February 9th, 2019

02/09/2019  Swim Competition – Irvine
 
Total Participants Checked-In : 62
 
Event #2  Boys  6&U  100yd  Individual Medley
 
 
 
Place   Name   Age   Final Time   Prev Best Time +/- best  
 
 
 
1st   Patek W   (6.10)   1:42.59   1:48.63 -0:06.04  
 
================================================================================
 
Event #3  Girls  07-08  100yd  Individual Medley
 
 
 
Place   Name   Age   Final Time   Prev Best Time +/- best  
 
 
 
1st   Azil S   (8.06)   2:09.88   2:36.81 -0:26.93  
 
================================================================================
 
Event #5  Girls  09-10  100yd  Individual Medley
 
 
 
Place   Name   Age   Final Time   Prev Best Time +/- best  
 
 
 
1st   Aya H   (9.96)   1:47.06   1:50.62 -0:03.56  
 
================================================================================
 
Event #8  Boys  11-16  100yd  Individual Medley
 
 
 
Place   Name   Age   Final Time   Prev Best Time +/- best  
 
 
 
1st   Connor R   (12.50)   1:43.01      
2nd   Charles H   (11.22)   1:52.33      
 
================================================================================
 
Event #11  Girls  05-06  25yd  Butterfly
 
 
 
Place   Name   Age   Final Time   Prev Best Time +/- best  
 
 
 
1st   Makhana J   (6.31)   0:45.53   0:53.51 -0:07.98  
2nd   Karen T   (5.71)   0:47.06   0:40.50 +0:06.56  
3rd   Brooklyn J   (6.56)   0:53.82      
4th   Adira S   (6.05)   0:56.84      
 
================================================================================
 
Event #12  Boys  05-06  25yd  Butterfly
 
 
 
Place   Name   Age   Final Time   Prev Best Time +/- best  
 
 
 
1st   Suyash P   (6.74)   0:37.02   1:01.75 -0:24.73  
2nd   Adhiket S   (5.85)   1:04.20   0:40.14 +0:24.06  
 
================================================================================
 
Event #13  Girls  07-08  25yd  Butterfly
 
 
 
Place   Name   Age   Final Time   Prev Best Time +/- best  
 
 
 
1st   Azil S   (8.06)   0:33.14   0:28.09 +0:05.05  
 
================================================================================
 
Event #14  Boys  07-08  25yd  Butterfly
 
 
 
Place   Name   Age   Final Time   Prev Best Time +/- best  
 
 
 
1st   Kellen M   (7.59)   0:24.14      
2nd   Lenjiro M   (8.08)   0:27.45   0:28.03 -0:00.58  
3rd   Gagan B   (7.96)   0:29.40   0:28.39 +0:01.01  
 
================================================================================
 
Event #15  Girls  09-10  25yd  Butterfly
 
 
 
Place   Name   Age   Final Time   Prev Best Time +/- best  
 
 
 
1st   Reagan R   (9.47)   0:21.84   0:22.15 -0:00.31  
2nd   Aya H   (9.96)   0:22.58   0:22.69 -0:00.11  
 
================================================================================
 
Event #16  Boys  09-10  25yd  Butterfly
 
 
 
Place   Name   Age   Final Time   Prev Best Time +/- best  
 
 
 
1st   Michael T   (10.17)   0:24.34   0:33.72 -0:09.38  
2nd   Roy P   (9.07)   0:44.53   0:34.88 +0:09.65  
 
================================================================================
 
Event #18  Boys  7&U  50yd  Butterfly
 
 
 
Place   Name   Age   Final Time   Prev Best Time +/- best  
 
 
 
1st   Patek W   (6.10)   0:47.57   0:56.75 -0:09.18  
2nd   Timur S   (6.65)   1:07.78      
3rd   Gagan B   (7.96)   1:24.37      
 
================================================================================
 
Event #19  Girls  08-09  50yd  Butterfly
 
 
 
Place   Name   Age   Final Time   Prev Best Time +/- best  
 
 
 
