.39 0:35.94 +0:05.45
9th Pancharapula, Sharani (6.66) 0:41.82 0:41.59 +0:00.23
10th Borbor, Surina (6.62) 0:44.68 0:49.19 -0:04.51
11th Mandel, Lexi (5.12) 0:46.00 0:45.27 +0:00.73
12th Gundapaneni, Hasini (5.59) 0:49.94 0:46.72 +0:03.22
13th Boyle, Ginger (5.64) 0:50.34 0:42.35 +0:07.99
14th Cho, Kaitlyn (5.59) 0:58.96
15th Gandotra, Deea (5.03) 1:09.17 1:08.10 +0:01.07
================================================================================
Event #56  Boys  05-06  25yd  Freestyle
Place Name Age Final Time Prev Best Time +/- best
1st Polakoff, Daneel (6.97) 0:18.72 0:19.83 -0:01.11
2nd Knisely, Ethan (6.94) 0:24.94 0:22.59 +0:02.35
3rd Greaser, Kavin (6.68) 0:27.07 0:28.84 -0:01.77
4th Nguyen, Tayvin (5.39) 0:27.63 0:26.71 +0:00.92
5th Hong, Pearson (5.88) 0:28.25
6th Du, Alfred (6.54) 0:32.00 0:27.90 +0:04.10
7th Touski, Shahab (6.52) 0:32.62 0:36.28 -0:03.66
8th Dai, Markenver (5.83) 0:35.14 0:35.03 +0:00.11
9th Obyrne, Aidan (5.99) 0:40.46 0:47.26 -0:06.80
10th Dai, Mikenever (5.83) 0:41.20 0:39.46 +0:01.74
11th Wahi, Neil (5.5) 0:41.44 0:43.01 -0:01.57
12th Kunin, Casey (5.79) 0:42.45 0:42.31 +0:00.14
13th Menaker, Mark (5.96) 0:42.96 0:59.26 -0:16.30
14th Mirbolooki, Ryan (6.22) 0:43.96 0:35.19 +0:08.77
15th Black, Martin (5.57) 0:44.45 0:44.15 +0:00.30
16th Daffronte, Justin (5.51) 0:44.83 0:47.16 -0:02.33
17th La barge, Jake (5.98) 0:46.39 0:46.34 +0:00.05
18th Xagorarakis, Avrum (5.56) 0:49.06 0:45.65 +0:03.41
================================================================================
Event #57  Girls  07-08  25yd  Freestyle
Place Name Age Final Time Prev Best Time +/- best
1st Guyette, Samantha (8.91) 0:15.75 0:15.15 +0:00.60
2nd Sanson, Emma (8.19) 0:20.19 0:22.75 -0:02.56
3rd Annonymous (7.25) 0:27.15 0:26.33 +0:00.82
4th Srinivasan, Nakshatra (7.63) 0:27.56
5th Suresh, Shalika (7.85) 0:34.84
================================================================================
Event #58  Boys  07-08  25yd  Freestyle
Place Name Age Final Time Prev Best Time +/- best
1st Carlson, John (7.46) 0:20.50 0:20.52 -0:00.02
2nd Shatskikh, Oleg (7.55) 0:22.22 0:23.66 -0:01.44
3rd Tulkoff, Alexander (7.05) 0:23.19 0:19.65 +0:03.54
4th Soong, Dylan (7.78) 0:24.60 0:23.97 +0:00.63
5th Eich, Owen (8.16) 0:24.63 0:23.45 +0:01.18
6th Kunin, Adam (8.95) 0:25.07 0:23.00 +0:02.07
7th Fritz, Robbie (8.33) 0:32.32 0:25.78 +0:06.54
8th BODEMPUDI, NITYAN (7.09) 0:35.46 0:35.47 -0:00.01
9th Bouyer, John-Lawrence (8.36) 0:36.44 0:29.16 +0:07.28
================================================================================
Event #59  Girls  09-10  25yd  Freestyle
Place Name Age Final Time Prev Best Time +/- best
1st Sanson, Isabel (9.78) 0:20.97 0:20.03 +0:00.94
2nd Serron, Deann (9.31) 0:22.65 0:25.40 -0:02.75
3rd Yee, Madeleine (9.17) 0:23.94 0:22.12 +0:01.82
================================================================================
Event #60  Boys  09-10  25yd  Freestyle
Place Name Age Final Time Prev Best Time +/- best
1st Brown, Alexander (10.75) 0:21.65 0:22.03 -0:00.38
1st Gonzales, Noah (9.17) 0:21.65 0:24.69 -0:03.04
3rd Brown, Zachary (9.14) 0:26.19 0:25.41 +0:00.78
================================================================================
Event #61  Girls  7&U  50yd  Freestyle
Place Name Age Final Time Prev Best Time +/- best
1st Keyworth, Dakota (5.6) 0:54.09
2nd Leisten, Alisha (5.36) 1:26.81 1:33.06 -0:06.25
3rd Heninger, Julie (6.1) 1:27.64 1:35.64 -0:08.00
4th Borbor, Surina (6.62) 1:39.35 1:51.46 -0:12.11
5th Boyle, Ginger (5.64) 1:45.78
6th Gundapaneni, Hasini (5.59) 1:46.22 1:41.04 +0:05.18
7th Tibackx, Sydney (4.41) 1:49.40 1:51.75 -0:02.35
8th Mandel, Lexi (5.12) 1:51.12 1:45.14 +0:05.98
================================================================================
Event #62  Boys  7&U  50yd  Freestyle
Place Name Age Final Time Prev Best Time +/- best
1st Polakoff, Daneel (6.97) 0:41.52 0:44.52 -0:03.00
2nd Tulkoff, Alexander (7.05) 0:42.21 0:44.16 -0:01.95
3rd Shatskikh, Oleg (7.55) 0:53.20 0:54.20 -0:01.00
4th Nguyen, Tayvin (5.39) 1:03.82 1:09.34 -0:05.52
5th Du, Alfred (6.54) 1:17.75 1:03.70 +0:14.05
6th BODEMPUDI, NITYAN (7.09) 1:19.69 1:15.53 +0:04.16
7th Dai, Markenver (5.83) 1:21.51
8th Xagorarakis, Avrum (5.56) 1:47.96 1:36.09 +0:11.87
================================================================================
Event #63  Girls  08-09  50yd  Freestyle
Place Name Age Final Time Prev Best Time +/- best
1st Guyette, Samantha (8.91) 0:34.38 0:34.57 -0:00.19
2nd Arroyo, Elisa (9.01) 0:41.40
3rd Portillo, Ashley (8.52) 0:52.38 0:48.81 +0:03.57
4th Yee, Madeleine (9.17) 0:55.13 0:52.45 +0:02.68
5th Marquez, Charlotte (8.99) 1:07.88
================================================================================
Event #64  Boys  08-09  50yd  Freestyle
Place Name Age Final Time Prev Best Time +/- best
1st Eich, Owen (8.16) 0:54.96 0:52.00 +0:02.96
2nd Kunin, Adam (8.95) 0:55.78 0:56.64 -0:00.86
3rd Bouyer, John-Lawrence (8.36) 1:01.08 1:07.47 -0:06.39
================================================================================
Event #65  Girls  10-16  50yd  Freestyle
Place Name Age Final Time Prev Best Time +/- best
1st Bui, Sammie (12.88) 0:35.16 0:34.47 +0:00.69
2nd Schweizer, Grace (11.12) 0:40.31 0:41.82 -0:01.51
3rd Annonymous (10.23) 0:40.40 0:43.77 -0:03.37
4th Tran, Candace (11.68) 1:07.69 1:00.19 +0:07.50