June 4th, 2016

06/04/2016  Swim Competition – Carlsbad
Total Participants Checked-In : 39
Event #2  Boys  6&U  100yd  Individual Medley
Place Name Age Final Time Prev Best Time +/- best
1st Oliver Q (6.69) 2:05.88 1:44.91 +0:20.97
2nd Jaxon V (6.65) 2:49.41 2:46.56 +0:02.85
3rd Luke C (6.24) 4:37.81 5:05.85 -0:28.04
================================================================================
Event #5  Girls  09-10  100yd  Individual Medley
Place Name Age Final Time Prev Best Time +/- best
1st Danika C (9.57) 1:46.00 2:00.31 -0:14.31
2nd Vianey R (10.20) 1:47.13 1:59.08 -0:11.95
3rd Ava S (9.91) 1:47.88 1:11.94 +1:35.94
================================================================================
Event #11  Girls  05-06  25yd  Butterfly
Place Name Age Final Time Prev Best Time +/- best
1st Isabella N (6.98) 0:33.41
2nd Ruby N (5.70) 0:48.55 0:47.04 +0:01.51
3rd Aubrey M (5.35) 0:53.87
4th Raleigh A (6.94) 0:55.78 0:48.10 +0:07.68
5th Emma Y (6.97) 0:58.25 1:09.00 -0:10.75
================================================================================
Event #12  Boys  05-06  25yd  Butterfly
Place Name Age Final Time Prev Best Time +/- best
1st Oliver Q (6.69) 0:23.72 0:25.00 -0:01.28
2nd Jaxon V (6.65) 0:40.12 0:38.25 +0:01.87
3rd Luke C (6.24) 0:56.53 0:56.96 -0:00.43
================================================================================
Event #13  Girls  07-08  25yd  Butterfly
Place Name Age Final Time Prev Best Time +/- best
1st Riley B (8.50) 0:24.66
2nd Leila Y (8.74) 0:30.34 0:32.09 -0:01.75
3rd Maya T (8.02) 0:30.70
4th Riley M (7.14) 0:31.60 0:30.67 +0:00.93
================================================================================
Event #14  Boys  07-08  25yd  Butterfly
Place Name Age Final Time Prev Best Time +/- best
1st Blake H (8.05) 0:30.82 0:28.47 +0:02.35
2nd Alek I (7.90) 0:41.64 0:40.97 +0:00.67
3rd Heth B (8.96) 0:42.01
================================================================================
Event #15  Girls  09-10  25yd  Butterfly
Place Name Age Final Time Prev Best Time +/- best
1st Ava S (9.91) 0:23.16 0:21.25 +0:01.91
2nd Stella L (9.14) 0:27.13 0:44.31 -0:17.18
================================================================================
Event #16  Boys  09-10  25yd  Butterfly
Place Name Age Final Time Prev Best Time +/- best
1st Riley M (9.62) 0:26.41 0:27.70 -0:01.29
================================================================================
Event #17  Girls  7&U  50yd  Butterfly
Place Name Age Final Time Prev Best Time +/- best
1st Raleigh A (6.94) 1:55.20
================================================================================
Event #18  Boys  7&U  50yd  Butterfly
Place Name Age Final Time Prev Best Time +/- best
1st Alek I (7.90) 1:39.91
================================================================================
Event #19  Girls  08-09  50yd  Butterfly
Place Name Age Final Time Prev Best Time +/- best
1st Sandra S (9.13) 1:08.11 1:07.30 +0:00.81
================================================================================
Event #20  Boys  08-09  50yd  Butterfly
Place Name Age Final Time Prev Best Time +/- best
1st Heth B (8.96) 1:39.00
================================================================================
Event #21  Girls  10-16  50yd  Butterfly
Place Name Age Final Time Prev Best Time +/- best
1st Vianey R (10.20) 0:50.88
================================================================================
Event #22  Boys  10-16  50yd  Butterfly
Place Name Age Final Time Prev Best Time +/- best
1st David S (11.02) 1:12.26 1:13.60 -0:01.34