1st   Reagan R   (9.47)   0:52.34      
 
================================================================================
 
Event #21  Girls  10-16  50yd  Butterfly
 
 
 
Place   Name   Age   Final Time   Prev Best Time +/- best  
 
 
 
1st   Audrey P   (11.41)   1:28.02   1:19.83 +0:08.19  
 
================================================================================
 
Event #22  Boys  10-16  50yd  Butterfly
 
 
 
Place   Name   Age   Final Time   Prev Best Time +/- best  
 
 
 
1st   Connor R   (12.50)   0:44.20   0:47.51 -0:03.31  
 
================================================================================
 
Event #26  Boys  4&U  25yd  Back Stroke
 
 
 
Place   Name   Age   Final Time   Prev Best Time +/- best  
 
 
 
1st   Dylan D   (4.88)   0:34.70      
2nd   Bodhi T   (4.74)   1:00.28      
3rd   Deaglan B   (4.60)   1:31.33      
 
================================================================================
 
Event #27  Girls  05-06  25yd  Back Stroke
 
 
 
Place   Name   Age   Final Time   Prev Best Time +/- best  
 
 
 
1st   Alex H   (6.25)   0:31.31   0:27.16 +0:04.15  
2nd   Kavyansh G   (6.78)   0:33.33   0:41.71 -0:08.38  
3rd   Brooklyn J   (6.56)   0:34.13      
4th   Harper P   (6.32)   0:35.66      
5th   Lana L   (5.03)   0:40.65   1:00.07 -0:19.42  
6th   Mila H   (6.95)   0:41.22      
7th   Elina X   (6.75)   0:42.46      
8th   Anna H   (6.42)   0:43.68   0:47.25 -0:03.57  
9th   Makhana J   (6.31)   0:47.02   0:35.14 +0:11.88  
10th   Karen T   (5.71)   0:47.70   0:39.63 +0:08.07  
11th   Adira S   (6.05)   0:47.76   0:35.33 +0:12.43  
12th   Adaleigh N   (6.57)   0:48.45   1:05.46 -0:17.01  
13th   Madison H   (6.25)   0:51.34   0:45.00 +0:06.34  
 
================================================================================
 
Event #28  Boys  05-06  25yd  Back Stroke
 
 
 
Place   Name   Age   Final Time   Prev Best Time +/- best  
 
 
 
1st   Kei S   (5.61)   0:39.75      
2nd   Felix T   (5.41)   0:45.08   0:59.56 -0:14.48  
 
================================================================================
 
Event #29  Girls  07-08  25yd  Back Stroke
 
 
 
Place   Name   Age   Final Time   Prev Best Time +/- best  
 
 
 
1st   Isabella L   (7.03)   0:25.46      
2nd   Azil S   (8.06)   0:30.44   0:33.69 -0:03.25  
3rd   Eloise E   (8.32)   0:32.57   0:35.18 -0:02.61  
4th   Sunny M   (8.32)   0:32.88      
5th   Jennifer M   (8.32)   0:33.41      
6th   Ektaa B   (7.96)   0:38.50   0:35.81 +0:02.69  
 
================================================================================
 
Event #30  Boys  07-08  25yd  Back Stroke
 
 
 
Place   Name   Age   Final Time   Prev Best Time +/- best  
 
 
 
1st   Lenjiro M   (8.08)   0:29.27   0:28.39 +0:00.88  
2nd   Hanny M   (8.32)   0:31.88      
3rd   Josiah N   (8.90)   0:34.94   0:33.03 +0:01.91  
 
================================================================================
 
Event #31  Girls  09-10  25yd  Back Stroke
 
 
 
Place   Name   Age   Final Time   Prev Best Time +/- best  
 
 
 
1st   Reagan R   (9.47)   0:22.37   0:24.44 -0:02.07  
2nd   Aya H   (9.96)   0:23.47   0:23.81 -0:00.34  
 
================================================================================
 
Event #32  Boys  09-10  25yd  Back Stroke
 
 
 
