June 3rd, 2017

6/3/2017  Swim Competition – Pasadena
Total Participants Checked-In : 46
Event #1  Girls  6&U  100yd  Individual Medley
Place Name Age Final Time Prev Best Time +/- best
1st Yeung, Abbie (5.4) 2:15.25 2:14.34 +0:00.91
================================================================================
Event #3  Girls  07-08  100yd  Individual Medley
Place Name Age Final Time Prev Best Time +/- best
1st Yeung, Michelle (7.23) 2:04.81 2:13.06 -0:08.25
2nd Nhan, Sonnet (7.8) 2:07.60 2:06.21 +0:01.39
================================================================================
Event #4  Boys  07-08  100yd  Individual Medley
Place Name Age Final Time Prev Best Time +/- best
1st Yeung, Aidan (8.29) 2:07.94 2:06.75 +0:01.19
2nd Wong, Konnor (7.33) 4:51.47
================================================================================
Event #5  Girls  09-10  100yd  Individual Medley
Place Name Age Final Time Prev Best Time +/- best
1st Choi, Ellen (10.63) 1:44.47 1:54.21 -0:09.74
================================================================================
Event #6  Boys  09-10  100yd  Individual Medley
Place Name Age Final Time Prev Best Time +/- best
1st Espinosa, Reilly (9.99) 1:35.59 1:30.11 +0:05.48
================================================================================
Event #11  Girls  05-06  25yd  Butterfly
Place Name Age Final Time Prev Best Time +/- best
1st Lee, Margaret (6.43) 0:32.44
2nd Wang, Charlotte (5.63) 0:34.94 0:38.72 -0:03.78
3rd Chertkow, Sophie (6.58) 0:46.84
4th Sun, Hannah (6.64) 0:48.09 0:47.13 +0:00.96
================================================================================
Event #12  Boys  05-06  25yd  Butterfly
Place Name Age Final Time Prev Best Time +/- best
1st Cha, Lukas (6.88) 0:47.78 0:51.47 -0:03.69
2nd Espinosa, Oliver (6.48) 0:52.16 0:55.94 -0:03.78
================================================================================
Event #13  Girls  07-08  25yd  Butterfly
Place Name Age Final Time Prev Best Time +/- best
1st Hua, Danica (8.12) 0:25.44
2nd Yeung, Michelle (7.23) 0:27.37 0:29.19 -0:01.82
3rd Kimura, Paloma (7.08) 0:35.37 0:33.74 +0:01.63
================================================================================
Event #14  Boys  07-08  25yd  Butterfly
Place Name Age Final Time Prev Best Time +/- best
1st Yeung, Aidan (8.29) 0:25.47 0:25.34 +0:00.13
2nd Lee, Athan (8.12) 0:31.35 0:41.00 -0:09.65
3rd Armantrout, Grayson (7.04) 0:33.50 0:32.93 +0:00.57
4th Powell, Cody (7.43) 0:36.13
================================================================================
Event #15  Girls  09-10  25yd  Butterfly
Place Name Age Final Time Prev Best Time +/- best
1st YU, MELINDA (9.13) 0:26.82 0:37.84 -0:11.02
2nd Leizman, Sarah (10.03) 0:31.54 0:28.59 +0:02.95
3rd Shen, Chantel (9.45) 0:36.10 0:36.82 -0:00.72
4th Sawran, Anna (9.74) 0:45.00
================================================================================
Event #17  Girls  7&U  50yd  Butterfly
Place Name Age Final Time Prev Best Time +/- best
1st Nhan, Sonnet (7.8) 0:56.00 0:57.77 -0:01.77
2nd Yeung, Michelle (7.23) 1:02.69 1:07.53 -0:04.84
================================================================================
Event #20  Boys  08-09  50yd  Butterfly
Place Name Age Final Time Prev Best Time +/- best