================================================================================
Event #24  Boys  Open  100yd  Butterfly
Place Name Age Final Time Prev Best Time +/- best
1st Oliver Q (6.69) 2:06.97 2:06.59 +0:00.38
================================================================================
Event #25  Girls  4&U  25yd  Back Stroke
Place Name Age Final Time Prev Best Time +/- best
1st Annabelle C (4.78) 1:03.10 0:54.81 +0:08.29
================================================================================
Event #26  Boys  4&U  25yd  Back Stroke
Place Name Age Final Time Prev Best Time +/- best
1st Asher K (4.92) 0:42.38 0:43.03 -0:00.65
2nd Theo S (4.55) 0:51.60
3rd Reed A (4.79) 0:53.03 0:49.27 +0:03.76
4th Gunnar W (4.47) 1:24.11 3:00.00 -1:35.89
================================================================================
Event #27  Girls  05-06  25yd  Back Stroke
Place Name Age Final Time Prev Best Time +/- best
1st Lucia C (6.68) 0:31.76 0:34.05 -0:02.29
2nd Ruby N (5.70) 0:32.66 0:31.83 +0:00.83
3rd Isabella N (6.98) 0:34.13 0:32.79 +0:01.34
4th Emma Y (6.97) 0:36.26 0:38.62 -0:02.36
5th Clara H (5.67) 0:39.84 0:38.27 +0:01.57
6th Emmalia H (5.34) 0:45.75 0:47.88 -0:02.13
7th Mia M (6.35) 0:56.37
8th Aubrey M (5.35) 1:05.09 0:49.58 +0:15.51
================================================================================
Event #28  Boys  05-06  25yd  Back Stroke
Place Name Age Final Time Prev Best Time +/- best
1st Oliver Q (6.69) 0:23.98 0:21.13 +0:02.85
2nd Jaxon V (6.65) 0:29.03 0:28.20 +0:00.83
3rd Dillan C (6.25) 0:40.08 0:38.85 +0:01.23
4th Luke C (6.24) 0:49.50 0:42.41 +0:07.09
================================================================================
Event #29  Girls  07-08  25yd  Back Stroke
Place Name Age Final Time Prev Best Time +/- best
1st Riley B (8.50) 0:22.84
2nd Leila Y (8.74) 0:23.28 0:29.63 -0:06.35
3rd Maya T (8.02) 0:26.05
4th Riley M (7.14) 0:28.58 0:29.64 -0:01.06
5th Kahlei M (8.56) 0:34.27
6th Bailey W (7.69) 0:36.40 0:42.85 -0:06.45
================================================================================
Event #30  Boys  07-08  25yd  Back Stroke
Place Name Age Final Time Prev Best Time +/- best
1st Blake H (8.05) 0:30.04 0:28.10 +0:01.94
2nd Quinn N (7.33) 0:30.72 0:35.05 -0:04.33
3rd Alek I (7.90) 0:34.83 0:30.04 +0:04.79
4th Heth B (8.96) 0:37.20
================================================================================
Event #31  Girls  09-10  25yd  Back Stroke
Place Name Age Final Time Prev Best Time +/- best
1st Danika C (9.57) 0:23.13 0:23.50 -0:00.37
2nd Stella L (9.14) 0:24.28 0:28.60 -0:04.32
================================================================================
Event #32  Boys  09-10  25yd  Back Stroke
Place Name Age Final Time Prev Best Time +/- best
1st Riley M (9.62) 0:25.41 0:26.58 -0:01.17
2nd Abhinav D (9.08) 0:26.81 0:27.01 -0:00.20
================================================================================
Event #33  Girls  5&U  50yd  Back Stroke
Place Name Age Final Time Prev Best Time +/- best
1st Aubrey M (5.35) 2:04.36 1:52.56 +0:11.80
================================================================================
Event #35  Girls  06-07  50yd  Back Stroke
Place Name Age Final Time Prev Best Time +/- best
1st Bailey W (7.69) 1:12.09
2nd Isabella N (6.98) 1:13.08 1:20.32 -0:07.24
3rd Raleigh A (6.94) 1:20.44 1:14.33 +0:06.11
================================================================================
Event #36  Boys  06-07  50yd  Back Stroke
Place Name Age Final Time Prev Best Time +/- best
1st Oliver Q (6.69) 0:55.00 0:53.22 +0:01.78