Place   Name   Age   Final Time   Prev Best Time +/- best  
 
 
 
1st   Noah P   (9.66)   0:24.32      
2nd   Michael T   (10.17)   0:30.66   0:29.31 +0:01.35  
3rd   Roy P   (9.07)   0:35.70   0:34.07 +0:01.63  
 
================================================================================
 
Event #34  Boys  5&U  50yd  Back Stroke
 
 
 
Place   Name   Age   Final Time   Prev Best Time +/- best  
 
 
 
1st   Adhiket S   (5.85)   1:18.39      
 
================================================================================
 
Event #35  Girls  06-07  50yd  Back Stroke
 
 
 
Place   Name   Age   Final Time   Prev Best Time +/- best  
 
 
 
1st   Kavyansh G   (6.78)   1:23.00   1:33.52 -0:10.52  
2nd   Madison H   (6.25)   1:40.16   0:49.97 +1:50.19  
3rd   Makhana J   (6.31)   1:41.94      
 
================================================================================
 
Event #36  Boys  06-07  50yd  Back Stroke
 
 
 
Place   Name   Age   Final Time   Prev Best Time +/- best  
 
 
 
1st   Patek W   (6.10)   0:54.96   0:54.28 +0:00.68  
2nd   Timur S   (6.65)   1:06.00      
3rd   Kellen M   (7.59)   1:14.64      
 
================================================================================
 
Event #39  Girls  10-16  50yd  Back Stroke
 
 
 
Place   Name   Age   Final Time   Prev Best Time +/- best  
 
 
 
1st   Audrey P   (11.41)   1:07.63   1:14.33 -0:06.70  
 
================================================================================
 
Event #40  Boys  10-16  50yd  Back Stroke
 
 
 
Place   Name   Age   Final Time   Prev Best Time +/- best  
 
 
 
1st   Connor R   (12.50)   0:45.69   0:50.72 -0:05.03  
 
================================================================================
 
Event #45  Girls  05-06  25yd  Breast Stroke
 
 
 
Place   Name   Age   Final Time   Prev Best Time +/- best  
 
 
 
1st   Anna H   (6.42)   0:43.45      
2nd   Karen T   (5.71)   0:52.72   0:50.27 +0:02.45  
3rd   Makhana J   (6.31)   0:53.21   0:55.90 -0:02.69  
4th   Elina X   (6.75)   0:56.95      
5th   Adira S   (6.05)   1:08.40   0:56.32 +0:12.08  
6th   Lana L   (5.03)   1:12.13      
7th   Adaleigh N   (6.57)   2:29.03      
 
================================================================================
 
Event #46  Boys  05-06  25yd  Breast Stroke
 
 
 
Place   Name   Age   Final Time   Prev Best Time +/- best  
 
 
 
1st   Jerry X   (6.86)   0:27.40      
2nd   Suyash P   (6.74)   0:46.08      
3rd   Adhiket S   (5.85)   1:11.00   1:14.02 -0:03.02  
4th   Felix T   (5.41)   1:18.35      
 
================================================================================
 
Event #47  Girls  07-08  25yd  Breast Stroke
 
 
 
Place   Name   Age   Final Time   Prev Best Time +/- best  
 
 
 
1st   Jennifer M   (8.32)   0:27.31   0:28.50 -0:01.19  
2nd   Sunny M   (8.32)   0:30.08   0:35.38 -0:05.30  
3rd   Ektaa B   (7.96)   0:50.25      
 
================================================================================
 
Event #48  Boys  07-08  25yd  Breast Stroke
 
 
 
Place   Name   Age   Final Time   Prev Best Time +/- best  
 
 
 
1st   Hanny M   (8.32)   0:25.02   0:27.50 -0:02.48  
2nd   Lenjiro M   (8.08)   0:36.25   0:30.41 +0:05.84  
3rd   Josiah N   (8.90)   0:44.88   0:43.00 +0:01.88  
4th   Ajay P   (8.53)   0:44.90      
 
================================================================================
 
Event #49  Girls  09-10  25yd  Breast Stroke
 
 
 