1st Espinosa, Reilly (9.99) 0:47.03 0:44.72 +0:02.31
2nd Yeung, Aidan (8.29) 1:00.72 1:08.22 -0:07.50
3rd Lee, Athan (8.12) 1:16.38
================================================================================
Event #21  Girls  10-16  50yd  Butterfly
Place Name Age Final Time Prev Best Time +/- best
1st Choi, Ellen (10.63) 0:51.38 1:03.65 -0:12.27
================================================================================
Event #25  Girls  4&U  25yd  Back Stroke
Place Name Age Final Time Prev Best Time +/- best
1st Armantrout, Chloe (4.85) 0:51.50 0:38.44 +0:13.06
2nd Corradini, Kee-yun(pepper) (4.73) 1:08.16 1:13.44 -0:05.28
3rd Huang, Chloe (3.53) 1:32.50 1:28.88 +0:03.62
================================================================================
Event #27  Girls  05-06  25yd  Back Stroke
Place Name Age Final Time Prev Best Time +/- best
1st Lee, Margaret (6.43) 0:28.12 0:28.12
2nd Yeung, Abbie (5.4) 0:29.53 0:30.87 -0:01.34
3rd Wang, Charlotte (5.63) 0:31.06 0:31.91 -0:00.85
4th Sun, Hannah (6.64) 0:36.37 0:35.78 +0:00.59
5th Liang, Kristen (5.86) 0:38.29 0:45.20 -0:06.91
6th Chertkow, Sophie (6.58) 0:38.94 0:39.82 -0:00.88
7th Powell, Kalika (5.58) 0:57.90 1:13.81 -0:15.91
================================================================================
Event #28  Boys  05-06  25yd  Back Stroke
Place Name Age Final Time Prev Best Time +/- best
1st Cha, Lukas (6.88) 0:31.31 0:33.72 -0:02.41
2nd Chung, Aidan (6.84) 0:47.18 0:52.53 -0:05.35
3rd Sawran, Hudson (6.68) 1:01.91
4th Espinosa, Oliver (6.48) 1:07.37 0:54.64 +0:12.73
================================================================================
Event #29  Girls  07-08  25yd  Back Stroke
Place Name Age Final Time Prev Best Time +/- best
1st Nhan, Sonnet (7.8) 0:26.38 0:28.53 -0:02.15
2nd Hua, Danica (8.12) 0:26.66 0:24.38 +0:02.28
3rd Kimura, Paloma (7.08) 0:26.93 0:26.41 +0:00.52
4th Yeung, Michelle (7.23) 0:27.65 0:29.00 -0:01.35
5th Shen, Jazlyn (7.83) 0:30.72 0:31.34 -0:00.62
6th Li, Crystal (8.84) 0:32.19 0:36.72 -0:04.53
7th Tam, Alison (7.4) 0:34.82 0:48.07 -0:13.25
8th Griffith, Eliza (7.24) 0:43.55
================================================================================
Event #30  Boys  07-08  25yd  Back Stroke
Place Name Age Final Time Prev Best Time +/- best
1st Yeung, Aidan (8.29) 0:25.53 0:27.45 -0:01.92
2nd Lee, Athan (8.12) 0:30.57 0:42.57 -0:12.00
3rd Armantrout, Grayson (7.04) 0:34.25 0:30.80 +0:03.45
4th Davies, adelaid (7.55) 0:35.59 0:40.41 -0:04.82
5th Powell, Cody (7.43) 0:36.53 0:49.47 -0:12.94
================================================================================
Event #31  Girls  09-10  25yd  Back Stroke
Place Name Age Final Time Prev Best Time +/- best
1st YU, MELINDA (9.13) 0:24.93 0:28.12 -0:03.19
2nd Chung, Allison (9.13) 0:29.59 0:30.09 -0:00.50
3rd Leizman, Sarah (10.03) 0:30.19
4th Shen, Chantel (9.45) 0:36.72 0:34.06 +0:02.66
================================================================================
Event #33  Girls  5&U  50yd  Back Stroke
Place Name Age Final Time Prev Best Time +/- best
1st Yeung, Abbie (5.4) 1:01.06 1:02.65 -0:01.59
2nd Wang, Charlotte (5.63) 1:07.37 1:10.06 -0:02.69
================================================================================
Event #35  Girls  06-07  50yd  Back Stroke