2nd Jaxon V (6.65) 1:06.59 1:11.72 -0:05.13
3rd Alek I (7.90) 1:23.03 1:16.51 +0:06.52
4th Luke C (6.24) 1:31.90 1:43.38 -0:11.48
================================================================================
Event #37  Girls  08-09  50yd  Back Stroke
Place Name Age Final Time Prev Best Time +/- best
1st Leila Y (8.74) 0:51.01
2nd Ava S (9.91) 0:53.01 0:46.54 +0:06.47
3rd Stella L (9.14) 0:58.62
4th Sandra S (9.13) 0:59.78 1:09.07 -0:09.29
5th Sofia C (9.18) 1:18.56 1:16.25 +0:02.31
================================================================================
Event #38  Boys  08-09  50yd  Back Stroke
Place Name Age Final Time Prev Best Time +/- best
1st Abhinav D (9.08) 1:01.15 1:04.25 -0:03.10
2nd Heth B (8.96) 1:16.46
================================================================================
Event #39  Girls  10-16  50yd  Back Stroke
Place Name Age Final Time Prev Best Time +/- best
1st Vianey R (10.20) 0:49.50 0:54.41 -0:04.91
================================================================================
Event #40  Boys  10-16  50yd  Back Stroke
Place Name Age Final Time Prev Best Time +/- best
1st David S (11.02) 1:00.88 0:59.94 +0:00.94
================================================================================
Event #41  Girls  Open  100yd  Back Stroke
Place Name Age Final Time Prev Best Time +/- best
1st Ruby N (5.70) 2:32.05
================================================================================
Event #43  Girls  4&U  25yd  Breast Stroke
Place Name Age Final Time Prev Best Time +/- best
1st Annabelle C (4.78) 3:14.93 2:43.07 +1:31.86
================================================================================
Event #45  Girls  05-06  25yd  Breast Stroke
Place Name Age Final Time Prev Best Time +/- best
1st Ruby N (5.70) 0:45.59 1:37.85 -0:52.26
2nd Isabella N (6.98) 0:47.16 0:52.12 -0:04.96
3rd Emma Y (6.97) 0:53.00 1:03.43 -0:10.43
4th Lucia C (6.68) 1:10.58 0:56.48 +0:14.10
5th Aubrey M (5.35) 1:18.48 1:16.68 +0:01.80
================================================================================
Event #46  Boys  05-06  25yd  Breast Stroke
Place Name Age Final Time Prev Best Time +/- best
1st Oliver Q (6.69) 0:30.10 0:29.28 +0:00.82
2nd Jaxon V (6.65) 0:33.09 0:39.05 -0:05.96
3rd Dillan C (6.25) 0:50.51 0:47.06 +0:03.45
4th Luke C (6.24) 1:06.66 1:17.28 -0:10.62
================================================================================
Event #47  Girls  07-08  25yd  Breast Stroke
Place Name Age Final Time Prev Best Time +/- best
1st Riley B (8.50) 0:27.94
2nd Maya T (8.02) 0:32.97
3rd Kahlei M (8.56) 0:33.48
4th Riley M (7.14) 0:35.25 0:38.08 -0:02.83
5th Leila Y (8.74) 0:35.88 0:45.60 -0:09.72
================================================================================
Event #48  Boys  07-08  25yd  Breast Stroke
Place Name Age Final Time Prev Best Time +/- best
1st Blake H (8.05) 0:37.84 0:30.69 +0:07.15
2nd Heth B (8.96) 0:39.47 0:40.10 -0:00.63
3rd Alek I (7.90) 0:50.46 0:44.43 +0:06.03
4th Quinn N (7.33) 1:02.28
================================================================================
Event #49  Girls  09-10  25yd  Breast Stroke
Place Name Age Final Time Prev Best Time +/- best
1st Danika C (9.57) 0:24.61 0:24.40 +0:00.21
2nd Stella L (9.14) 0:33.89 0:48.41 -0:14.52
================================================================================
Event #50  Boys  09-10  25yd  Breast Stroke
Place Name Age Final Time Prev Best Time +/- best
1st Riley M (9.62) 0:31.78 0:30.23 +0:01.55
2nd Abhinav D (9.08) 0:50.28 0:43.22 +0:07.06