Place   Name   Age   Final Time   Prev Best Time +/- best  
 
 
 
1st   Aya H   (9.96)   0:24.76   0:23.46 +0:01.30  
 
================================================================================
 
Event #50  Boys  09-10  25yd  Breast Stroke
 
 
 
Place   Name   Age   Final Time   Prev Best Time +/- best  
 
 
 
1st   Michael T   (10.17)   0:27.83   0:28.57 -0:00.74  
2nd   Roy P   (9.07)   0:38.25   0:43.16 -0:04.91  
 
================================================================================
 
Event #53  Girls  06-07  50yd  Breast Stroke
 
 
 
Place   Name   Age   Final Time   Prev Best Time +/- best  
 
 
 
1st   Angela J   (7.03)   1:04.54      
2nd   Maggie M   (6.88)   1:24.70      
 
================================================================================
 
Event #54  Boys  06-07  50yd  Breast Stroke
 
 
 
Place   Name   Age   Final Time   Prev Best Time +/- best  
 
 
 
1st   Patek W   (6.10)   0:57.87   0:59.50 -0:01.63  
2nd   Kellen M   (7.59)   1:05.34      
3rd   Timur S   (6.65)   1:44.95      
 
================================================================================
 
Event #55  Girls  08-09  50yd  Breast Stroke
 
 
 
Place   Name   Age   Final Time   Prev Best Time +/- best  
 
 
 
1st   Aya H   (9.96)   0:56.20   0:55.69 +0:00.51  
2nd   Jennifer M   (8.32)   0:56.21   1:03.25 -0:07.04  
3rd   Sunny M   (8.32)   1:04.16   1:20.76 -0:16.60  
4th   Azil S   (8.06)   1:04.20   1:09.78 -0:05.58  
 
================================================================================
 
Event #56  Boys  08-09  50yd  Breast Stroke
 
 
 
Place   Name   Age   Final Time   Prev Best Time +/- best  
 
 
 
1st   Hanny M   (8.32)   0:56.25   1:02.20 -0:05.95  
2nd   Lenjiro M   (8.08)   1:17.91   1:18.20 -0:00.29  
 
================================================================================
 
Event #57  Girls  10-16  50yd  Breast Stroke
 
 
 
Place   Name   Age   Final Time   Prev Best Time +/- best  
 
 
 
1st   Audrey P   (11.41)   1:09.59   1:18.09 -0:08.50  
 
================================================================================
 
Event #58  Boys  10-16  50yd  Breast Stroke
 
 
 
Place   Name   Age   Final Time   Prev Best Time +/- best  
 
 
 
1st   Charles H   (11.22)   0:52.44      
2nd   Connor R   (12.50)   1:10.28   1:09.20 +0:01.08  
 
================================================================================
 
Event #59  Girls  Open  100yd  Breast Stroke
 
 
 
Place   Name   Age   Final Time   Prev Best Time +/- best  
 
 
 
1st   Jennifer M   (8.32)   2:14.94      
2nd   Sunny M   (8.32)   2:30.47      
 
================================================================================
 
Event #60  Boys  Open  100yd  Breast Stroke
 
 
 
Place   Name   Age   Final Time   Prev Best Time +/- best  
 
 
 
1st   Charles H   (11.22)   2:03.22      
2nd   Hanny M   (8.32)   2:09.13      
 
================================================================================
 
Event #61  Girls  Open  100yd  Freestyle
 
 
 
Place   Name   Age   Final Time   Prev Best Time +/- best  
 
 
 
1st   Sunny M   (8.32)   2:07.88      
2nd   Jennifer M   (8.32)   2:13.33      
 
================================================================================
 
Event #62  Boys  Open  100yd  Freestyle
 
 
 
Place   Name   Age   Final Time   Prev Best Time +/- best  
 
 
 
1st   Patek W   (6.10)   1:29.78   1:42.03 -0:12.25  
2nd   Connor R   (12.50)   1:33.19      
3rd   Charles H   (11.22)   1:41.71      
4th   Hanny M   (8.32)   2:04.81      
 