Place Name Age Final Time Prev Best Time +/- best
1st Kimura, Paloma (7.08) 0:56.00 0:56.88 -0:00.88
2nd Yeung, Michelle (7.23) 0:58.25 1:03.47 -0:05.22
3rd Shen, Jazlyn (7.83) 1:11.13 1:16.24 -0:05.11
================================================================================
Event #37  Girls  08-09  50yd  Back Stroke
Place Name Age Final Time Prev Best Time +/- best
1st Hua, Danica (8.12) 0:55.87
2nd Chiu, Zoe (9.18) 0:58.40
3rd Chung, Allison (9.13) 1:04.28 1:05.41 -0:01.13
4th Shen, Chantel (9.45) 1:24.81 1:14.19 +0:10.62
================================================================================
Event #38  Boys  08-09  50yd  Back Stroke
Place Name Age Final Time Prev Best Time +/- best
1st Espinosa, Reilly (9.99) 0:47.13 0:44.61 +0:02.52
2nd Yeung, Aidan (8.29) 0:58.97 1:02.06 -0:03.09
3rd Lee, Athan (8.12) 1:06.97
================================================================================
Event #39  Girls  10-16  50yd  Back Stroke
Place Name Age Final Time Prev Best Time +/- best
1st Choi, Ellen (10.63) 0:49.31 0:53.01 -0:03.70
================================================================================
Event #41  Girls  Open  100yd  Back Stroke
Place Name Age Final Time Prev Best Time +/- best
1st Yeung, Abbie (5.4) 1:58.38 2:02.44 -0:04.06
================================================================================
Event #45  Girls  05-06  25yd  Breast Stroke
Place Name Age Final Time Prev Best Time +/- best
1st Yeung, Abbie (5.4) 0:36.13 0:39.00 -0:02.87
2nd Sun, Hannah (6.64) 0:38.79 0:43.22 -0:04.43
3rd Lee, Margaret (6.43) 0:45.97 0:48.41 -0:02.44
================================================================================
Event #46  Boys  05-06  25yd  Breast Stroke
Place Name Age Final Time Prev Best Time +/- best
1st Espinosa, Oliver (6.48) 1:11.22 1:10.65 +0:00.57
2nd Chung, Aidan (6.84) 1:11.72 1:11.40 +0:00.32
================================================================================
Event #47  Girls  07-08  25yd  Breast Stroke
Place Name Age Final Time Prev Best Time +/- best
1st Hua, Danica (8.12) 0:28.66 0:32.09 -0:03.43
2nd Nhan, Sonnet (7.8) 0:29.31 0:29.50 -0:00.19
3rd Yeung, Michelle (7.23) 0:31.37 0:33.84 -0:02.47
4th Davies, Beatrice (7.55) 0:36.81 0:40.60 -0:03.79
5th Kimura, Paloma (7.08) 0:39.75 0:41.15 -0:01.40
6th Shen, Jazlyn (7.83) 0:43.47 0:42.13 +0:01.34
================================================================================
Event #48  Boys  07-08  25yd  Breast Stroke
Place Name Age Final Time Prev Best Time +/- best
1st Yeung, Aidan (8.29) 0:29.31 0:31.71 -0:02.40
2nd Davies, adelaid (7.55) 0:34.43 0:35.13 -0:00.70
3rd Armantrout, Grayson (7.04) 0:40.62 0:38.06 +0:02.56
================================================================================
Event #49  Girls  09-10  25yd  Breast Stroke
Place Name Age Final Time Prev Best Time +/- best
1st YU, MELINDA (9.13) 0:31.53 0:40.41 -0:08.88
2nd Leizman, Sarah (10.03) 0:32.07 0:30.71 +0:01.36
3rd Schachter, Michaela (9.62) 0:33.34
4th Kang, Tiffany (10) 0:34.12
5th Chung, Allison (9.13) 0:34.62 0:32.00 +0:02.62
6th Shen, Chantel (9.45) 0:36.03 0:33.65 +0:02.38
7th Sawran, Anna (9.74) 0:48.69
================================================================================
Event #51  Girls  5&U  50yd  Breast Stroke
Place Name Age Final Time Prev Best Time +/- best