================================================================================
Event #53  Girls  06-07  50yd  Breast Stroke
Place Name Age Final Time Prev Best Time +/- best
1st Riley M (7.14) 1:16.43 1:19.03 -0:02.60
2nd Isabella N (6.98) 1:51.31 1:34.04 +0:17.27
================================================================================
Event #54  Boys  06-07  50yd  Breast Stroke
Place Name Age Final Time Prev Best Time +/- best
1st Oliver Q (6.69) 1:06.75 0:55.34 +0:11.41
2nd Jaxon V (6.65) 1:18.36 1:21.67 -0:03.31
================================================================================
Event #55  Girls  08-09  50yd  Breast Stroke
Place Name Age Final Time Prev Best Time +/- best
1st Danika C (9.57) 0:55.61 0:52.21 +0:03.40
2nd Sandra S (9.13) 1:23.66 1:20.42 +0:03.24
3rd Sofia C (9.18) 1:34.09 2:02.50 -0:28.41
================================================================================
Event #56  Boys  08-09  50yd  Breast Stroke
Place Name Age Final Time Prev Best Time +/- best
1st Riley M (9.62) 1:01.58 1:02.08 -0:00.50
2nd Heth B (8.96) 1:16.48
3rd Blake H (8.05) 1:17.91 1:05.65 +0:12.26
================================================================================
Event #57  Girls  10-16  50yd  Breast Stroke
Place Name Age Final Time Prev Best Time +/- best
1st Vianey R (10.20) 0:05.44
2nd Rhiana D (11.35) 0:57.36 1:08.11 -0:10.75
================================================================================
Event #58  Boys  10-16  50yd  Breast Stroke
Place Name Age Final Time Prev Best Time +/- best
1st David S (11.02) 1:18.54 1:23.37 -0:04.83
================================================================================
Event #59  Girls  Open  100yd  Breast Stroke
Place Name Age Final Time Prev Best Time +/- best
1st Rhiana D (11.35) 2:05.03
================================================================================
Event #60  Boys  Open  100yd  Breast Stroke
Place Name Age Final Time Prev Best Time +/- best
1st Oliver Q (6.69) 2:05.78 2:12.02 -0:06.24
================================================================================
Event #61  Girls  Open  100yd  Freestyle
Place Name Age Final Time Prev Best Time +/- best
1st Rhiana D (11.35) 1:38.44
2nd Stella L (9.14) 1:52.42 2:41.18 -0:48.76
3rd Ruby N (5.70) 3:00.26 3:21.50 -0:21.24
================================================================================
Event #62  Boys  Open  100yd  Freestyle
Place Name Age Final Time Prev Best Time +/- best
1st Oliver Q (6.69) 1:45.21 1:39.97 +0:05.24
================================================================================
Event #63  Girls  4&U  25yd  Freestyle
Place Name Age Final Time Prev Best Time +/- best
1st Annabelle C (4.78) 1:18.26 1:22.53 -0:04.27
================================================================================
Event #64  Boys  4&U  25yd  Freestyle
Place Name Age Final Time Prev Best Time +/- best
1st Asher K (4.92) 0:54.25 0:48.28 +0:05.97
2nd Reed A (4.79) 0:56.68 1:01.53 -0:04.85
3rd Gunnar W (4.47) 1:12.66 1:12.47 +0:00.19
4th Theo S (4.55) 1:17.13
================================================================================
Event #65  Girls  05-06  25yd  Freestyle
Place Name Age Final Time Prev Best Time +/- best
1st Ruby N (5.70) 0:31.05 0:31.85 -0:00.80
2nd Clara H (5.67) 0:31.30 0:29.04 +0:02.26
3rd Emma Y (6.97) 0:31.70 0:47.85 -0:16.15
4th Lucia C (6.68) 0:32.56 0:30.40 +0:02.16
5th Isabella N (6.98) 0:33.62 0:36.69 -0:03.07
6th Raleigh A (6.94) 0:35.71 0:33.03 +0:02.68
7th Finley S (5.02) 0:49.16 1:01.29 -0:12.13
8th Emmalia H (5.34) 0:49.96 1:01.50 -0:11.54