================================================================================
 
Event #63  Girls  4&U  25yd  Freestyle
 
 
 
Place   Name   Age   Final Time   Prev Best Time +/- best  
 
 
 
1st   Doris L   (4.04)   0:49.69      
2nd   Stella S   (4.25)   1:04.19   1:02.40 +0:01.79  
3rd   Madison K   (4.22)   1:21.02      
 
================================================================================
 
Event #64  Boys  4&U  25yd  Freestyle
 
 
 
Place   Name   Age   Final Time   Prev Best Time +/- best  
 
 
 
1st   Dylan D   (4.88)   0:34.50   0:45.71 -0:11.21  
2nd   Deaglan B   (4.60)   1:01.78      
3rd   Bodhi T   (4.74)   1:07.15      
4th   Brody M   (4.34)   2:33.45      
 
================================================================================
 
Event #65  Girls  05-06  25yd  Freestyle
 
 
 
Place   Name   Age   Final Time   Prev Best Time +/- best  
 
 
 
1st   Alex H   (6.25)   0:32.01   0:28.32 +0:03.69  
2nd   Anna H   (6.42)   0:34.27   0:50.78 -0:16.51  
3rd   Makhana J   (6.31)   0:38.89   0:36.44 +0:02.45  
4th   Adira S   (6.05)   0:42.09   0:38.63 +0:03.46  
5th   Harper P   (6.32)   0:43.97      
6th   Lana L   (5.03)   0:44.31   0:51.31 -0:07.00  
7th   Mila H   (6.95)   0:44.70      
8th   Brooklyn J   (6.56)   0:47.69      
9th   Madison H   (6.25)   0:54.89   0:42.15 +0:12.74  
10th   Adaleigh N   (6.57)   0:59.59   0:55.40 +0:04.19  
11th   Kavyansh G   (6.78)   1:01.84   0:58.52 +0:03.32  
12th   Beatrix E   (5.47)   1:09.69      
 
================================================================================
 
Event #66  Boys  05-06  25yd  Freestyle
 
 
 
Place   Name   Age   Final Time   Prev Best Time +/- best  
 
 
 
1st   Patek W   (6.10)   0:17.84   0:18.15 -0:00.31  
2nd   Miles M   (5.92)   0:23.26   0:25.06 -0:01.80  
3rd   Suyash P   (6.74)   0:23.50   0:44.41 -0:20.91  
4th   Jerry X   (6.86)   0:27.68      
5th   Kei S   (5.61)   0:45.45      
6th   Arian J   (5.90)   1:04.76   0:50.75 +0:14.01  
 
================================================================================
 
Event #67  Girls  07-08  25yd  Freestyle
 
 
 
Place   Name   Age   Final Time   Prev Best Time +/- best  
 
 
 
1st   Sophia T   (7.22)   0:22.78      
2nd   Azil S   (8.06)   0:24.07   0:26.77 -0:02.70  
3rd   Sunny M   (8.32)   0:24.09   0:27.62 -0:03.53  
4th   Jennifer M   (8.32)   0:27.32   0:27.81 -0:00.49  
5th   Shivali K   (8.07)   0:32.53      
6th   Ektaa B   (7.96)   0:35.77   0:33.96 +0:01.81  
 
================================================================================
 
Event #68  Boys  07-08  25yd  Freestyle
 
 
 
Place   Name   Age   Final Time   Prev Best Time +/- best  
 
 
 
1st   Brandon Y   (8.26)   0:17.82   0:23.85 -0:06.03  
2nd   Hanny M   (8.32)   0:22.71   0:24.34 -0:01.63  
3rd   Lenjiro M   (8.08)   0:22.81   0:21.02 +0:01.79  
4th   Arshan J   (8.29)   0:24.02      
5th   Sidanth R   (8.80)   0:27.59   0:31.38 -0:03.79  
6th   Ajay P   (8.53)   0:36.96      
7th   Karthi O   (8.27)   1:15.15      
 