1st Yeung, Abbie (5.4) 1:23.03 1:32.56 -0:09.53
================================================================================
Event #53  Girls  06-07  50yd  Breast Stroke
Place Name Age Final Time Prev Best Time +/- best
1st Nhan, Sonnet (7.8) 1:04.31 1:11.71 -0:07.40
2nd Yeung, Michelle (7.23) 1:13.00 1:16.41 -0:03.41
3rd Ngo, Alexis (7.65) 1:13.07 1:34.35 -0:21.28
4th Shen, Jazlyn (7.83) 1:24.03 1:31.81 -0:07.78
5th Kimura, Paloma (7.08) 1:27.10 1:27.28 -0:00.18
================================================================================
Event #55  Girls  08-09  50yd  Breast Stroke
Place Name Age Final Time Prev Best Time +/- best
1st Hua, Danica (8.12) 1:10.40
2nd Shen, Chantel (9.45) 1:20.93 1:11.75 +0:09.18
3rd Chung, Allison (9.13) 1:20.97 1:25.28 -0:04.31
================================================================================
Event #56  Boys  08-09  50yd  Breast Stroke
Place Name Age Final Time Prev Best Time +/- best
1st Espinosa, Reilly (9.99) 0:53.72 0:47.01 +0:06.71
2nd Yeung, Aidan (8.29) 1:12.50 1:11.19 +0:01.31
================================================================================
Event #57  Girls  10-16  50yd  Breast Stroke
Place Name Age Final Time Prev Best Time +/- best
1st Choi, Ellen (10.63) 0:51.87 1:04.03 -0:12.16
2nd Chen, Angeliene (11.46) 1:11.31
3rd Leizman, Sarah (10.03) 1:12.53 1:13.59 -0:01.06
================================================================================
Event #59  Girls  Open  100yd  Breast Stroke
Place Name Age Final Time Prev Best Time +/- best
1st yu, Tiffany (12.4) 2:04.46 2:19.68 -0:15.22
2nd Yeung, Abbie (5.4) 2:54.69 2:55.34 -0:00.65
================================================================================
Event #61  Girls  Open  100yd  Freestyle
Place Name Age Final Time Prev Best Time +/- best
1st Yeung, Abbie (5.4) 2:13.38 2:06.46 +0:06.92
2nd Leizman, Sarah (10.03) 2:16.78 2:09.63 +0:07.15
================================================================================
Event #62  Boys  Open  100yd  Freestyle
Place Name Age Final Time Prev Best Time +/- best
1st Espinosa, Reilly (9.99) 1:30.10 1:29.28 +0:00.82
================================================================================
Event #63  Girls  4&U  25yd  Freestyle
Place Name Age Final Time Prev Best Time +/- best
1st Corradini, Kee-yun(pepper) (4.73) 1:03.93
2nd Armantrout, Chloe (4.85) 1:14.88 0:50.68 +0:24.20
================================================================================
Event #65  Girls  05-06  25yd  Freestyle
Place Name Age Final Time Prev Best Time +/- best
1st Yeung, Abbie (5.4) 0:28.03 0:25.72 +0:02.31
2nd Lee, Margaret (6.43) 0:28.53 0:33.00 -0:04.47
3rd Chertkow, Sophie (6.58) 0:38.50 0:37.31 +0:01.19
4th Sun, Hannah (6.64) 0:40.16 0:41.60 -0:01.44
5th Liang, Kristen (5.86) 0:43.91
6th Powell, Kalika (5.58) 0:48.87 1:18.31 -0:29.44
================================================================================
Event #66  Boys  05-06  25yd  Freestyle
Place Name Age Final Time Prev Best Time +/- best
1st Sawran, Hudson (6.68) 0:51.53
2nd Espinosa, Oliver (6.48) 1:01.94 0:54.96 +0:06.98
3rd Chung, Aidan (6.84) 1:13.41 0:53.38 +0:20.03
================================================================================
Event #67  Girls  07-08  25yd  Freestyle