9th Aubrey M (5.35) 0:55.01 0:45.84 +0:09.17
================================================================================
Event #66  Boys  05-06  25yd  Freestyle
Place Name Age Final Time Prev Best Time +/- best
1st Oliver Q (6.69) 0:20.36 0:19.26 +0:01.10
2nd Jaxon V (6.65) 0:34.35 0:33.98 +0:00.37
3rd Dillan C (6.25) 0:38.56 0:36.85 +0:01.71
4th Luke C (6.24) 0:41.16 0:41.39 -0:00.23
================================================================================
Event #67  Girls  07-08  25yd  Freestyle
Place Name Age Final Time Prev Best Time +/- best
1st Leila Y (8.74) 0:19.95 0:25.37 -0:05.42
2nd Maya T (8.02) 0:21.46
3rd Riley B (8.50) 0:22.30
4th Riley M (7.14) 0:30.22 0:30.23 -0:00.01
5th Bailey W (7.69) 0:42.56 0:40.91 +0:01.65
================================================================================
Event #68  Boys  07-08  25yd  Freestyle
Place Name Age Final Time Prev Best Time +/- best
1st Blake H (8.05) 0:21.47 0:22.07 -0:00.60
2nd Alek I (7.90) 0:26.20 0:27.69 -0:01.49
3rd Quinn N (7.33) 0:32.69 0:33.55 -0:00.86
4th Heth B (8.96) 0:33.71
================================================================================
Event #69  Girls  09-10  25yd  Freestyle
Place Name Age Final Time Prev Best Time +/- best
1st Stella L (9.14) 0:20.84
2nd Danika C (9.57) 0:22.11 0:20.36 +0:01.75
================================================================================
Event #70  Boys  09-10  25yd  Freestyle
Place Name Age Final Time Prev Best Time +/- best
1st Riley M (9.62) 0:22.35 0:21.66 +0:00.69
2nd Abhinav D (9.08) 0:32.45 0:23.94 +0:08.51
================================================================================
Event #71  Girls  5&U  50yd  Freestyle
Place Name Age Final Time Prev Best Time +/- best
1st Ruby N (5.70) 1:14.70 1:09.05 +0:05.65
2nd Aubrey M (5.35) 1:52.08 1:49.81 +0:02.27
3rd Finley S (5.02) 1:52.86 1:57.20 -0:04.34
================================================================================
Event #73  Girls  06-07  50yd  Freestyle
Place Name Age Final Time Prev Best Time +/- best
1st Riley M (7.14) 1:11.94 1:19.56 -0:07.62
2nd Isabella N (6.98) 1:20.28 1:20.53 -0:00.25
3rd Bailey W (7.69) 1:20.75 1:38.63 -0:17.88
4th Raleigh A (6.94) 1:21.81 1:31.29 -0:09.48
================================================================================
Event #74  Boys  06-07  50yd  Freestyle
Place Name Age Final Time Prev Best Time +/- best
1st Oliver Q (6.69) 0:50.30 0:47.63 +0:02.67
2nd Alek I (7.90) 1:08.22 1:06.60 +0:01.62
3rd Luke C (6.24) 1:34.68 1:30.53 +0:04.15
================================================================================
Event #75  Girls  08-09  50yd  Freestyle
Place Name Age Final Time Prev Best Time +/- best
1st Leila Y (8.74) 0:43.66
2nd Sandra S (9.13) 0:48.19 0:50.90 -0:02.71
3rd Stella L (9.14) 0:50.53
4th Sofia C (9.18) 1:18.91 1:32.57 -0:13.66
================================================================================
Event #76  Boys  08-09  50yd  Freestyle
Place Name Age Final Time Prev Best Time +/- best
1st Riley M (9.62) 0:52.86 0:49.42 +0:03.44
2nd Blake H (8.05) 0:53.69 0:50.15 +0:03.54
3rd Heth B (8.96) 1:21.80
================================================================================
Event #77  Girls  10-16  50yd  Freestyle
Place Name Age Final Time Prev Best Time +/- best
1st Rhiana D (11.35) 0:43.81 0:54.50 -0:10.69
================================================================================
Event #78  Boys  10-16  50yd  Freestyle
Place Name Age Final Time Prev Best Time +/- best
1st David S (11.02) 0:56.95 1:02.88 -0:05.93