================================================================================
 
Event #69  Girls  09-10  25yd  Freestyle
 
 
 
Place   Name   Age   Final Time   Prev Best Time +/- best  
 
 
 
1st   Reagan R   (9.47)   0:18.94   0:20.62 -0:01.68  
 
================================================================================
 
Event #70  Boys  09-10  25yd  Freestyle
 
 
 
Place   Name   Age   Final Time   Prev Best Time +/- best  
 
 
 
1st   Jacob A   (9.62)   0:18.41      
2nd   Noah P   (9.66)   0:27.32      
3rd   Roy P   (9.07)   0:31.88   0:35.26 -0:03.38  
 
================================================================================
 
Event #71  Girls  5&U  50yd  Freestyle
 
 
 
Place   Name   Age   Final Time   Prev Best Time +/- best  
 
 
 
1st   Karen T   (5.71)   1:23.16   1:13.46 +0:09.70  
 
================================================================================
 
Event #72  Boys  5&U  50yd  Freestyle
 
 
 
Place   Name   Age   Final Time   Prev Best Time +/- best  
 
 
 
1st   Adhiket S   (5.85)   1:31.01   1:22.21 +0:08.80  
 
================================================================================
 
Event #73  Girls  06-07  50yd  Freestyle
 
 
 
Place   Name   Age   Final Time   Prev Best Time +/- best  
 
 
 
1st   Isabella L   (7.03)   0:59.66   1:07.14 -0:07.48  
2nd   Makhana J   (6.31)   1:26.84      
3rd   Maggie M   (6.88)   1:26.87      
4th   Kavyansh G   (6.78)   2:11.12   2:23.21 -0:12.09  
 
================================================================================
 
Event #74  Boys  06-07  50yd  Freestyle
 
 
 
Place   Name   Age   Final Time   Prev Best Time +/- best  
 
 
 
1st   Patek W   (6.10)   0:46.26   0:43.09 +0:03.17  
2nd   Kellen M   (7.59)   0:53.65      
3rd   Timur S   (6.65)   1:00.32      
 
================================================================================
 
Event #75  Girls  08-09  50yd  Freestyle
 
 
 
Place   Name   Age   Final Time   Prev Best Time +/- best  
 
 
 
1st   Sunny M   (8.32)   0:44.97   1:01.59 -0:16.62  
2nd   Aya H   (9.96)   0:45.34   0:46.91 -0:01.57  
3rd   Reagan R   (9.47)   0:48.31   0:48.09 +0:00.22  
4th   Jennifer M   (8.32)   0:57.77   1:03.07 -0:05.30  
5th   Eloise E   (8.32)   1:12.45   1:14.78 -0:02.33  
 
================================================================================
 
Event #76  Boys  08-09  50yd  Freestyle
 
 
 
Place   Name   Age   Final Time   Prev Best Time +/- best  
 
 
 
1st   Brandon Y   (8.26)   0:39.71   0:47.63 -0:07.92  
2nd   Jacob A   (9.62)   0:43.59      
3rd   Hanny M   (8.32)   0:53.22   0:56.59 -0:03.37  
4th   Lenjiro M   (8.08)   0:54.33   0:50.77 +0:03.56  
5th   Josiah N   (8.90)   1:06.00      
 
================================================================================
 
Event #77  Girls  10-16  50yd  Freestyle
 
 
 
Place   Name   Age   Final Time   Prev Best Time +/- best  
 
 
 
1st   Audrey P   (11.41)   1:05.31   1:06.19 -0:00.88  
2nd   jana e   (11.23)   1:11.21      
3rd   Ixanel R   (11.00)   2:02.96      
 
================================================================================
 
Event #78  Boys  10-16  50yd  Freestyle
 
 
 
Place   Name   Age   Final Time   Prev Best Time +/- best  
 
 
 
1st   Charles H   (11.22)   0:39.87      
2nd   Connor R   (12.50)   0:40.15   0:45.57 -0:05.42  
3rd   Michael T   (10.17)   0:47.62