Place Name Age Final Time Prev Best Time +/- best
1st Hua, Danica (8.12) 0:23.72 0:23.60 +0:00.12
2nd Yeung, Michelle (7.23) 0:23.78 0:25.06 -0:01.28
3rd Kimura, Paloma (7.08) 0:27.00 0:25.00 +0:02.00
4th Davies, Beatrice (7.55) 0:27.41 0:31.59 -0:04.18
5th Li, Crystal (8.84) 0:29.22 0:31.50 -0:02.28
6th Shen, Jazlyn (7.83) 0:33.71 0:32.44 +0:01.27
7th Tam, Alison (7.4) 0:33.75 1:07.06 -0:33.31
8th Schachter, Talia (7.29) 0:37.75
9th Rupnow, Audrey (8.53) 0:40.22
================================================================================
Event #68  Boys  07-08  25yd  Freestyle
Place Name Age Final Time Prev Best Time +/- best
1st Yeung, Aidan (8.29) 0:24.00 0:23.84 +0:00.16
2nd Armantrout, Grayson (7.04) 0:28.78 0:26.53 +0:02.25
3rd Powell, Cody (7.43) 0:29.53 0:44.65 -0:15.12
4th Davies, adelaid (7.55) 0:30.35 0:33.22 -0:02.87
5th Wong, Konnor (7.33) 0:31.16
================================================================================
Event #69  Girls  09-10  25yd  Freestyle
Place Name Age Final Time Prev Best Time +/- best
1st YU, MELINDA (9.13) 0:21.88 0:25.40 -0:03.52
2nd Chiu, Zoe (9.18) 0:22.66 0:20.88 +0:01.78
3rd Leizman, Sarah (10.03) 0:25.22 0:24.07 +0:01.15
4th Schachter, Michaela (9.62) 0:26.32
5th Chung, Allison (9.13) 0:33.47 0:32.75 +0:00.72
6th Shen, Chantel (9.45) 0:33.71 0:31.32 +0:02.39
7th Sawran, Anna (9.74) 0:47.72 0:44.75 +0:02.97
================================================================================
Event #70  Boys  09-10  25yd  Freestyle
Place Name Age Final Time Prev Best Time +/- best
1st Wang, Declan (9.22) 0:29.44
================================================================================
Event #71  Girls  5&U  50yd  Freestyle
Place Name Age Final Time Prev Best Time +/- best
1st Yeung, Abbie (5.4) 1:02.88 1:03.31 -0:00.43
================================================================================
Event #73  Girls  06-07  50yd  Freestyle
Place Name Age Final Time Prev Best Time +/- best
1st Ngo, Alexis (7.65) 0:54.18 1:15.84 -0:21.66
2nd Yeung, Michelle (7.23) 0:56.19 0:52.28 +0:03.91
3rd Kimura, Paloma (7.08) 0:58.07 0:58.78 -0:00.71
4th Shen, Jazlyn (7.83) 1:29.35 1:23.08 +0:06.27
================================================================================
Event #75  Girls  08-09  50yd  Freestyle
Place Name Age Final Time Prev Best Time +/- best
1st Chiu, Zoe (9.18) 0:50.84 0:53.63 -0:02.79
2nd YU, MELINDA (9.13) 0:54.53 1:01.29 -0:06.76
3rd Sawran, Anna (9.74) 1:24.75
================================================================================
Event #76  Boys  08-09  50yd  Freestyle
Place Name Age Final Time Prev Best Time +/- best
1st Espinosa, Reilly (9.99) 0:37.78 0:35.53 +0:02.25
2nd Yeung, Aidan (8.29) 0:59.97 0:56.72 +0:03.25
3rd Wang, Declan (9.22) 1:13.22
================================================================================
Event #77  Girls  10-16  50yd  Freestyle
Place Name Age Final Time Prev Best Time +/- best
1st Choi, Ellen (10.63) 0:44.50 0:49.46 -0:04.96
2nd yu, Tiffany (12.4) 0:51.97 0:51.91 +0:00.06
3rd Leizman, Sarah (10.03) 1:04.66 0:53.79 +0:10.87
================================================================================
Event #78  Boys  10-16  50yd  Freestyle
Place Name Age Final Time Prev Best Time +/- best
1st Ho, Matthew (11.09) 1:10.28